Споделена история от Здраве

Гадене при миене на зъби сутринта
Здравейте, всеки път когато си мия зъбите сутрин ми се гади. Дори почнах да повръщам. Когато ги мия вечерта не ми се повръща. Имам този проблем от както се помня.
Бих се радвал, ако ми помогнете.

Коментари

1.   С каква паста се миеш? На края на тубичката има малка цветна лентичка, не купувай такава с черна или синя, червена в краен случай, а най-добре зелена. Намери в нета какво означават цветовете, т.е. ще разбереш съдържанието на пастата. Познавам човек, на който му се гади също и е установил, че е от флуора в пастата. Пробвай натурална паста, без флуор и после пиши пак.

2.   И аз имам този проблем, вероятно си търкаш езика, недей толкова надълбоко.

3.   И аз така

4.   На мен също ми се гади силно при миенето на зъби понякога, особено ако стана по-рано от обикновено - даже повръщам. От много малка съм така - мисля че просто ранното ставане ми се отразява зле, тялото още спи, кръвното налягане е ниско и всеки вкусов дразнител се усеща - опре ли пастата в езика и край. Имам няколко познати със същия проблем и всички са от тип сови, хора които се чувстват по-активни вечер, отколкото рано сутрин и ранното ставане им е кошмар. Също така сутрин мога да закуся най-рано след като са минали поне 2 часа от събуждането - абсурд е да стана, да измия зъбите и да седна на масата. Нищо освен течности не мога, а и нямам желание да приема скоро след събуждане. Различни биоритми просто.

5.   Забравих да допълня - не е от докосването на езика. Сигурна съм, защото винаги си почиствам сутрин веднага след ставане езика или с четка или с лъжичка, но от това само по себе си не ми е ставало лошо или да ми се гади - гаденето и повръщането се случват само, когато ползвам паста.
Сега това, което правя е веднага след ставане просто да почистя езика и небцето от налепите и да се джабуря с вода - а миенето на зъбите с паста идва малко по-късно след като съм пила вода, кафе итн и организма напълно се е разбудил - в този вариант и последователност нямам проблеми с гаденето.

6.   Същата работа! Особено ако съм уморена и недоспала. В събота и неделя, като се събудя когато се наспя нямам никакъв проблем, но пред седмицата ставам в 6 за работа и е ад. Всяка сутрин ми се гади и в най-тежките дни повръщам. Явно, както каза и някой друг, тялото ни дава сигнал, че му е прекалено рано за ставане, ама иди го обяснявай на работодателите, който те искат в 8,30 на работа.

7.   И аз съм така, същото. От някаква хипер чувствителност е, забелязвам. Като ходя на лекар и ми гледа гърлото и ми бърка с ония металните лъжици е нещо страшно, то се давя, то издавам звуци все едно повръщам, излагация. И като мия по назад зъбите към мъдреците, става още по-зле.

8.   При някои с такива проблеми помага миенето с детската паста.

9.   Кажи ми на колко си години. Мисля си ,че зная какъв е проблема :)

10.   Вече не си спомням от къде го бях научил-от уфолог, от статия за конспирациите или от другаде, но се казваше че в пастата за зъби се слага от същото вещество което нацистите използвали в канцлагерите за да управляват по-лесно затворниците. И от това вещество човек става дебил и гледа с безраличие всичко около него. От личният си опит, спирайки с пастата за зъби, съм склонен да вярвам, че има някаква истина в това.

11.   На мен ми се гадеше като бях бременна, но при теб няма как. Ако ги миеш на гладно или след хранене.