Споделена история от Здраве

Забавяне на цикъл от антибиотик
Моля ви помагайте спешно!
Възможно ли е приемът на Augmentin заради гнойна ангина да забави месечния ми цикъл? Закъснява ми с два дена. Секс с приятеля ми този месец правихме само веднъж и то с презерватив, който след това проверих и не беше скъсан. Сигурна съм, защото го напълних с вода и не протече. Не е прониквал в мен без предпазно средство. Имах си симптоми на типично пмс : омазняване на кожата по лицито, появата на пъпки, честа смяна на настроенията, точно вчера ме боля като за менструация, но не дойде нищичко.
Все пак обаче се чудя на Аугментина ли се дължи? Да се притеснявам ли или е нормално?
Моля наистина ми помогнете!
За хората, които ще питат на 22 съм.

Коментари

1.   Според мен няма от какво да се притесняваш щом презервативът не е бил скъсан и да от антибиотика е много възможно да е. На мен ми беше закъснял със седмица и беше от диетата, която правих тогава. Бях много напрегната за цикъла, гледах симптоми за бременност, направих си тест-излезе отрицателен, но реших да не правя повече тестове и да не ходя на лекар, а да изчакам. Дойде ми след седмица някъде като се поуспокоих и сега си е нормален- закъснял е заради изтощението на организма от диетата и заради стреса.

2.   Здравей!

Един от страничните ефекти на антибиотичните медикаменти доста често включва и разместването на датата на менструацията, лично аз през годините съм се убедила в това, а съм страшен паникьор, когато става дума за нежелана бременност и скъсани презервативи.

Най-вероятно ще ти дойде след три-четири дни до седмица, но само ако се опиташ да се фокусираш върху нещо извън месечния цикъл и датата. Щом си имала симптоми, това е още по-показателно (и най-вече успокоително за самата теб), че нещата са си наред. Едно бебе категорично не става от еднократен секс със здрав презерватив. :) Знам, че в момента закъснението те кара да мислиш за всяка подробност, да премисляш дали все пак не е имало дупчица в латекса, ами ако е станала беля, ами ако не е от антибиотиците...

Дишай. Женското тяло е по-чувствително, отколкото бихме могли да си представим. Влияе му луната, храната, стреса, липсата на стрес, редовния и нередовния секс, витамин С-то, лекарствата и какво ли още не. Ако си прочистиш ума от токсични мисли, няма да усетиш кога ти е дошло. :) А ако въпреки всички паниката си те е обзела и няма връщане назад, направи си тест, отчети, че е отрицателен, и пий един ментов чай за успокоение.