Споделена история от Здраве

Имате ли подобен проблем ?
Здравейте. Жена на 24 години съм и имам проблем който ще споделя и искам да знам дали вие сте иматели или имате такъв проблем и как сте го решили. Значи до 15 годишна лятото ходех винаги с маратонки, а нагоре с къси панталони и тениска. Така се харесвах. Като станах на 16 вече започнах да нося сандали които са равни, понякога с платформа като съм с рокля, но до ден днешен, аз не мога да нося сандали. Всяко лято става проблем който е еднакъв. От скоро се стопли и започнах да излизам със сандали и повървя примерно половин час разходка и отдолу на пръстите страшни мазоли се получава, претъркване, боли ме, стига се чак до късане на кожа и кръв, което не е приятно. Пробвах да си мажа с крем краката, за да не се претъркват нещо, пробвах с различни типове и материи сандали, но няма решение. Сега пак ходя седмица с маратонки, за да мога един ден да сложа сандали и после пак така. Не мога винаги да съм с отворени крака, самите ми крака не го приемат. Неприятното е, че дори на морето ми се налага да вървя до плажа със сандали или до басейна. С джапанките става същото и се налага да ходя на пети. Никак не е удобно да ходя по пясъка с маратонки. Как да реша този проблем и вие имали ли сте го и според вас на какво се дължи? Темата е напълно сериозна.

Коментари

1.   Разбира се, че съм имала подобен проблем. Не познавам жена, която да не се е оплаквала от същото поне веднъж през живота си. Обикновено причината е, че подметката им е по-тънка, твърда и равна, докато маратонки, кецове и други са с малко по-солидна подметка и мека стелка. Краката ти усещат разликата. Цяла зима си била с чорапи и обута в обувки с гайфери, а после изведнъж боса с ниски и равни сандали, твърда подметка. Аз постепенно минавам към сандалите. Първо ги обувам само за малко, да отида до магазина или да се разходя в квартала. После започвам да ги нося на малко по-големи разстояния. Накрая крака ми свиква, сандалите се "отпускат" и нямам проблеми с мазоли. Най-много да се появи някоя пришка, но слагам лепенка и забравям. Избирай си сандали, които се усещат по-меки от крака ти и не се хвърляй изведнъж да ходиш на големи разстояния. Дори да дадеш някой лев повече, пак е по-добре отколкото да имаш мазоли, пришки и да се измъчваш.

2.   С лепенки и силиконови подложки, има ги по магазините за обувки. След 1, 2 седмици краката ми свикват и шляпам със сандали цяло лято. Нормално е, зимата с меките чорапки се изнежват стъпалата.

4.   Купувай си само качествени обувки, от естествена кожа, хастарът отвътре също.

5.   Когато мъжете са били на война или са починали, а жените е трябвало да изорат сами нивата, сандали ли са носили или маратонки?