Споделена история от Здраве

Няма смисъл да съм жива повече
Здравейте. Момиче на 19 съм. Нямам родители, починаха преди години. Имах трудно детство. Израстнах в мизерия. Баща ми беше доста възрастен и не работеше, живеех с него, просто по здравословни причини нямаше как да работи. Майка ми, която беше доста по-млада ни заряза, за да живее с някакъв мъж. Баща ми почина преди 7 години и от тогава ме отгледаха роднини на майка ми. И майка ми почина, не поддържах връзка с нея, но като разбрах рухнах. В училище винаги бях бедното дете, което не ходи по екскурзии, защото няма пари, момичето което не дава пари, когато се събират в училище и т. н. бедната, с едни и същи дрехи. Когато отидох в гимназия нещата малко се подобриха, мой чичо ми пращаше по малко пари от чужбина, завърших, записах се да следвам. Трудно се справям, парите не ми стигат често, плащам си общежитието, взимам карта и с каквото остана. Да ще кажете работи, работих цяло лято тези пари ми помогнаха, но свършиха. Помагат ми вкъщи с каквото могат. Ходих на няколко интервюта, но не ме взеха, има ли си кадри. За няколко магазина става въпрос. Редовна форма съм, да тук-там като излезе нещо помогам за 3-4 дни за някой лев. Вкъщи имам много проблеми, не се разбирам с роднините, ми злепоставят ме, мразят ме. Вчера се прибрах и видях една съседка, която ми е близка. Тя ми беше дала една машинка, казах на дядо да я върне, той я счупил и я върнал такава. Комшийката ме среща и вика може ли такова нещо, така разнебитена ли ти я дадох, умрях от срам. Аз я оставих здрава... просто не знам. Все съм виновна за всичко лошо. Идвам си вкъщи няма никого, добре, няма с какво да си запаля печката, паля картони... няма никой вкъщи. Мизерия е, не ги интересува, че не е мазано, че има мухъл, мазилката се разпада, покрива тече. С мои приятели боядисвахме 3 години подред, но трябва сериозен ремонт. На семейството ми не им пукало, не им трябвало нищо, и в тази дупка им било добре. Обиждат ме постоянно, как съм нещастница, боклук, виновна, че нямам родителите. Плача, много плача. Няма да се справя с живота, сигурна съм. Нямам опора, зад гърба си, нямам помощ, нямам морална подкрепа. Съдбата ме е забравила и наказала. Никога не съм мечтала за нищо. Исках просто да съм щастлива с баща си. Уви. Да, всичко е пари и връзки, аз нямам нито едното. Гадже не съм има никога, няма да имам. Ще кажете любов ми трябва, ама и това няма. Не ме иска никой просто. Имам приятели, които ми помагат 2-3, но винаги са до мен. Рядко излизам, защото не мога да си го позволя често. Обичам разходките и често се разхождам. Справям се приемливо с ученето, просто не знам. Нямам сили за нищо, дори да св боря, мисълта, че цял живот ще съм сам, самичка без родители е страшна, да не са вечни знам, но рано ги загубих, твърде рано. Няма спасение от никъде, много се изтощих. Мисля за лоши неща, като самоубийство, хем на другите ще им е спокойно, няма да съм излишен разход, като цяло мисля че ще е по-добре. Не приемайте това като мрънкане. Не е. Просто споделям положението си, защото няма на кого да кажа. Мерси за отделеното време. Благодаря ви, да сте живи и здрави.

Коментари

1.   Слава богу че не съм в твоето положение.

2.   "Имам приятели, които ми помагат 2-3, но винаги са до мен. " На първо време това е достатъчно! Георги Христов пее за приятелите - стигат и двама, трима, но истински!? Защо са ти повече, ако не са истински. А защо с някой от тези приятели не задълбочите връзката, така се поражда любовта. На 19 си вече жена, намери си половинката и животът ти ще се оправи, а като станеш и майка, ще бъдеш истински щастлива! Успех!

3.   Въобще не мисли глупости, а мисли какво да правиш за да срещнеш човека който ще те изтласка в това да живееш по добре и да си имаш семейство. Мисли каква личност искаш да си професионално и план как да пробиеш или отивай в чужбина и работи квото и да е поне ще си в различна среда и със сигурност по добре платено от колкото в България.

4.   Слушай сега... Не знам къде живееш, започни работа за 700-800 лв., спести си 1000 лв., изнеси се на квартира и ще видиш накъде ще ти потръгне животът. Нужно е да се махнеш от тези хора и средата там, защото ти действат негативно.

5.   Айде, ставай от леглото, две чаши вода, баня, упражнения, закуска, разходка, план за деня, задачи, обяд, задачи, почивка, задачи, приготвяне на вечеря, почивка, вечеря, план за другия ден и остатъка от седмицата, упражнения, отпускане, сън.

Най-важното е да имаш цел, и после да я разбиеш на малки цели, които са изпълними и стават точки в плана ти. Така самосъжалението, паниката и страховете ще останат на заден план. Преследвай си щастието. Чети, самообучавай се. Можеш да постигнеш големи неща, ако ти е ясно какво точно искаш. Трагедиите и трудностите са част от всеки живот. Важното е да го живеем с плам и ясна идея. Търси хората които те мотивират и прекарвай минимум 20 минути всеки ден в разговор с поне един такъв човек.

Съветвам те да спреш да се караш с хората за обстановката дома им :). Излизай безцелно по-рядко, прибирай се по-рядко и се концентрирай да придобиеш умения за да си изкарваш достатъчно доходи, че да не разчиташ на роднини, да ти дават даром. Това го виждам като единствената ти трудност. Не е толкова страшно, една трудност само - доходи (умения, знания). Останалите трудности ще ги решаваш в след тая.

6.   Момиче, малко, Мъж съм... цял живот сам! Ако знаеш как бих се радвал да познавам добро, скромно и умно същество като теб!!! Ако знаеш как плача, когато такива безценни същества като теб биват погубени, а показно властва измет...
Просто, ДРЪЖ СЕ!!! И дано Бог ти даде да срещнеш ИСТИНСКИ Мъж. Но, повярвай ми, ценна си, МНОГО и има възможност някой да те обикне толкова силно, че ти да си всичкия смисъл на живота му. За него ЖИВЕЙ!

7.   Знам, че е трудно да те мотивирам чрез анонимен сайт, но послушай ме! Ако питаш богат и успешен човек (има такъв експеримент даже) би ли се поставил на твое място. И отговорът е ДА! И ще ти кажа защо, а именно за да събере цялата нужна мотивация за да стигне много далеч. Знам че звучи клиширано, но обърни гледната точка в своя полза.

Винаги гледай напред и с позитивизъм. Трагедийте са най-каляващото нещо и могат да ти дадът невиждан тласък и глад за успех, НО само ако не се оставиш да те смачкат. Има стотици истории за хора в твоето положение стигнали до висините. От ТЕБ зависи. Хвани нещо изучи го изяж учебниците, ако трябва вложи всички сили.

В живота колелото се върти само изчакай своя момент и ще видиш. Пожелавам ти всичкото щастите което заслужаваш

8.   Tupac - Jezebel е моят поздрав за теб надявам се да разбираш английски, защото едва ли ще намеря по силни думи от него

9.   Здравей, прочетох историята ти с голям интерес. Аз съм на 20, момиче. Да, действително живота отрано ти е отправил големи предизвикателства. НО!!! Имам добра новина - вече си във възраст, в която МОЖЕШ да промениш всичко това. Замисли се, за всичко това реално ти нямаш никаква вина. Никой не си избира семейството, нито роднините. Сега обаче вече можеш да решаваш. Това е много добре, че си записала да учиш. Не бива да се отказваш от живота, той едва сега е започнал, едва сега можеш сама да решаваш да действаш. До 18 реално си вързана за училище и семейство. Знаеш ли колко велики хора са тръгнали от жестока немотия, а после това е останало като просто едно черно петно в живота им? Самия Пабло Ескобар е бил много беден като млад и си е казал, че ако до 30 не забогатее, ще се самоубие. После е имал толкова много пари, че буквално ги е давал и на мишките да ги гризат, защото не е знаел какво да ги прави. Моето семейство също беше зле финансово, когато бях малка. Баща ми работи в съда, но е деловодител, без висше и няма голяма заплата, не стигаше за нищо, майка ми беше рентгенов лаборант и беше още по-зле, а имаше образование по право. Накрая й писна и реши, че трябва да дръпне семейството нагоре, започна да учи за конкурси, получи една позиция и сега се издигна след 8 години стаж и още един конкурс, до съдия. Сега нито някой я унижава и гледа пренебрежително, хем нищо не ни липсва. Една моя приятелка също идва от не богато семейство. Техните също я потискаха, баща й я зарязал при раждането, цял живот попадаше на неподходящи момчета... записа за учи в София, попадна на подходяща среда, откри момче за нея. Започна да работи в кол център с английски, за 4 часа взима 750 лева заплата. Тя е студентка, а по тези центрове точно такива хора се търсят. Има с всякакви езици, включително и български, макар и да е по-малко заплащането. Но за 4 часа кой ти ги дава тези пари? Сега тя се чувства много по-добре, не е финансово зависима, почти е завършила и даже са й предложили работа по специалността, когато завърши. Така че, има начин. Наистина в един момент живота ще ти се усмихне, само не трябва да се отказваш. А това, че имаш дори и 1 свестен приятел, е безценно!!!

10.   Не ти е лесно, но изобщо не ти е трагичен живота. Стига се лигави. Колко хора нямат никаква възможност да учат, а тя не била излизала и вкъщи било мухъл. Сега животът е сурав и курав; не сме по времето на соц-а, че да нямаме проблеми да свързваме двата края. Трудно е, но на кого смяташ, че е лесно? Продължавай да търсиш работа и това е. Но при всички случаи си вземи си образованието!!! После за жалост ще се гърчиш на квартира, ама то и в чужбина е така. Ако не можеш да намериш работа за поне 800 лв., когато завършиш - заминавай. И мъж по-лесно ще си намериш в чужбина. Някой дебелак, ама пак по-добре от никой. С други думи искай по-малко и няма да ти е гадно толкова.

11.   Очакваш компететно мнение.. Отиди в манастир и изчакай идването на рая ти. Казвай само.. Моля Бога да ми дава мисли.