Споделена история от Здраве

Въшки!!!!
Здравейте! Пише ви едно 13 годишно момиче със следния проблем-въшките. Хванах ги преди няколко месеца от едно момиче и от тогава започнахме цялото семейство борбата с тези гадини. Първо използвахме Виприн, върши работа, пощехме се, но отново се появиха. След това решихме да похарчим малко повече пари и купихме Паранит спрей. Беше много мазен, но и той вършеше работа. Е, отново прихванахме въшки. Сега не знаем какво да правим. За рецептата газ, мас и оцет не ми казвайте, майка ми не иска. Моля ви, помогнете ми! И ви моля да ми кажете спрей, с който да си пръскаме косите преди училище, който отблъсква въшките.
П. С. Скоро трябва да отида на фризьор, за да ми скъсят гъстата коса, защото сега ми е много дълга и така не се харесвам. А и с по-дългите коси по-лесно се хващат въшки (не че и с късите не се хващат). Даже госпожата ни по химия ни каза да си връзваме косите, защото цялото училище е пламнало във въшки. Е, аз как ще си връзвам косата щом ми е пълна с въшки и гниди? Благодаря, ако сте прочели историята ми и ако ми отговорите в коментарите!

Коментари

1.   Виж сега, даже и като Слави Трифонов да се обръснете всичките, не почнете ли да поддържате лична хигиена и да си миете косите, въшките няма да си тръгнат. И за препарат, който да ги отблъсква пробвай Hedryn protect & Go ако още го продават. Айде почнете да поддържате хигиена бе, хора. Аман от мундари в тоя свят.

2.   Не съм съгласна с номер 1. Нямат общо с хигиената. Човек може да се къпе всеки ден и пак ще ги хване! Даже повечето са на мнение, че въшките ходят по чисто. И аз съм минала по този път и знам за каква напаст става на въпрос! Трябва много да се внимава на публични места и да нямаш непосредствен допир с другите. Може и от градски транспорт да се прихванат. Все пак всякакви заразни индивиди сядат. Предлагам ти паразидоуз експрес. Само то ни отърва от тази сган! След процедурата не е зле освен прането, но и да се замине за няколко дена някъде, защото така със сигурност няма да се лепне някоя оцеляла въшка или гнида, тъй като може на всяко едно място в дома да има жива, а без контакт с главата умират за дни. При нас нещата съвпаднаха и това ни помогна.

3.   Номер 1, много глупав коментар, който може само да обиди момичето и няма нищо вярно в него! Абсолютно невярно твърдението, че въшките са от липса на хигиена. За бълхите е различно вече, там наистина се явяват от липса на хигиена. Едно време, като бях ученик в даскалото се продаваха въшки на бройка, за да може да те освободят от училище. След това колкото искаш се къпи без препарат няма да си тръгнат. Та не е въпроса до хигиена, просто момичето ги е закачила от някой и после наистина трудно се махат, но с препарати е възможно