Споделена история от Здраве

Защо не мога да отслабна?
Здравейте, пиша тук, защото искам да попитам защо не ми се получава с отслабването. Извинявам се предварително за възможността да не съм в правилния сайт, но не мога да си позволя консултация с треньор, а не знам къде другаде да пиша. И така, през ден аз ходя да тичам в парка по 50 минути, разбира се, започнах с малко, сега съм на втори месец. Но в някои сайтове чета, че трябва да се тича всеки ден, а пък са ми казвали, че мускулите трябвало да почиват ( и затова се тичало през ден). Та въпросът ми е, колко пъти седмично трябва да тичам. Държа да уточня, че съм свободна всеки ден и живея близо до парка. Храня се нормално, но от време на време ми се случва да преяда много зверски, говоря за над 5000 килокалории на ден, но това се случва веднъж на, да речем, две седмици. А като ми се прияде, не мога да се спра просто, сериозна съм. На 15 съм. Благодаря на всички.

Коментари

1.   да ти кажа чесно аз съм на 13 години и преди месец-два тичах много по 2 километра обаче секи ден почти без почивка, но първо почнах с мнoгoоо почивки и с течение на времеро почнах да не правя повече от 2. С отслабването ми се получаваше. Мога да ти кажа когато тичаш да не си примерно с куса тениска или потник а с блуса, дори и да не е дебела, за да топиш повече мазнини, но да не е над 30 градуса според мен. Успех с желание всичко става.

3.   БОЖЕ!! 5000 калории.. на две седмици веднъж. И се чудиш защо не можеш да отслабнеш. Цяло прасе ли изяждаш.

4.   Хах ти си в пубертета и доколкото разбрах си момиче нормално и аз на твойте години бях дебел, но сега съм пич и си ям квото си искам!

5.   Гледай да спреш или поне да намалиш хляба и газираните напитки ; ) С воля всичко се постига.... :)

6.   бягай всеки ден, ако не си с много наднормено тегло. Мускулите трябва да почиват, ако например тренираш фитнес, защото там се правят мускули - с бягането просто си повишаваш метаболизма и гориш калории.

НИКОГА не яж повече от 1400 калории на ден - от тях съотношението въглехидрати/белтъчини трябва да е 1 към 1, мазнините също трябва да присъстват, но по-малко - забрави за масло, маргарин, фастфут, шоколад (освен ако не е 70-90% какао), пържено всякакъв вид, кюфтета, пържени картофи и риба.
Мазнините (жизнено важни за осовояването на витамините!!! ) трябва да идват от - кисело мляко, бяло сарамурено сирене, моцарела, слънчогледово масло, яйца, ЗЕХТИН (замествай тук и маргарин и масло със зехтин)...
Ако ядеш към 1400 карлории във вид на домашно готвено, на кисело мляко, салати, малко хляб, малко картофи, плодове, зеленчуци, ориз.... И БЯГАШ и правиш спорт, няма начин - килограмите ще се топят.

5000 калории не яде и един боксьор - нямат изгаряне! Един път да ги изядеш са това над 3500 карории, които се лепят ВЕДНАГА. Ако другите дни пък гладуваш, още по-трудно се горят, защото тялото се настройва в режим „пестене“.
Истината е една - няма оправдание за пълните и дебели хора, ако се яде много и не се спортува - резултатът при всеки би бил еднин - колограми!!!
Не на глада и диетите - да на много спорт, на съвсем осъзнато хранене! Много, много вода, никакви безалкохолни.
Успех

7.   Понеже тичаш през ден, като не тичаш копай царевица, гарантирано отслабване.

8.   Виж сега, задаваш глупави въпроси. Храня се нормално, , , , , ами за да отслабнеш трябва да не се храниш нормално а МАЛКО!!!!
Докато отслабнеш и после вече ще започнеш да се храниш нормално, което не значи да лумкаш по 5 пъти на ден каквото ти се прияде, ами НОРМАЛНО, което значи с мярка!
Най ми е било смешно като кажат", , мии аз нормално се храня пък не отслабвам ", и после като я видя тя захапала на обед огромен мазен хамбургер и после що??

9.   Не ви говоря за бургери и дюнери, честно казано се птвращавам от такива мазнотии. Ям много зеленчуци, малко хляб и тестени и никакви въглехидрати на вечеря. Не ям месо, нито мазно, просто имам много голям проблем със сладкото и то прекалявам през седмица-две, както вече споменах. Просто исках да попитам колко често е редно да спортувам. На всички благодаря, особено на номер 6. Всъщност не съм с надносмено тегло - 55 при ръст 167см, просто мазнинката ми е малко повече, отколкото ми харесва :) А на номер 2 искам да благодаря за щедрата подкрепа

10.   аз също сам на 15 не съм много пълна но искм да отслабна живея до южния парк ако и ти си там можем да тичаме заедно

11.   намали хляба!! колите чепсовете и другите нешта. Намали сладките нештал. Сичко което е сладко е вредно хапваи си сладко но не много...

12.   Номер 10 може ли мейл или фейс?

модератор - фейс не публикуваме, може мейл, но да НЕ Е СВЪРЗАН С фейсбук и скайп акаунти - правим го във ваш интерес!
Ако се срещате с хора от мрежата, напомням, че е много опасно - нека е на обществено място, в кафе например! (може „момичето“ да се окаже мъж на 50)

13.   аз съм 6 - яжте месо, момичета. И аз не обичам и често забравям, но малко или много се насилвам поне веднъж в седмицата.
Ако се чувствате отпаднали - взимайте от аптеката желязо с витамин ц, защото както не ядете месо и всеки месец менструация.... липса на желязо може да имате.

Сладкото е една въртелешка, колкото повече го ядеш, толкова повече трябва да ядеш - играе ти кръвната захар и няма оправия. Доказано е, че се престрастяваш към рафинираната захар.

Съвет - направете си две седмици абстиненция, за да може организмът да се причисти - никакво сладко! Ако ви се дояде и не можете - една ябълка, малко грозде!
Успех