Споделена история от Здраве

Аспиринът лекува депресия?
Като пия аспирин всеки ден депресията и болките в ставите ми изчезват. Никой от 10-те антидепресанта и жълт кантарион не ми помогнаха. Имам нормални нива на серотонин и при мен се оказва, че депресията и тревожността ми са причинени от хронична инфекция и възпаление. Затова и с аспирин се чувствам като нормален човек. Хора, направо не мога да повярвам! Оказва се, че тези антидепресанти с които докторите ни тъпчат са вредни, от тях получих серотонинов синдром даже! А аспиринът ме прави ведър.

Коментари

1.   Значи трябва да се изследваш за възпаление - може да е и автоимунно. Изследвай щитовидната жлеза за антитела - много хора напоследък имат проблеми с нея. Аз включително, вече една година искам да намаля антителата ама не става.

2.   Пич, може би си ревматологично болен?

3.   Защото при опъната нервна система (тревожност) и мускулите ти се стягат, а аспиринът може да ги отпусне и да помогне при възпаление. Създава ти усещането, че ставаш по-спокоен, а всъщност просто мускулите ти се отпускат и оттам мозъкът ти приема, че няма налична заплаха. Лекуваш проблема в посока отвън-навътре. Всичко би било чудесно, но аспиринът не е точно безобидно хапче, което да пиеш всеки ден по няколко пъти. Рано или късно ще навреди на лигавицата на стомаха ти или някъде другаде, но все ще е неприятно.
Ако проблемът ти е причинен от хронична инфекция и възпаление, то е правилно да се консултираш с лекари и да ти се назначат правилните медикаменти, които няма да причинят други здравословни проблеми в дългосрочен план. Не може да взимаш лекарства продължително време на своя глава, не вярвам да си медик, химик или биолог. Консултирай се с лекар и поискай всички възможни изследвания, които биха открили реалната причина за депресията и тревожността. Предполагам, че ако обясниш случващото се на лекар, той ще може да сведе до минимум възможните диагнози и ще ти помогне.

4.   https://www.thetimes.co.uk/article/daily-dose-of-aspirin-or-ibuprofen-helps-tackle-depression-3s6vs0c9b

5.   После ще пишеш, защо аспирина ми съсипа храносмилането! Доказано е, че той предизвиква кръвоизливи в стомаха!

6.   Внимавай с аспирана. Моя приятелка в продължение на година и половина всяка сутрин си разтваряше по таблетка упсарин за тонус и се кълнеше в положителните ефекти, но си докара кървяща язва и докато разбере, какво се случва и да отиде на лекар, за малко да я изпуснем. Не е безобидно хапчето. Отделно разрежда и кръвта.

7.   3, прав си, смених аспирина с Но-шпа. Също помага, но нямам такива болки в стомаха.

8.   Пробвай чай от розмарин или мисля и Тошков имаше розмарин на таблетки.
Аспиринът е нож с две остриета.

9.   Две неща, които ще помогнат за твоето състояние: студени душове и 3-4 дни гладуване само на вода (3 л/ден). Преди да правиш тези неща, осведоми се за тях, напр. YouTube е богат източник на информация.

#Cold Showers, #cold exposure, #fasting, #water fasting

“ Fasting is the greatest remedy, the physician within. ” ~Paracelsus