Споделена история от Здраве

Хапчета за отслабване
Здравейте, момиче на 20год 167 и тежа 67кг
Искам да попитам нещо.
Някой знае ли ефикасни хапчета за отслабване и ако някой е ползвал, моля да сподели ефекта.
От едно извеснто време правя диети, но без никакъв ефект, дори качам от тях. Също така ако знаете някоя наистина ефикасна диета с която се свалят 10-15кг, ще съм много благодарна.

Коментари

1.   Щом диетите/ хранителните режими нямат ефект, че дори и напълняваш от тях, то значи, че не правиш нещата както трябва.
Най- просто казано, има калориен баланс/ калориен дефицит и калориен излишък. Ако си на калориен излишък, тоест приемаш повече калории от изразходените, то ще напълняваш.
Най- лесно е да си изчислиш калорийният баланс, и от него да орежеш едни 200калории за да можеш да сваляш килограми.
Естествено важни са и качествените калории. Повечко белтъчини и мазнини и по- малко въглехидрати. Има нисковъглехидратни диети, високомазнинни и тн.
Напоследък гледам, че рекламират доста диетата на Атанас Узунов, но тоя пич не е открил нищо ново. Като погледна диетата му, това е просто калориен дефицит нисковъглехидратна циклично хранене.
Сега към хапчетата...
Те НЕ помагат ако даденият човек не е на някакъв хранителен режим и калориен дефицит и някакъв вид спорт.
Има разни диуретици но от тях просто изхвърляш излишната вода и си натоварваш бъбреците и здравето. И отново не спазваш ли режим и тн. с нищо не помагат.
Същото важи и за Л-карнитина. За него дори отдавна доказаха, че не помага за отслабването.
Правил съм разни комбинации с йохимбин, синефрин, кофеин и подобни, но не ти го препоръчвам. Състезавал съм се и всичко е било под контрол от хора с повече опит от мен.
Ако трябва да обобщим:
С хапчета не става, особено ако нито диетата, нито спорта са на лице.
Моят съвет е да погледнеш в нета за "НВД", "ВМД", що е то "калориен баланс, калориен дефицит" и "фастинг/ циклично хранене".
Ако можеш започни да се движиш повече, бягане, фитнес, скачане на въже, планина и тн. Дори сега има много приложения свързани с тренировките в домашни условия, опитай.

2.   Забрави за хапчета! Спри хляба, захарта, газираните и пакетирани храни. Спортувай, разхождай се. Ще отслабнеш гарантирано. Не диета, а здравослоен начин на хранене и живот препоръчвам. Успех!

3.   Боже още има заблудени, които се връзват, че имало хапчета за отслабване. :д И няма "неефикасни" диети, а неспазвани. ;) Я пак си помисли колко и какво плюскаш. ;)
ж22

4.   Тяло се поддържа с правилно хранене и спорт. А не с хапчета със съмнителен произход.

5.   Първо, трябва да осъзнаеш, че не си пълна и ако искаш да си редуцираш теглото, подходи спокойно и настойчиво, а не стихийно и отчаяно. Лято е и можеш да имаш по-вече движение, разходки, туризъм, плуване.
За диетата-махаш вредните храни -газирано, подсладени храни. след това намаляваш силно хляб, ориз, тестени, сладкиши. Ядеш месо, млечни, без прясно мляко, яйца, зеленчуци и макс по 2 плода на ден и мазнини в разумни количества. Това го направи постепенно, без да се стресираш и ще имаш резултати. Диетата се казва Високомазнинна -нисковъглехидратна. Намери си инфо в нета, има много и започни да се обучаваш по нея, за да се мотивираш и да ти се изяснят всички подроности кое, как и защо.
Успех!

6.   Забравих да ти напиша,че няма ефективни лекарства и след тях ще напълнееш двойно ,колкото си отслабнала..ако имаше такива,от които се отслабва успешно,нямаше да има дебели хора.Вместо да си даваш парите за нещо,което ще ти навреди гарантирано,по-добре си купи някоя хубава дрешка ,нещо спорт,козметика.

7.   Гледай новините по Нова от днес събота 15. 06. точно за харчетата за отслабване говорят.

8.   https://dariknews.bg/novini/bylgariia/vnimanie-opasni-hapcheta-za-otslabvane-2171645

9.   Не знам защо всички искате да се впишете в разбиранията на българския народ.Аз също съм на 20 и съм 164 висока и тежа 70 кг,но смея да твърдя,че изглеждам супер.Имам оформено дупе и гърди и въобще не мисля,че би било по-добре да съм 40 кг скелет само кожа и кости. Може би ако си към 57-59кг ще е окей. Няма такова хапче,което да глътнеш и да ядеш всичко и да слабееш. Аз преди исках да отслабвам и пих разни хапчета и освен да се натровя,друго не направих. Говорих с лекар по темата и ми каза,че всичко е до храненето и до тренирането. Трябва 5 дни седмично да се тренира по 40 минути във фитнеса и да спреш напълно хляб,сол,сладко ,пържено,панирано и газирано.Ядеш предимно плодове,кисело мляко,пилешко месо, салати. Аз обаче не мога да го спазвам и си дебелея,но ако ти го спазваш,ще имаш ефект.

10.   Мила, от 10 години се боря с килограмите, опитвала съм какво ли не, диети, "хапчета" и т.н. и открих, че единственият сигурен начин да свалиш трайно килограмите е със спорт! Диетите действат, но после има йо-йо ефект, т.е. сваляш 5 кг и качваш 10, а разните боклучи, който ти "гарантират", че за 1 месец ще свалиш 10 кг и ти показват разни прекрасни снимки "преди" и "след" са си една голяма измама! Само си даваш парите, а ефектът е точно нула! Така, че виж какъв спорт ще си избереш и давай смело.

11.   До 10

Йойо ефект има всичко, ако после се върнеш към същите вредни навици, които са те докарали там на първо място.

12.   Има хапчета, от които се отслабва, но това е като да си режеш ноктите с бормашина. Това, което тези хапчета правят е, да ти нарушат чревната микрофлора, като избият всички бактерии, които помагат за преработката на хранта. Проблемът е, че в един момент тялото ти спира да извлича КАКВОТО и да е от храната, трупат се токсини и почват едни разстройство, болки, гадене и прочие.

Губиш не само мас, но също така водя, мускулна маса, мозъчни клетки и прочие ...

13.   Витаслим е единственото хапче, което има ефект.

14.   Чети за Липовон, аз съм го пила и няма никакви странични ефекти! Има и фейсбук страница с много качествени хора

15.   До 13 и 14

Има ли ефект от тези хапчета?

16.   Лично потвърждавам, че от Витаслим има ефект.