Споделена история от Здраве

ЕСКАПЕЛ- овулация и междинно кървене
Здравейте! На 07. 05 с приятеля ми правихме секс, но презервативът се скъса и той свърши в мен. Изпих хапчето ескапел 30 минути след акта. На 07, когато стана гафа се очертава да съм била в овулация или в периода преди нея. На 14. 05 получих изключително слабо розово кървене, толкова слабо, че не ми се налага на слагам превръзка. Та въпроса ми е възможно ли е ескпаел да не е подействал, ако съм била в овулация и ако това в момента е междинно кървене от хапчето нормално ли е да е много слабо и розово? Ще съм ви благодарна, ако можете да ми помогнете.

Коментари

1.   Не прочете ли листовката? Нормално е, не се тревожи. Очаквай закъснение или подраняване.

2.   Ескапел действа в случай, че още не си заченала. Той предотвратява забременяването, но не причинява аборт, ако вече си заченала, пише го в листовката. Затова е добре хапчето да се вземе възможно най-рано. Не се притеснявай. На мен ми се е случвало точно това, което ти си описала и по същия начин пих хапчето в рамките на половин час след сексуалния акт. Организмът ми тотално се обърка, имах леко междинно кръвотечение, после цикълът ми беше по-различен следващите 2 пъти, но това са част от страничните реакции.
Бях в овулация, презервативът се скъса, пих Ескапел и не забременях.
После имах червеникаво течение като странична реакция, която се получава при много жени и се коментира, не е секретна тайна.
Всичко е наред. След 2-3 седмици си вземи тест за бременност, за да си сигурна и да не се притесняваш. Ако не можеш да се отпуснеш, запиши си час за лекар и говори с него.

3.   Четете си листовките, преди да приемате каквито и да били медикаменти! Този случай е описан в листовката, нормално е, нямаш повод за притеснение. Искам да отбележа, че е изключително безотговорно човек да приеме лекарство или медикамент без да се е запознал с листовката, приложена към него, и при поява на някакъв симптом и дискомфорт да се пише във форумите, вместо да се посети медицинско лице! Това е немарливост към собственото ви здраве!

Д-р Б