Споделена история от Здраве

Жена ми е с биполярно разтройство
Здравейте, след бременноста на жена ми тя започна да страда от тежки депресии, които се превръщаха в нейно желание за липса на живот и неспособност да гледа децата, след много кризи тя бе и два пъти на лечение в психиатрията, когато си пиеше хапчетата беше добре, но наскоро отново ги спря и започна агресия спрямо мен и клевети с измислени истории, подкрепяна от нейни близки и семейството тя се изнесе с децата и започна да говори за развод и да отнеме родителските ми права, миналата седмица от нея избран психиатър за да ми докаже че е добре, но точно след третото изречение жената я спря , провери егн и от системата и излезе всички посещения по спешност, лечения в болница и диагноза биполярно разтройство в тежък стадии, но дори и след това семейството и останаха на тезата тя е добре няма да пие хапчета и да се лекува, децата са там и се притеснявам за тях, а ми се иска да избегнем съд и война която може да навреди на децата, какво да правя и ако започне дело срещу мен защото ме клевети за ужасни неща и близките и вярват какво би стаанало с децата и как се гледа в съда на хора с биполярно разтройство доказано в здравната система?

Коментари

1.   Очевидно е, че историята е написана от страдащ човек... от някакво психическо разстройство. Съветът ми е, да си спазвате терапията стриктно.

2.   Жена ми е същата! Само, че не е с диагноза и не е пила хапчета. Когато се запознахме пиеше минерали за щитовидната жлеза и беше човек! Разбирахме се. Говорехме нормално, дори не се повишаваше тон. Бях изпаднал на ръба на отчаянието понеже исках страшно много мое дете. Тогава да съм бил на 33 години. Не намирах партньор в живота си който да споделя моите виждания и желания. Реших да опитам за последен път да създам връзка, дом, семейство. Намерих я. Сама. С 6 месеца по-голяма от мен. На квартира и работеше. Не беше кой знае каква красавица. В крайна сметка търсех жена с която поне ще се разбираме, помагаме и да отгледаме свое дете. Минаха повече от 6-7 месеца в разбирателство и нормален живот. Реших, че е време да поговоря с нея защо сме се събрали. Разказах и всичко и накрая и казах. "-Имам това и това. Мога така и така. Искам да имам свое дете без значение от цената която трябва да платя. " Не исках да си губим взаимно времето. Биологичния ни часовник напредваше. Поиска два дни да си помисли и прие. Всичко вървеше добре. Доста трудно забременя. И като си направи два теста, при гинеколог. Потвърди, че е бременна във втори месец и аз се побърках от щастие. Спря и минералите за щитовидната жлеза и изписа фолиева киселина. От тогава тази жена превъртя! Започнаха чести скандали. Ревност. Търсене на някаква причина да скочи насреща ми за да се караме. Живеем в семеен апартамент и майка ми която е собственик на половината също живее с нас. / ако може така да се нарече/. Започнаха се ходения по мъките понеже беше напуснала работа преди да забременее. Обърнах града да и търся работа. Колкото да се закачи да няма прекъсване и да може да получава майчинство. Изглежда само аз се тревожех за това. Дузина познати ми отказаха дори и аз да плащах осигуровките и. Накрая в 4-я месец от бременноста, шефката на майка ми ни влезе в положението и я взе уж за работа. От нея търсеха само присъствие. Започнаха и по-честите прегледи при гинеколога. От там на още по-големия ад! Всяка седмица по две изследвания. Оцениха я с висок процент за синдром на Даун. Треперех от нерви. От едно кръвно изследване я изкараха с хепатит В. Някакъв австралийски щам който го нямало в българия и се хваща по полов път. Върна се назад за да си спомни за бившите си които са си правили кръвни изследвания и са нямали такъв проблем. Накараха и мен да се изследвам. Пак нищо. Било много добре да изследват плода чрез околоплодната вода за синдрома на Даун и изведнъж се разбързаха да я пратят в шопия на 300 км. Нямаше как да отида с нея и уговорихме нейна приятелка да я заведе и подслони. И в последния момент ни дадоха телефон за да я запишем за тази интервенция. А отсреща сестра ли беше не знам и се развика, че това се определяло от извършващия манипулацията лекар. Можело да я върне понеже вече била в 5-я месец и било късно. Теглих им една благословия и отменихме всичко. Можело и на 4 D да се направи. Гледаха я. Всичко беше нормално. Наближи термина и ме събуди в 3 през ноща с изтекли води. Зареждах и телефона редовно. Бях и нагласил всичко по списък. До родилния са 10 км. и през целия път сигурно съм и казал над 7-8 пъти да ми звъни всеки ден. Сякаш и казах, забрави, че имаш телефон. На третия ден отидох в родилния и започнаха да я издирват. Бяха я отделили заради хепатита. Най-накрая благоволи да ми звънне. Много ме боли айде затваряй. И затвори. Не можа 3 дни да роди. Накрая по спешност са я срязали. Детето е било мъртво 5 минути и в кувиоза проплакало чак на петата минута. Пращах и личния си лекар да ходи да я търси. Той ми съобщи новината. Пак със закъснение ги изписаха и ги прибрах. Не смеех да бутна с пръст това прекрасно човече. Карах майка ми да го къпе. От там се появиха и дразгите;" защо тя го къпела"? Не можаха да се разберат и моята хубавица скочи да налага шамари. Започнах да се престрашавам и започнах аз да го къпя. Въпреки всичко, скандалите не спряха. Напротив. Ставаха по-чести и абсурдни. Мълчах и стисках зъби докато не заспи. От виковете и и разправиите, детето се стресна и в момента е с психоза. Държи се като две годишно дете. Започна се набеждаване на роднини в магьосничество. Вика и крещи на всеослушание какви магии правели на нея и на детето. Когато детето поиска да отиде при баба си да си поиграе, била му направена магия да ходело там! И това всекидневно по няколко пъти. Започнах да не искам да се пеибирам в къщи. Пари за адвокат нямам. Запитвал съм онлайн адвокати и те са ми казвали, че имам шанс с такова нещо да получа родителските права и да я изхвърля от домът ми. Хиляди пъти съм опитвал да говоря с нея и да спре с тези глупости и разправии. "Аз съм бил за лечение, не тя"! Записвал съм много пъти скандалите и крясъците и. Гласи се да вземела детето с нея и да излезела на квартира. Това, че съм родител и съм го признал, не означава, че може да се разпорежда както си реши. Допълнително ходи и по събирания в някаква си измислена църква, даже и не знам какво им е заглавието. Понеже съм атеист, и ми писва на пикалото да слушам глупости от библия или твърдения на техния си измислен свят, редовно ми се цитират стихове и псалми. Господ щял да и помогнел! Живее в нейния магичен свят и от 6 години не се е сблъсквала с реалноста. Много се отплеснах и си разказах моята болка. Не знам колко ще мога да изтърпя още. Имам чувството, че ще ми докара някой инсулт на главата. А по твоя въпрос, бих наел адвокат. Щом я има в списъците, не би следвало да се грижи за децата. Мозъкът им ги кара да смятат, че те са прави. Всички около тях грешат. Не и позволявай да погуби психиката и на децата.

3.   Жена ти трябва да си пие хапчетата до живот. Чета историята ти и се питам ти за толкова време как не си разбрал, че е болна? В какво се изразява тежката форма на нейното заболяване? Жена ти работи ли? Задавам ти тези въпроси, защото от отговорите им картинката ще се изясни. Например ако е тежка форма на БАР, то тя няма да е трудоспособна и прочее. Ще те попитам също дали тя харчи безразсъдно пари - това е един от ключовите симптоми.

4.   Хмм защо ли ми се струва, че не е точно така тая история... Някои изречения много говорят. ;) Май пак някой ганьо е натресъл потомството си най-нагло, като си мисли, че само жената е длъжна да ги гледа тея деца, а най-вероятно с това и да е лична чистачка, готвачка и компаньонка... Каквито са 99, 9 от жените женени за българи. Нищо чудно, че е изтрещяла.

5.   По принцип и мъжа ми, който се поляризира, по думите на доктора, кълца се с нож(за да не се наложело да нарани мен, по неговите думи), опира си пистолет в гърлото, си измисля ей такива неща за мен, които вие сте написал. Ако и вашото е измислица, децата няма да ги получите. Но ако е истина и тя е лежала в психиатрия, това означава, че има диагноза в здравните регистри. Ако тази диагноза е такава, каквато казвате, съдът ще ви присъди родителските права със сигурност, освен ако и вие не сте с доказана диагноза, наркоман, алкохолик или престъпник.

6.   Бившият ми съпруг е с биполярно разстройство! Имаме син, не ми каза, излъга ме , до като не с еоженихме не беше поапдал в клиника а знаеше, беше изпадал в кризи. Бъди благдаорен че кризите и са депресивни, а не манийни. Манията е опасна. Моят съпруг изпадаше в манийни кризи само, т.е Първата я изтърпях - тоагва арзбрахза забоялването... с малкод ете на ръце... беше кошмарно но решпихд а опит с нажеждате че няма да се случи отново. Ами случи се за съжаление и тогава реших да се разведа.
Съветът ми е - взимай си децата и бягай , - т.е подай искова молба за равод ако не можете да се спорзаумеете. Децата не сa в безопасност!!! Взимай си ги. Никой съд няма да и отсъди родителските права, повярвай ми!
Спасявай се и по- важното - спаси децата!

8.   Номер 2, това че си атеист това не ми хареса, затова ти се случват такива неща защото си невярващ а така спасение за теб няма.

9.   Номер 8
Номер 2 съм. А всички останали вярващи, добре ли са? Здрави ли са? Или на ден не умират хиляди невинни деца? ! От глад. От болест. Или от човешка грешка? ! Кой Бог ще позволи това? ! Щом Велзевула е способен въпреки моща на Бог, да отнема и заличава животи на истински хора и безащитни деца; то Бог е по-нисше стоящ от дявола! Какъв бог е тогава? Булшинството хванало един ръкопис на някакъв тиранин и го нарекли библия! В личната ми карта пише християнин, понеже законите го изискват. Не съм нито будист, нито вярвам в алах. Вярвам в утрешния ден да се събудя годен за работа за да мога да нахраня семейството си. Страдам от хронично главоболие. От ниско кръвно. От 25 години си късам сам червата с работа която е за пенсия втора категория. И да се пенсионирам няма да мога. Ходил съм на работа със страшно главоболие. С температура и спукана кост на глезена. Никой не се обърна да ме попита как съм или дали ми трябва помощ. Не съм я получил и от господ нито и от дявола. Напротив! В къщи срещам единствено скандали, разяснения кой на кого е направил магия, и блуждаещ поглед който трескаво попива сектанските монолози на монитора. Всички християни/ вярващи / целуват и се кланят пред библията. Един не чух да я е прочел и да е разсъждавал върху " истината" написана в нея. Щом си толкова вярваща/номер 8/, отговори на въпросите: Къде са останалите 5 божи заповеди? Защо не са събрали парчетата на плочата? Достатъчно грамотни са да пишат по плочи и да четат, и толкова ли не са могли да ги възтановят? Другият въпрос е: В "10-те божи заповеди" пише... : Не убивай! Не прелюбодействай! Първият човек на земята е Адам. Бог го е съжалил и направил Ева. Така. Мъж, жена, сперматозоид, яйцеклетка, зародиш, бебе, Кайн и Авел. Прав ли съм? За да има поколение и растеж на населението след милиард години, то би следвало да се размножаваме и плодим. Ти ми кажи кого е мандръсал Кайн за да продължи човешкото населяване? ! Едва ли е спал с Авел или Адам. Когато стигнах до този въпрос се поинтересовах и след 5-6 попа на които зададох този въпрос, ме изгониха. Търсих в хартиена литература. Търсих в мрежата, и познай какво открих? Когато Кайн убива Авел, той избягва от Адам и Ева в друго племе! Какво друго племе!? Какви 5 лева? ! Нали Адам бил първия човек на земята, а Ева втория! Какво друго племе? ! Кой е спал с Ева освен Адам за да продължава човека да населява планетата? Никой не вниква в тази пропаханда която пробутват като страхувай се човече прости!
Дори тук, черно на бяло ги умолявам и призовавам или БОГ или ВЕЛЗЕВУЛА: - Елате! Явете ми се както решите. Вземете ми живота или душата или кавото искате, само и единствено детето ми да е нормално, живо и здраво!
От 2-3 години заспивам с тази мисъл. Няма и няма отговор от двамата. На никого зло не съм причинил. Никого не съм убил. Дори животно без да искам не съм. Защо не ми отговарят след като съм атеист? Как да повярвам? В сектата на жена ми нали се молят за детето ни. Грам напредък няма. На 6 години и иска да ходи по голяма нужда в гащите! Може и да не дочакам измислените божества и сам да приключа този тормоз. Душата ми се къса от несгоди и че единственста ми мечта в живота се развива по този начин. Бил съм атеист. Такъв ще си замина, понеже всеки ден виждам и разбирам колко невинни деца умират! А тези които убиват, изнасилват и крадат, се радват на безгрижен и охолен живот.
Модераторите да започнат да качват всички коментари а не само това което им се хареса на тях. Преди 30 години ни казваха как да говорим, сега и вие ли започнахте да ни затваряте устите.

11.   Идеално те разбирам n 8 и аз от яд си мисля защо да не си продам душата на Дявола. Толкова болна съм вече и всеки ден не ми се живее. Хич не ме интересуват балнуваниците за тез религий. Имало си го е Иисус Христос някога измъчвали са го и е умрял не страда. Ама аз защо се мъча. На неговите години станах този месец. На 33 г. Иска ми се на толкоз години и аз да умра ама няма как да стане.

12.   8, 11 - разбирам напълно как се чувствате.
И аз отдавна я мисля тази работа с продаването на душата на дявола, но за съжаление желаещи да я купят няма :)

Има дни, в които болката вътре в мен е толкова силна, че ми се иска просто да затворя очи и да изгасна. Да не усещам нищо повече, да се разтворя в тъмнината. В нищо вече не виждам смисъл. Нищо не ме радва. Искам просто да дойде края и да не се мъча повече. Нямам вече сила да се боря с всичко. Жива съм, но отдавна се чувствам като мъртвец.

13.   В отговор към нападките,да има досие и в момента зададах иск за попечителсвто тъй като при всеки път който взема децата тя не спира да тормози мен и родителите ми които ми помагат с маниакални върпоси,отделно при 3 психиатри в 2 различни града тя има препоръчително лечние което следваше до преди изестно време когато тя и родителите и решиха че е ненужно пиенето на каквито и да е хапчета ,проблемът е че по българското законодателство майката е издигната на пдедестал и дори с диагноза биполярно разтройсво и престой в психиатрия майката се приема за по добър настойник на децата ,тя работи за себе си в малък бизнес като самоиздържащо се лице ,за 1 седмица е повиквала полицията безкрайно много пъти а малката дъщеря е напът да остане без детцка градина заради тези сигнали до полицията че детето е отвличано и какво ли не ,просто исках да попитам ако някой се е сблъскал с подобен случай в съд ,дали има надежда ,защото се притеснявам за децата ...