Споделена история от Здраве

Искам перфектни зъби
Проблема е, че аз от малка имам проблем да си приема зъбите, винаги съм се усмихвала без зъби защото никога не съм си ги харесвала. Преди няколко месеца с майка ми ходихме на ортодонт и той каза че може да се сложат брекети на долната челюст, но майка ми отказа, защото казва че нямам нужда, но аз като имам комплекс искам да го оправя не зависимо колко е голям. Вече от известно време си събирам пари не за брекети а за шини и ще ходя при друг ортодонт но майка ми не иска да дойде. Какво да правя?

Коментари

1.   Здравей! Аз съм момиче и също като теб имам проблем със зъбите. Мойте са много криви и горе и долу. Срам ме е от това, но няма какво да направя. Майка ми и баща ми са съгласни да сложа брекети, но уви те са много скъпи,за да си ги позволим. Затова карам без тях. Гледам да не се усмихвам или говоря много, когато се смея: прикривам устата си.
Моят съвет към теб е да поговориш с майка си. Обясни ѝ, че това те притеснява. Пожелавам ти успех!

2.   Убеди я по някакъв начин като и кажеш, че това е важно за теб. Най-вероятно майка ти си мисли че това е някоя твоя прищявка и в стремежа да си като другите искаш да промениш това, а понеже явно проблема не е толкова голям мисли, че няма нужда да дава пари. Не се комплексирай ако проблема не е толкова голям. Но според мен не я убвждавай за шини, защото честно казано шините не стават по мое лично мнение (аз носих като по малка). Сега съм на 14 и нося брекети зъбите ми станаха перфектни. Наистина парите си заслужават ако майка ти се убеди в това може би ще ти сложат брекети

3.   Не уточняваш на колко си години, а това е съществено! Не можем да гадаем!

4.   Отиваш без майка ти. Какви са тези въпроси? Имаш проблем, тормозиш се заради една усмивка и решението е налично. Единствено ти е нужно да събереш съответната сума. Щом като родителите ти не ти съдействат, то ти остава да се справиш самостоятелно. Това е твоята усмивка, а не усмивката на майка ти. Според нея може и да нямаш нужда от брекети или шини, но според теб е задължително да го направиш, за да се чувстваш по-добре. Можеш да седнеш да поговориш с нея и да ѝ обясниш, че наистина искаш хубава усмивка и ще отидеш на ортодонт с или без нея. Кажи ѝ, че предпочиташ да е там, за да си по-спокойна. Не искаш пари от нея, искаш подкрепа с присъствие. Ако тя ти откаже, нейна си работа, ще се справиш и сама.

5.   Перфектни зъби не ти трябват, а здрави зъби, и то - не толкова зъби, колкото костната тъкан и венците, че те ако са зле, зъбите падат, и имплантите не е сигурно, че ще се задържат в костта. Така, че - мий си зъбите сутрин и вечер, ползвай конец за зъби, след сладко - жабури с вода ако си навън, пий фрешовете със сламка, не пуши, не пий кафе и се благодари, че имаш зъби.
Разбирам, че медийните образи, разни жени-модели имат перфектни зъби, но вярвай ми, това ако нямаш излишни пари за даване си е лукс, защото струват скъпо, един зъб излиза около 1000 лв. (за предните - керамични фасети, за другите - циркониеви корони), а сигурно има и по - скъпи.

6.   Като не иска майната й. Отиваш сама.