Споделена история от Здраве

Ескапел
Здравейте! Не искам никой да ме съди за това, което ще питам. Момичета, Вие колко ескапела сте пили? Според вас ако в периода на 1 година се изпият около 5 хапчета има ли сериозно влияние след време да не мога да забременея? С приятеля ми винаги използваме презервативи, но понеже не са на 100% надеждни 5 пъти се скъсаха. И питам Вас, ако знаете бещо повече дали наистина ще си окажат влияние, понеже никъде не намерих информацията, която търся. Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   По-важният въпрос е защо се късат толкова често. Или не ги слага правилно, или не си оцелва размера, или купувате калпави презервативи (Спортекс примерно се късат много).

5 ексапела годишно е страшно много и носи сериозни рискове. Ако пък толкова не може да си го слага този презерватив, сменете начина на контрацепция.

2.   Според мен направо си ти пълни фурната без да му пука.
И ти и той заради по-големият кеф избягвате кондомите и после бягате до аптеките.

3.   Мини на други контрацептиви. Играеш си със здравето.

4.   Сега някой и мене ще съдят, но ще ти кажа Започвайте без презерватив и с прекъснат секс. Аз за 1 година по тоя начин само веднъж пих Ескапел. Или пък взимай противозачатъчни. Някой казват, че са вредни ако пушиш цигари или ако се ползват много години, ама пак е по-добре от Ескапел.

5.   И аз това щях да напиша, като в другите отговори. Хубаво е да се разбере защо се късат. На мен само 2 пъти в живота ми се е случвало да се скъса, но ти би трябвало да усетиш поне аз веднага усещам и казвам. Може да купува некачествени презервативи, лош размер, когато стане твърде сухо се късът също, демек може да трябва да си купиш лубрикант. Също при слагане може да оставяте много въздух отпред или ако имаш дълги нокти да закачаш презерватима.
За ескапелето според мен има отражения на хормонално ниво, т.е. не само за бъдещо забременяване може да има отражение, а също и психически и емоционален дисбаланс за теб или физически, като напълняване, падане на коса и т.н.

6.   По-добре противозачатъчните отколкото Ескапел. Това е еднократен медикамент за наистина спешни ситуации.

7.   Посъветвай се за противозачатачни. Ескапел е в краен случай, а не витамин Ц. Това според мен е твърде много за една година. Обаче наистина ми е много странно как се късат тия презервативи. Аз и приятеля ми ползваме от 3г никога не сме срещали проблеми, до сега такова нещо не ми се е случвало.