Споделена история от Здраве

Косопад
Много хора няма да ме вземат на сериозно или ще кажат, че си въобразявам или ще отхърлят проблема с лекота... На 16 години съм и да страдам от косопад. Наблюдавам го от доста доста дълъг период. Опитах всевъзможни неща повярвайте ми, скъпи шампоани и спрейове, таблетки против косопад, витамини от А до Я - Нищо. Лекарите не ме взимат насериозно, предвит възрастта ми, но след толкова време това е една доста болна и чувствителна тема за мен. Косопадът ми не е на определени зони, а цялостен, преди косата ми беше толкова обемна, а сега... След като я измия, само докато съхне изпопадат 15-20-25 косъма, после след сресване още 40 поне, а да не говорим за космите по време на къпане, съдейки по често запушения канал от една огромна топка косми, докато стоя се насъбират всеки ден толкова много в края на косата ми... Е да, пише, че е нормално 100 косъма на ден да губиш, но повярвайте ми не и за моята коса. Когато се омазни косопадът ми няма равен... Причина... не знам, просто не знам. Преди време използвах сешоар след баня, с който си изправях косата, ако нещо съм навредила на скалпа си... не знам или на хормонална основа.... Но от доста дълго време абсолютно нищо не ползвам, косата ми сама изсъхва, не я връзвам или опъвам, използвам спрей за лесно разресване и специална четка да не я скубя излищно... и промяна или разлика - абсолютно никаква. Много ми е болно, защото все пак косата е самочувствието на една дама, а и на 16.... Някой с подобна история да сподели, искам да чуя и вашите истории. Помощ не мисля, че ще намеря, просто съм прекслено отчаяна и явно ще трябва да го приема за даденост в ежедневието си или да плача вечер...

Коментари

1.   Много е вероятно да е от хормоните.

2.   Аз съм същата и мога да те посъветвам да си уснеш хормонални изследвания и да отидеш на трихолог.

3.   Нормално е да падат косми. Все пак на мястото на падналите косми растат нови. Щом си жена няма какво толкова да се страхуваш. Оплешивяването е характерно за мъжете.

4.   Имаш нужда от желязо. Вземи си ANACAPS DUCRE - френски хранителни добавки, има ги в аптеките. На мен ми помогнаха. Консултирай се с кожен лекар преди това, да ти види скалпа, дали всичко е наред. Успех!