Споделена история от Здраве

Проблем с тазобедрена става
Здравейте
На 33 г съм, активно спортуващ-тенис на корт, фитнес
Преди месец-два при една от тренировките ми на корта усетих тъпа болка в дясна тазобедрена става, която отшумя, но когато се натоваря се усеща не точно болка, а нещо като дискомфорт на същото място.
Ходих на рентген и ортопеда каза, че не вижда проблем на двете стави-износвания, деформации, всичко ок, но каза за всеки случай да направя ехограф на ставата.
Ходих при специалист вътрешни болести, който с ехографа си видя, че в дясната става имало"вода"над нормата-5 мм, нормално било до 2, 5 ММ, имало хора и с 10 ММ, не че се успокоих.
Та с ехографските изследвания пак отидох при ортопеда и ми изписа инжекции и хапчета за седмица и след 10 дни пак да съм идел при него.
Та някой от четателите, ако има представа да ми обясни за причините за появата на тази "вода", може ли да намали с времето и изобщо имам ли повод за притеснение от някакво естество.
Благодаря!

Коментари

1.   Причини за вода в става може да включват артрит, нараняване на сухожилията на ставата или инцидент, след който естествена реакция на организма е да се обгражда ставата със защитна течност.
Също така може да бъде заболяване или състояние. Видът на течността, която се натрупва около ставата зависи от основното заболяване, състояние или вида на травматично увреждане, което е причинило излишната течност. Подуванията могат в повечето случаи да бъдат лесно излекувани.
При остеоартрит или извършването на високо рискови спортове, които включват бързи и резки примени на посоката като футбол или тенис например е твърде възможно да се получи излив.