Споделена история от Здраве

Червени петна след употреба на алкохол
Здравейте на 19 години съм. Проблема е че ставам на червени петна след употребата на алкохол всеки ден, понеже съм барман хаха. Знам че баща ми също е бил така като е бил млад. Има ли от какво да се притеснявам? И има ли хора със същия проблем?

Коментари

1.   Да . Нямате ензим /АДХ-алкохолл дехидрогенеза/ за разграждане на алкохола вероятно по наследство. Така да се каже сте алкохолонетолерантен, както има хора с лактозна нетолерантност и немогат да консумират мляко.

М 1964

2.   Аз познавах един чичка (между 40те и 50те), който след пянски години(живот) беше станал целият чисто червен. Все едно бял човек е изгорял порядъчно на слънце. Дори си изглеждаше нормално. Разказа ми, че преди години имал проблеми с алкохола и после почервенял така. Докторите не свързвали на 100% този му проблем с алкохола.

3.   1. Това означава ли че немога да пия алкохол вече? Защото баща ми пие и до ден днешен, петна вече не му излизат, само когато е бил млад му е ставало така.

4.   Наличието или липсата на ензима се доказва с изследвания на черния дроб. Но симптомите, външните проявления са такива. Ако се докаже и липса на АДХ, то алкохола за вас е недопустим, както млякото за лактозонетолерантните 80% от световното население. Без АДХ следва директна интоксикация на мозъка, цироза на черния дроб и проблеми с дишането.

5.   Абсолютно същия случай сме с баща ми, при мен се прояви за първи път на 20г, главно от твърд алкохол, минах на бира и нямах проблеми, но след време и от нея започнаха да ми излизат, вече от година и 4 месеца не пия защото се наплаших, ходих на преглед при алерголог, който не ми направи никакви изследвания и не ми даде и достатъчно информация за моя проблем... общо взето все още не знам от какво е и защо.... преди да навърша 20г си пиех и нямах проблеми... случи се за първи път след консумация на голямо количество червено вино и от тогава, та до днес съм така(24).. , а баща ми си пие от години вече.

6.   Най-вероятно имаш алергия към съставки в твърдия алкохол. Може да си носител на гени за тромбофилия. Тестът не е скъп. Добре е да провериш. Ако такива хора ипотребяват алкохол, развиват тромбоза
Преди години получих анафилактичен шок само от 2 глътки твърд алкохол, оттогава и бонбони с ликьор не мога да ям, веднага започвам да кихам и да ме сърби носа.
Моят съвет е да не употребяваш алкохол.

7.   Точно заради това не пия от повече от година вече, защото четох за анафилаксията и ме е страх, ще си изследвам ALDH2, ще проверя и за това, което казваш.