Споделена история от Здраве

За невролог или?
Жена на 40 години. От Януари месец не се чувствам, както преди. Може би трябва да спомена, че имах камъни в бъбреците, уж се разбиха, не съм напълно сигурна, скоро не съм била на преглед. Та от Януари насам нямам си и идея дали има нещо общо, но от време на време не се чувствам добре. Когато комуникирам с хора, изпитвам напрежение да се съсредоточа, всички по-високи тонове ме натоварват, главата ми сякаш се пълни с кръв и започва да ме боли. Изпитвам трудност да разговарям с хората. Някои дни съм добре, а през други се чувствам много зле. Не знам от какво е. Кръвно ли е, какво е. Чудя се да посетя ли невролог? Според вас на какво се дължи?

Коментари

1.   Ще хвърля боб и ще ти кажа. Ти явно си имаш проблем и не се грижиш за себе си и чакаш някой да знае. Отиди на лекар

2.   Аз сещам поне за 10 причини, а нямам и ден медцинско образование.
Посети лекар, прегледай се, ако се наложи, отиди на психолог и така.
Не се притеснявай. Няма нищо срамно в това, да не се чувстваш добре. Срамно е, ако си прекалено горделива, че да не вземе адекватни мерки!

3.   Здравей.

Истината е, че няма как да ти кажем, със сигурност, какво ти е, може да дадем предположения и методи за лечение, и то от по-безобидните, за да не навредиш на здравето си без да искаш.
Точна диагноза ще получиш след набор от прегледи, категорично - не се доверявай на един лекар, нито на едно изследване. Може да направиш ехография на сърцето, бъбреците, жлъчката, черния дроб, също и на лимфните възли. Ехографът показва доста добра картина и може да се видят тромбози, камъни в бъбреците около и над 1 см., различни видове образувания и изменения.
Според изброените симптоми си мисля, че НЕ си за невролог, а е вероятно нещо друго. Изследвай и кръвната си захар, защото подобна симптоматика е присъща за преддиабетно състояние (сърцебиене, замаяност, раздразнение, ще добавя и сухота в устата рано сутрин, лош дъх и мирис на ацетон при потене).
Ако се храниш с тлъста и мазна храна, но и с доста сладко, то е напълно възможно да имаш затруднено усвояване на захарта от клетките, при което, захарта се връща обратно в кръвния поток и я повишава над 3 е много, макар да казват, че на 6 е границата. Яж плодове вместо сладкиши, не смесвай сладка с мазна храна, мазнината пречи на клетките, особено хидрогенираните (втърдени мазнини), запушват кръвоносни съдове, причиняват инфаркт и инсулт, всеки го знае, но го забравя.
Изследвай си и щитовидната жлеза, хормоните, за жена на около 40 години е важно да регулира хормоналния си баланс, защото около тази възраст се завишават нивата на естроген, понижаване на тестостерона, а този дисбаланс води до увеличаване на риска от рак и други заболявания.

Ехограф на вътрешните органи и лимфните възли;
Изследване на кръвната захар;
Изследване на хормони (щитовидната жлеза)

Диета с повече плодове и зеленчуци, никакви изкуствени сладкиши и напитки с подсладители, намалена мазнина в храните, най-добре да идва от ядки и тахани. Никакви кафе и алкохол, цигари.

Неврологичен проблем би имала само ако имаш проблем с рефлексите (схващания на пръстите, на краката и ръцете, изтръпналост, но не крампи, затруднена артикулация, лицева невралгия и т. н. ), ти не се оплаваш от такива неща..
А може и да ти е нужна почивка на психиката - консултация с психотерапевт.

4.   Звучи повече като предимно психологичен проблем. Не е за невролог. Други са специалистите там. Може и климаксът да наближава.
Все пак, ако държиш да е соматична диагнозата, може и хроничен пиелонефрит да е, на прима виста, с тази анамнеза за бкб. Но пак не е за невролог.