Споделена история от Здраве

Постоянна умора
Здравейте. Знам, че въпросът ми трябва да бъде отправен към лекар, но все пак да попитам и тук.

Цял ден, на работа, съм в движение, разнасям документи пеш и шофирам от едно място до друго (не съм куриер). Накрая, като свърша работа в 18ч. и после като се прибера съм АДСКИ уморен и като парцал. Осъзнавам, че може и да е нормално, но на практика не извършвам физически труд, а просто ходя. Живея в къща и понеже винаги има работа съм наясно какво представлява умората от физически труд.

Та, защо съм ежедневно уморен след работа, според вас? Дали е от недостатъчен прием на полезни вещества или просто жегата и непрекъснатото движение ме изтощават? Анемия?

Почти всеки ден хапвам месо + различна салата, пия по 1, 5 л. вода и много рядко си позволявам да ям сладки и тестени изделия. Това е на работа... Закусвам и вечерям вкъщи

Коментари

1.   Същата работа, даже при мен е по-зле, защото работя в офис и уж по цял ден просто си стоя на бюрото, а вечер съм като пребита. Вече станах като бебе, заспивам към 21,30 или към 22 часа, а сутрин едвам си отварям очите и пия по 3 кафета на ден за да изкарам деня. Не знам защо става така, витамини ли ми липсваш, заради рутината на работата ли е, ама само чакам отпуската, че да наваксам със съня. Та ако разбереш причината, пиши, че при мен е същото.

2.   Вземаш от билковата аптека семе от коприва, и пакетче сладък корен. Смилаш ги на прах с машината за мелене на кафе. После всеки ден вземаш по една супена лъжица от смляното семе разбъркваш го с на върха на ножа от смления сладк корен и една лъжица мармалад шипков, това количество от 2 лъжици половината сутрин половината вечер си го хапваш, на ден е добре да хапваш и по три броя сушени кайсии /не са задължителни/ за 3-5 дни ще усетиш разликата. Изпробвано е средството на стотици хора, вдига енергията на старци, пооправя болките от ревматизъм, а как ще вдигаш самолетаааа, но не прекалявайте, като се почувстваш добре спри за да ти действа и следващия път.
От семето от коприва можеш да си правиш чай, но действието е по бавно и чая не толкова вкусен. а наведнъж разбъркано с мармалад е лесно.
Пии повече вода 1, 5 литра в тези горещини е малко, особено щом се разкарваш. И намали малко месото до 2-3 пъти в седмица.

3.   И аз работя в офис и съм буквално скапана вечер и се чудя същото като автора и номер 1. Не сте сами :D

4.   Месото отнема много от енергията на тялото при смилане. Яж повече жива храна, ако пушиш спри и гледай психически си преуморен.

6.   Здравей, виж да не е от кръвното, хората с ниско кръвно налягане могат да имат такива проблеми, направи си една пълна кръвна картина, да видиш хемоглобина...