Споделена история от Здраве

Зашиване на химен
Здравейте! Искам да попитам къде мога да си зашия девствената ципа? Колко струва? И вярно ли е че трае само 2-3 дни? Моля дайте ми каквато знаете информация. Благодаря предварително

Коментари

2.   при пластичен хирург - най-много 300 лв. трябва да струва. Дребна интервенция е, не се лежи в болница за това.

3.   № 2 Грешиш само в цената от 2500 лв до 5000лв.

4.   А за какъв дявол ви е притрябвало да си зашивате химена?

5.   Цената е 500 лв. Трае 5 дена.

6.   До колкото съм чувала, при някои малцинствени групи търсят девственост при брак.

7.   .... хм, стана ми любопитно и на мене, не че съм тръгнала да си шия ципата... 300 или 5000 лв. е това чудо? И как така трае само 5 дена?

8.   Номер 5 съм.
Зашиват се остатъците от "оригиналната", които иначе изчезват напълно чак след раждане по нормален път. Ако не стигнат- захващат се за най-горния слой на влагалището и казват, че повторното изгубване на девствеността адски боли.
Операцията за изкуственото възстановяване на девствената ципа е лека и спада към пластичната хирургия, но обикновено гинеколозите я правят на черно за трийсетина минути в частните си кабинети. Цената й е 500 лева.
А трайността е към 5 до 10 дена най-много. В "Гугъл" има достатъчно инфо.

9.   Т.е. ще е девствена още само 5-10 дена? Мерси за информацията , 8 :)

10.   Интервенцията се нарича “хименопластика” “поправка” на химена. В интерес на истината е доста популярна козметична процедура, на която се подлагат някои жени, поради обществено – културни съображения, като например предстоящ брак, или просто защото са на средна възраст, раждали са и са загубили усещането при сексуалните контакти заради разширяването на вагината с възрастта и поради ражданията на децата.
Процедурата се нарича “лазерно обновяване на вагината”. Извършва се чрез лазер – вагината се разрязва и зашива.
Във Великобритания тази глезотийка струва 800 паунда, но тук в България струва само 500лв., което е постижимо...

ЛаМорена