Споделена история от Здраве

Ужасните ми пъпки и кожа :(
Здравейте, момче на 19 съм и се чувствам като продукт от Чернобил, ''бъгнат'' съм по цялото тяло, мразя кожата и тялото си и искам да ги изтръгна и да се събудя с ново тяло... искам да ви попитам за 2 от моите дефекти, и двата са свързани със странни пъпки на различни места от тялото... ще започна с тези, които ми излизат по ръцете. По целите ръце с изключение на дланите имам супер малки пъпчици, които съм забелязал че стават доста по-видими и като че ли се зачервяват на слънчева светлина, особено лятото. Точно като обрив изглеждат и не са от 1-2 седмици, помня ги сигурно от 5 години вече... дали е алергия някаква, дали е резултат от бръснене, малко вероятно защото съм ги виждал след бръснене и със самобръсначка, и с машинка, и веднъж с тези кремове, които изгарят космите... какво да пробвам? И сега за по-срамния ми проблем, който е главната причина да съм още девствен и адски комплексиран... по пениса, по цялата кожа освен главичката имам малки бели пъпчици, които стават още по-видими при ерекция... ужасно е и знам, че ще ми кажете да отида на венеролог, но просто не мога да си го представя, аз изпитвам ужас от контакт с хора (антисоциален съм), нямам представа как ще отида при някой, било то доктор и ще му кажа за този мой проблем и след това ще трябва да се събуя. Този проблем също не е вчерашен, от много месеци насам е така... четох всякаквъ варианти в интернет, които ме наплашиха още повече, папиломи, брадавици т. н, това нещо ме спря от първия ми секс преди 2 седмици с момиче доста над моето ниво, но просто не можех да и причиня това нещо, което може и да е преносимо...

Коментари

1.   За ситните пъпчици по ръцете - погледни в интернет "кератоза пиларис". Аз имам такива по ръцете и краката откакто съм влязла в пубертета, а сега съм на 20. Мисля, че се оправят с подходящите хапчета, но трябва да се консултираш с кожен лекар, та да каже със сигурност.
За интимните пъпчици, най-добре отиди да се прегледаш, за да не се окаже нещо сериозно. Срам, не срам, на хората това им е работата. Всеки ден гледат интимни части. Мен също ме беше срам да отида на гинеколог, но все пак здравето ми е по-важно, а и лекарят няма да те помни вечно.

2.   А ти ходи ли на лекар? От къде си? Сподели града за да те насочи някой към добър лекар. Ти не търсиш решение а проблем. Реши го де. Другият момент е храната, прочети доста хо темата. Определени храни влошават кожните проблеми.