Споделена история от Здраве

Много ме е страх! Дали имам СПИН?
Здравейте! аз съм момче на 29г и живея във чужбина
значи историята е следната, преди шест дни имах сексуален контакт с
непознато момиче но проблема е че по време на акта презерватива се скъса, след което аз разбира се я попитах дали има някакви проблеми и тя отговори че няма, след което аз си тръгнах, но мисълта не ми излизаше от главата че може да съм се заразил с ХИВ след което започнах да ровя в интернет за повече информация, и разбрах че първите сиптоми се появяват едва след втората седмица но незнам дали на психична основа или сим се заразил но четири дена по цял ден ми се вие свят леко което ме плаши лошото е че трябва да изчакам до пет седмици преди да си направя тест моля да ми дадете съвет какво да правя и дали има за какво да се тревожа.

Коментари

2.   Не се сдухвай. Болните са около 1% от населението.
По-скоро може да хванеш сифилис, гъбички, трипер и тем подобни.
За щастие, уж, били лечими.

3.   Ти имаш хипохондрия, вземи мерки за себе си.

4.   Изчакай да мине нужното време и си направи тест. Междувременно се опитай да си по-спокоен, защото понякога психиката ни си играе лоша шега с нас. Предполагам, че нямаш ХИВ, но си се стреснал и затова ти се струва, че имаш симптоми.
Случвало ми се е да чета за различни болести и изведнъж да ми се появят симптоми. Не съм била болна реално, но притеснението ми си е казало думата и тялото ми е отговорило. От всичко това научих, че не трябва да проучвам подробности, а да си правя изследвания и да се консултирам с лекари. Съветвам те същото, постарай се да не си набиваш в главата информация, от която после няма да спиш нощем. Има хора, които са учили по 10 години, за да могат адекватно да ни консултират при нужда и да ни помогнат, говори с тях, а не с непознати от сайтове.

5.   от автора не знам мо съм на прага да полудея защото днес станаха вече една седмица и положението е същото световътрежът не спира? дали това също е симптом?

7.   от автора днес бях при личния си лекар и му обясних какво е положението, той ми кава че за толкова малко врме няма как да се появят каквито и да са сммтоми на ХИВ вируса, но за всеки случай нищо не е изключено и ако наистина този световъртеж се получава от този вирус то той ще се покаже в кръвните тестове и ми взеха кръв и урина резултатите ще са готови вторник или сряда за това МОЛЯ ВИ СТИСКАЙТЕ МИ ПАЛЦИ ВСИЧКО ДА Е ДОБРЕ

8.   от автора вчера се изследвах и тестовете бяха чисти толкова се радвам просто незнам как да го обясня благодаря на всички които коментираха и се опитаха да помогнат