Споделена история от Здраве

Проблем с стомаха ми
Здрвейте миналата седмица бях с разстроен стомах и ме болеше при което ходих малко повече по голяма нужда това беше в петък миналата седмица и от тогава до сега вече станаха 8 дена не съм ходила по голяма нужда повече и дори и не ми се ходи, сутрин като стана ме боли малко корема и след 10 минути някъде ми минава, когато закуся ме свива малко корема но като отида до тоалетна нищо не става, попринцип си ходя нередовно винаги през два дена някъде. Някой казват че ако не ходиш по голяма нужда редовно може да ти стане нещо а на мен нищо не ми е ставало само дето малко ми се подува стомаха и се чудя дали това дето не ходя редовно е нещо от самия ми организъм. Ходила съм на лекар много пъти затова и са ми предписвали дуфалак но не мога постоянно с него да карам. Единствения ми проблем при нередовното ми ходене е че ми става някак тежко на стомаха и не е много приятно и въпросът ми към вас е какво да правя за да започна да ходя редовно, и моля без съвети за лекар защото това не ми помогна изобщо явно трябва да променя начина си на хранене. Не ям много плодове и не приемам много вода, сутрин попринцип ям някаква закуска и после ям към 4 часът някъде като се прибера от училище. Понякога се случва да ходя примерно 3 дена подред редовно до тоалетна и тогава не изпитвам никаква тежест в корема и не ме боли. Искам също да попитам на какво се дължи болката ми в корема всяка сутрин. Ако някой от вас е имал същия проблем да сподели как се е възстановил, много ще съм ви благодарна наистина :)

Коментари

1.   Пий зелен чай всеки ден за подобряване на метаболизма.

2.   Много е вероятно да развиеш чревна непроходимост, моля, посети лекар още щом прочетеш това! Да не ходиш до тоалетната по голяма нужда на 8 дни сигнализира за проблем, може би трябва да промениш начина си на живот и НАЙ-ВЕЧЕ на хранене.

Д-р Б

3.   Проблемът е пряко свързан с начина, по-който се храниш и няма как да го повлияеш без да промениш храненето. Обезводнена си и наблягаш на тестените изделия, което допълнително те запича - като се изтегли водата от червата вътре всичко става като бетон. Aко не предприемеш нещо, ще си докараш хроничен проблем.
Важно е сутрин на гладно ПРЕДИ закуска и преди първото кафе да изпиваш поне 0, 5-0, 75 литра вода, а в рамките на деня да достигаш 2л като минимум. Ще трябва да свикнеш да си носиш с теб бутилка вода на училище. Пробвай да замениш тестената закуска или сандвича сутрин с овесени ядки, на вечеря също избягвай да ядеш хляб. Aко не обичаш плодове, то наблегни поне на зеленчуците.