Споделена история от Здраве

Някой друг да го болят зъбите от новата кола на КФС?
Здравейте :)
Забелязах че в КФС са сложили нова без захар кола, но веднага
след като си завърших храненето, зъбите почнаха да болят все едно съм прекалил с напитката..

Други има ли с мойто оплакване?

Коментари

2.   Дължи се на факта, че колата без захар съдържа аспартан или други захарни заместители, които са много по - вредни и влияят на чувствителните зъби.

3.   Това е нормално, каквато и кола да пиеш. Наистина не разбирам защо хората доброволно поемат в организма си подобни отрови. Просто спри да пиеш газирани напитки. Не помагат по никакъв начин на организма ти. Замени ги с прясно изцедени фрешове.

4.   Не съм сигурна дали има нещо по-вредно от газираната напитка. Толкова вредни вещества, събрани на едно място са истинска бомба за организма.
Същото се отнася и за шоколадите и въобще за всички сладки неща в лъскава опаковка.

Аз съм с чувствителни зъби и всяко сладко, студено, горещо, газирано и тн го усещах като заплаха за тях. Спрях ги и открих най-страхотната паста за зъби без флурид, с алое вера и прополис... и меко казано се родих! :) По-щастлива от мен вече няма.

5.   До номер 3. Явно и ти не си много ориентиран, за да даваш подобен съвет.

Цеденият сок е по-вреден отколкото ако изядеш самите плодове. Плодовете съдържат много захар, но фибрите предотвратяват усвояването на всичката тази захар от организма, докато когато е цеден, го няма това. И ти де факто си приемаш захарта в пълният и обем, нищо че имало витамини.

Колата си е вредна, аз самият пия от нея доста, говорим понякога за 2 литра на ден, преди пих тази със захар, сега само без.
Разбира се, разликата е малка, защото дори аспартам или другите сходни молекули самите те не причиняват рак(няма солидно такова доказателство; има там някакви изследвания, но дали конспирация или не, са отхвърлени), чрез самото си действие, те залъгват тялото, че си приел калории, при което тялото ти започва да отпуска инсулин за захар, която я няма. Отделно, понеже си залъгал тялото, че си приел калории, а то няма, ти де факто ще приемеш повече калории после да компенсираш. И това може да доведе до покачване на телесната маса.

Така, че и двете неща са вредни, като едното може да бъде полезно само и единствено, когато не е цедено. Но като цяло, има ли захар, си е вредно.

6.   На фона на палмовото масло колата е най-малкият ти проблем. Интересувай се в какво масло пържат там. Пържената храна съдържа много масло, а палмовото масло за човекът е като захарта изсипана в резервоарът на кола. Фосфорната киселина в колата която ти оголва кариесите и затова те боли е козметичен проблем пред мазилото което прави палмовото масло.