Споделена история от Здраве

Осъзнавам го, но не мога да се справя...
Здравейте! Момиче съм на 19г. и осъзнавам, че имам доста сериозен проблем.
Бях на 14г., когато започна всичко. Бях 84кг и всеки ми се подиграваше, защото бях доста по-пълна от останалите. Пробвах различни диети, спорт, но нищо не помагаше. Тогава реших, че няма да докосна храна и спрях да се храня и ефект имаше. Но след като вече корема започваше да “стърже” и бях адски гладна, хапвах малко и след това си бърках в гърлото и всичко отиваше в тоалетната. След първия път, започна да ми харесва, защото свалях килограми и в същото време си похапвах любимите неща.
Всеки път, когато хапнех, дори и хапка, отовах в тоалетна бърках в гърлото си и тя излизаше. След това се поглеждах в огледалото, виждах насълзените си очи от напъванията, а след това лягах с чувство за вина.
Въпреки че осъзнавам грешката си, аз все още продължавам и не мога да спра. Вманиячена съм на тема отслабване и го постигам чрез този т.н цикъл - ядене, повръщане, чувство за вина. Моля ако някой знае как мога да си помогна в тая ситуация или поне да успея да спра, ще съм много благодарна. Вече съм свалила 25кг по този начин и усещам как тялото ми губи своята красота.
Благодаря Ви!!

Коментари

1.   Вместо да правиш тези глупости, по-добре започни да се храниш здравословно. Намери си подходяща диета и я спазвай. Осъзнаваш ли, че ти не получаваш нищо от витамините и другите ценни хранителни вещества, от които организма ти се нуждае? Сега само измъчваш тялото си и не се знае какви болести и дори безплодие може да си докараш.
Сега е лято. Щом искаш да влезеш във форма, хапвай повече салати, таратор, миш-маш, наблегни на зеленчуци и плодове. Ограничи сладкото и тестеното и спокойно ще можеш да ядеш и да отслабваш. Освен това е хубаво да започнеш някакъв спорт, дори да са домашни упражнения, за да стегнеш мускулите си. Вземи си гирички и постелка за упражнения. Карай колело, ходи на плуване, разхождай се. Тренирай по малко всеки ден и резултатите няма да закъснеят.

2.   Първо отиди на психолог абсолютно задължително, после си направи тест кой храни как ти влият, посети диетолог и почвай да ходиш на фитнес със треньор(ка)

3.   Имаш много сериозен проблем, момиче. Посети психолог, защото това може да доведе до края ти!

5.   Моля те, спри! Потърси лекарска помощ или кажи на родител. Развиваш булимия тежко хранително разстройств, което води до анорексия!

6.   Здравей! Аз бях същата като теб. След като вече си осъзнала грешката си и си решила да спреш е нужно да започнеш лечението си - посети психолог. Той най-добре ще ти даде точния съвет. Аз ходих около година и половина и в момента се чувствам отлично- просто тялото ми е пълно с енергия и не ми пука за едно две килца, като знам какво съм изживяла. Пожелавам ти и ти да усетиш това чувство. Успех!

7.   Свалила си килограмите. Браво! Аз ще ти го кажа. Сега направи една комбинация спорт - диета. Експериментирай и с двете, бъди активна, прави много секс. Чух, че помага много за тънка талия. Не допускай да върнеш повече от 5 кила. 2 път килограми се свалят много по-трудно. Нека това повръщане не ти опорочава младежките години. Нека не се превръща в хронично болестно състояние. Успех и Късмет.