Споделена история от Здраве

Изкривен/ счупен нос!
Здравейте! От много време имам този проблем и започнах да се отчайвам.

По някакъв незнаен начин съм си счупил носа още преди 5 клас (съдейки по снимката от бележника). Не знам как и не си спомням, но от поне 5 клас е изкривен. В този момент ще ставам 12 клас и все още не съм взел мерки за този проблем. Най-малко от 6 години е в това положение. Когато го погледна в огледалото всичко изглежда нормално (донякъде), другите също казват, че не могат да го забежат. Но когато си направя снимка просто си личи перфектно. Изкривен е в средата, в дясно, а отстрани изглежда някак голям.

Въпросът ми е, как може да се оправи изкривен нос? Ще се консултирам с личната лекарка, но какво би представлявала процедурата след това? Трябва ли някаква по-специална операция (пластична), или просто едно наместване което ще отнеме 10-15 минути? Ако може кажете как става и колко би струвало? Мерси.

Коментари

2.   Здравей!
И аз имам същия проблем като твоя-стана в час по физическо. Това, че не си взел мерки е донякъде ок, защото преди 18г. все още не се препоръчва оперативна намеса (ринопластика). Аз се консултирах с пластичен хирург, когато бях на 17 и общо взето останах по-объркана и от преди. Някакси минусите ми се стриха повече от плюсовете и все още не мога да се реша( на 21 съм). Времето за възстановяване след самата операция е поне един месец, после никакво излагане на слънце и носене на очила. Самата упойка също е рискована. Никой не ти гарантира крайния резултат. Често настъпват и усложнения. След самата операция лицето изглежда ужасно, има болка.
Мога да продължавам, но не искам съвсем да те откажа. Просто лекарят ми беше длъжен да ме предупреди. От друга страна ако всичко мине добре след няколко месеца забравяш за операцията и изглеждаш супер. Ти трябва да прецениш дали имаш нервите и времето. И разбира се много внимателно да подбереш хирурга.

Дано съм ти била от полза! :)

3.   № 2 той не помни да се е удрял а това по принцип се запомня защото боли. Следователно носът не е счупен а просто е крив или не си го харесва. Пластичната операция е добър вариянт но и рисков, може после да е по грозен от колкото е бил. Трябва да си избереш сигурен хирург авторе и си приготви 5000лв-6000лв за добърр специалист.

4.   Ти си мъжка кифла.

7.   5000,6000 хиляди лева!!! Сигурен съм, че не сте виждали на живо такава сума и за това с такова лекомислие давате лек съвет.

8.   Глупости, 7, има направления за такива операции вече, ако е по медицински причини - сигурен съм, баща ми е УНГ. Рисковете са големи, защото това е хрущял и не се знае как ще зарасне. Може да не е чупен, а хрущяла да се изкривява при удар лесно, както е моя случай. Имах много голямо желание и аз, още повече не мога да дишам нормално през носа, но ме е страх.