Споделена история от Здраве

Възможно ли е завинаги да се излекува късогледството без операция.
Много ме интересува това, защото не ми се носят очила. Деоптърът ми е -0. 25 и -1. Мразя се с очила и съм пробвала много рамки и не ми отиват. Моля ви отговорете на този мой въпрос. Не искам да си правя операция защото нямам доверие на докторите.

Коментари

1.   Не.

2.   Смятам, че много се глезиш и драматизираш. Какво значи, че очила не ти отиват? ! Това да не е някакъв аксесоар? Щом трябва да носиш, ще носиш. Точка. Зрението ти е най-важно, без лиготии, моля.

3.   Възможно е да се излекува, нo при твоя диоптър по-добре да носиш очила. Очните доктори носят очила. Може би има някакъв риск при операцията.

5.   Не отиват, не не го приемаш. Има милиони модели очила. Консултирай се с лекар, има и лещи.

6.   Посети курс на Норбеков. Може да се излекува с упражненията му проблема и то наистина бързо, имам близки със чудесни резултати, в момента обаче, в който спрат да изпълняват упражненията редовно проблемът започва да се връща - като почнат пак да ги правят, пак изчезва. Тоест лекува се по този начин късогледството, но не завинаги - в момента в който започне да ти куца дисциплината и спреш с практиките, се връща. Така че, ако искаш безоперативно и без очила решение на проблема, ще трябва да правиш ежедневно комплекс упражнения за очите цял живот - устройва ли те? Ако не, по-добре обмисли лазерна операция.

7.   И кой твърди, че трябват цял живот упражнения на Норбеков?
Първо, защо точно на Норбеков?
Може елементарно свиване на мускулите около очите, за да се предизвика кръвоснабдяването им, оттам въздействие върчху очната ябълка.

Изпитано, доказано лично от мен, а годините ми никак не са малко.
Да, трябва да се поддържа някаква цикличност за това, но нали всеки ден ядем, спим, мием си зъбите, така че къде е проблема?

Друго, две ледчета сложени в хартия и на очите. Ледът гори, ако не се измие, така че малко внимателно, докато се разбере идеята.
Целта е същата, да се активира кръвоснабдяването на мускулите около очите.

Има начини. Не се отказвайте.

8.   мразиш очила, не вярваш на лекарите, какво искаш тогава? Вълшабна пръчка, с която да ти изчезне дИоптърът? Ако имаше такава, оптиките щяха да са фалирали и очните лекари да са измрели от глад.
Диоптърът ти не е голям, не се лигави и си купи очила с готини рамки, ще си супер

9.   6 към 7:
От писаното от теб разбирам, че всъщност си съгласен че трябва да се правят цял живот или бъркам - говориш за цикличност и дисциплина и даваш пример с ежедневни действия като миенето на зъбите? Моите лични наблюдения са, че ако спре човек да ги прави редовно проблемът полека се връща - ако ти си открил начин да задържиш резултатите без системни и трайни усилия, ще ти бъда повече от благодарен, ако го споделиш.

Относно Норбеков препоръчвам това, с което имам личен опит и споделям наблюденията си и над себе си и над мои близки - със сигурност има и други работещи системи, само че не съм попадал на тях. Тази конкретно е добре сдъвкана и поднесена като за хора, които искат нещо работещо наготово. Наблюденията ми са, че ако трябва да правят нещата сами вкъщи много малко хора реално ще се захванат, а от тези които изобщо се захванат още по-малко ще продължат с упражненията повече от седмица, затова и курс с водещ е доста по-лесно решение.

10.   Номер 2, мега задръстен/а си. Хващам се на бас и че си поне на 40. Вие, старите поколения, сте толкова тъпи, неадекватни и задръстени, че няма накъде повече. Ударили сте дъното.

11.   Като не ти харесва да носиш очила, защо не пробваш с контактни лещи? Обаче, каквото и да избереш очила или лещи просто ги носи! Бях като теб, с много нисък диоптър и не се харесвах с очила и си ходех така, докато в един момент започнах да виждам все по-зле и по-зле и се оказа, че само за 3-4 години съм качила 2 диоптъра! И тогава вече нямах избор. Сега съм с 4 диоптъра и колкото и да искам просто не мога да изляза без очила или лещи, защото виждам ужасно зле и е опасно да не ме блъсне кола например. За това, не си прави шега, защото така както проблемът уж е дребен, така ако не вземеш мерки, след години можеш доста да го закъсаш с очите. А без зрение сме за никъде!

12.   7 за 9

Годините ми са такива, да се радвам на внуци.

У нас всички имат очила и макар че видяха резултата, който постигнах, останалите си останаха с намеренията и приказките.

Не правя точно на Норбеков упражненията по простата причина че са ми досадни, което не означава че не работят, но просто аз съм друг тип.

Времето да правя моите упражнения на очите избирам интуитивно. Умора, стоене зад волана, стоене зад компютъра, просто усещането за преумора ме кара да стисна очите и в такова положение да въртя очната ябълка с помощта на мускулите около нея, според случая или ги въртя, или нагоре, надолу, някак си усещането за олекване на напрежението търся.

При Норбеков това се прави с отворени очи и на мен не ми допада.

Моят вариант със затворени и стиснати очи повече ми помага.

Да, истината е че често правя тия упражнения, а с леда, обичам да си мия очите със студена вода и винаги имам лед в хладилника.

По навик просто вадя две парчета лед, измивам ги и директо на затворените клепачи.
Олеква, поне на мен.
Да, пропускам дни, но след като изхвърлих очилата, значи не ми трябват.

Да, вечер ми е малко по трудно да чета ситен текст, но на слънце нямам проблем.

Все пак не съм на 17.

Уча децата, но кой да ме чуе.
Това са елементарни навици.
Аз лично изпадам в паника като чуя, че трябва да ходят на очен лекар или да сменят рамки, диоптрите се качили!

Такъв тормоз няма да си причиня.

Стискам очите, мигам, разтривам слепоочията и ми просветва в истинския смисъл на думата!

Успех!

Не отговорих досега, защото не си слагам имейл адреса за връзка.

Така, че търсете и своя опит, той е най-добрия!

13.   Да. Упражненията на Ноберков, Бейтси пеерфорирани очила!
Аз така си оправих зрението!

ЛюбчУ