Споделена история от Здраве

Прием на противозачатъчни, докато реша да забременея!
Здравейте! От неделя имам болки и дискомфорт в левия яйчник. Отидох на гинеколог и ми откри киста 4см. Пусна ми изследвания и каза че ако всичко е ок с тях ще ми изпише хапчета, които да првдизвикат цикъла и след това данщ приемам противозачатъчни докато реша да забременея и ги спра. Това малко ме стресна. Още се чувствам малка, нямам сериозен приятел, а да си говорим истината никой не знае как ще му протече живота. Аз мога да не забременея в слесващите 10-15 гпдини. Може и никога да нямам деца. Човек знае ли. Та това леко ме изплаши. По принцип имам нередовна менструация и друг път ми са се появяали кисти, но нямах болки и дискомфорт. Пила съм противозачатъчнинот 18годишна до 21 и ги спрях преди половин година. Сега съм на 22. Страхувам се това са си хормони все пак. Дори и този прием, който първоначално предприех ми се струва доста дълъг. Дали да искам друго лечение или да се консултирам с друг, макар че за моя град този доктор го хвалят.

Коментари

1.   Нещо не си разбрала, , чрез тези таблетки щеэке регулира цикълът ти. Никой не може да те задължи да ги пише с години. Опитай няколко месеца.

2.   Авторка: Май ти не разбираш какво е СПКЯ. Хапчетата помагат догато се пият. Спрат ли се отново ще имам проблеми. Няма алтернативно хапче за този синдром.

3.   Това с тия хапчета не е добра идея да го правиш, може да ги пиеш малко и да ги спреш. Здравословна диета ти трябва, витамини и минерали и спорт/ движение.
А този с хапчетата не го слушай, само на 22 си. Колкото и да ти го хвалят с тия хапчета няма да ти помогне.
И термините са грешни- това не е киста, а е фоликул, който се пука. Просто трябва да живееш по-здравословно

4.   В същото положение бях, даже по-зле, че първата киста ми я откриха още на 16. И пих хормони около 2 години, после ги спрях за малко, после пак ги пих, после ги спрях и пак имах киста и то огромна и пак ги пих и така. Сега съм на 37, вече не пия хормони и цикълът ми е ок, но така и не успях да забременея дори и когато уж всичко си цикъла си ми беше ок и разбира се, не бях на Диане. Какво да ти кажа, гадна работа. Обаче те съветвам да си пиеш хапчетата, че аз един път така на около 25 реших, че стига толкова и ще правим опити за бебе. Е, не забременях, но се сдобих с 8 см киста! На косъм избегнах операцията! Така, че не си прави шеги, че тъй както "не е нищо особено", така може да се превърне в сериозен здравословен проблем. За това слушай лекарите и ходи на прегледи редовно. Не е забавно 10 години да си на хормони, ама по-добре 10 година на хормони, отколкото да ти правят операции за отстраняване на кисти. Пък и ако това чудо стане голямо и се спука... е, не искам да те плаша, но ако не идеш спешно в болница може и да си отидеш. Е, говоря за огромни кисти, де. Не се плаши. Просто не оставяй нещата без контрол.