Споделена история от Здраве

Опасни ли са веществата в спрейовете?
Искам да попитам някои запознат колко вредни са всъщност веществата, използващи се в спрей-боите:
алкидни смоли
ксилол
нитроцелилоза
п-бутанол
изопропанол
титаниев диоксид
АЦЕТОН
етил ацетат

Ще сум много благодарен ако някой отговори, защото в момента съм пред дилема дали да правя графити или не и това ме спира засега.

Всеки коментар ще е от значение!

Коментари

1.   Ха, ха - да не си от художниците на Паметника на съветстката армия? Ако не си - пробвай се и ти, само, че внимателно! На въздух, но до колкото знам с маска /поне такава против вируси/. Бързо го изчистиха, а си беше доста забавно.

2.   От автора

Не, не съм от тях, пък и не съм и от София.
Не искам да получа астма или нещо такова. затова.

3.   Ми на мене не ми вреди, аз съм момиче на 13 години и наистина обожавам да рисувам графити! :) Обаче ползвам само ръкавици за да не си цапам ръцете, а до колкото до маската такава не ползвам! До колкото знам има обикновени спрейове, такива да драскаш, за хоби, а втория вид са такива професионални, за които трябва да се ползва маска (съдържат повече отровни вещества от обикновените)! Аз лично ползвам от обикновените спрейове! :)
Надявам се да съм ти помогнала :)

P. S. '' Jelly_Girl''

4.   офф, боже хора само ще ви помоля, ако рисувате графити, НЕ ГИ РИСУВАЙТЕ, където не им е мястото. Писна да ходя по улицита и всяка втора сграда (божее, глупости всички са изрисувани) да е нацапана и то грозно и некадърно. Като правите нещо първо го правете където му е мястото и второ нека бъде поне прилично.

П. С. Ако сте от София тука поне има едно място, което уж щеше да е за рисуване. В тунела под НДК-то. Не знам дали още за това се ползва, но ако се - ходете там, писна ми от толкова скапано направени неща.

А това с паметника просто нямам думи - да си оскверниш историята..

5.   От автора:

И аз не съм съгласен с оскверняването на паметника, но това е друга тема (дори според мен не са графити)

Jelly Girl може ли да си дадеш скайп или е-мейл да си пишем :)?
И не разбрах кои са за драскане(обикновени) и кои са професионални(по-отровни)?

6.   Ми аз съм от Добрич и си купувам спрейове от един магазин- На Тъмно! Спрейове 9 4. :) Доволна съм от стоката на магазина, обикновените спрейове там са по 7, 00 лв 7, 50 лв и по големи по 8, 00-9, 00! :) А иначе само веднъж съм драскала със професионален спрей, ползвах маска и съм доволна! Стана як графит и не се разтичаше толкова колкото обикновените спрейове! :) За да разпознаеш оригиналния спрей от обикновения:
1. Оригиналния спрей е по скъп
2. Ако магазина е хубав с качествена стока там ще ти кажат за спрейа как да го ползваш и ще ти предложат маска!
Не знам поне аз така ги разпознавам, а между другото има и малки покетчета, които са по евтини и съдържат по-малко вредни в-ва! :) поне от 3 годишната ми практика знам това! :)
e-mail: jelly_girl123@abv. bg :)

P. S. ''Jelly_Girl''