Споделена история от Здраве

Сън или нещо друго
Аз съм момиче на 16 години. Преди ден ми се случи нещо странно. Легнах си нормално съм 11 и 30 вечерта. После се събудих (нямах си представа колко е часа, а попринцип винаги като се събудя гледам часа). След като се събудих не можех да мърдам нито на ляво нито на дясно, сякаш бях прикована за леглото. През това време ми се струваше, че се движа и, че нещо ме удря, но си бях на леглото и все още не се движех. За пръв път ми се случва нещо такова. Опитва се да се движа, но беше мнгоо трудно. Аз исках, но тялото не ми даваше... Сън ли е било или нещо друго според вас?

Коментари

1.   Сънна парализа. Потърси в Google. Не е нещо страшно и аз го приживявям от време на време.

2.   Сънна парализа!

3.   Не мисля, че е било сън, прилича ми на атака от нечист дух, всъщност това е типичен сценарий в тези случаи.

4.   Сънна парализа.

5.   Не е сън, а сънна парализа. Получава се когато мозъкът се събуди преди тялото. И на мен ми се е случвало 2-3 пъти и да - чувството хич не е приятно. Някои хора дори имат и халюцинации в това състояние, с което се обясняват историите за отвличане пт извънземни. Но като изключим ужаса, който изживяваш за няколкото секунди парализа (които изглеждат като часове) състоянието не е опасно. Просто си лягай на време и не си затормозявай мислите прди сън - и няма да се случва.