Споделена история от Здраве

Към жените които са правили аборт
Здравейте пише ви едно момиче на 22 години.
Никога не съм си представяла че това ще се случи на мен. Водя полов живот от доста ранна възраст, винаги съм се пазела и никога не съм имала съмнения че може да съм бременна. Но и на мен се случи забременях!
Разбира се бременноста не беше желана, не се чувствах готова, разбрах доста рано и реших да направя аборт.
Още от самото начало се чувствах много зле, повръщах постоянно, не можех да спя от болки в гърдите, корема ме болеше ужасно, умората ме убиваше.
Веднага след като направих аборт симптомите ми изчезнаха, почувствах се добре, всичко мина леко нямах силно кръвотечение нямах болки и т. н
Препоръчаха ми противозачатъчни за да ми се нормализира цикъла, обясниха ми че ако ги пия до една седмица ще ми дойде, а ако не ги пия ще кървя леко 40 дена. Аз избрах да не ги пия, всичко си беше нормално И вървеше по план, но една седмица след аборта ми дойде, попринцип имам много убилен и тежък цикъл, но този път беше различно, не кървях толкова убилно и нямаше болка. След цикъла ми продължих да кървя по малко.
Минаха 15 дена от аборта и аз отидох на преглед както ми беше казано. Казаха ми че всичко е наред и че вече мога да водя полов живот.
Добре обаче минаха повече от 40 дена и не ми е дошъл цикъла, нямам и никакви признаци, както казах имам много тежък период и поне една седмица преди да ми дойде ми се подуват гърдите, корема ме боли а сега нищо... моля ви дайте ми съвет и споделете опита си с мен, много се притеснявам да не би да не мога да имам деца, и нямам към кого да се обърна да поискам съвет.
Благодаря ви!

Коментари

1.   Най-вероятно е от обърканите хормони, но все пак можеш да отидеш на лекар, за да се увериш, че всичко е наред.

2.   Ами да си мислила преди да правиш секс напред назад.Детска работа ,убила си един живот само ,защото на теб ти е така лесно.Щом са ти препоръчали противозачатъчни и не си ги пила не се чуди защо не ти идва.Малоумна работа,кво се страхуваш,че няма да имаш деца като забременееш пак ще се оплакваш от болки и направиш аборт.

3.   Здравей! След аборт цикъла ти може да дойде от 40 до 60 дни след това. Много е важно да нямаш полов акт поне един месец, така се предотвратяват сраствания на маткат и яйчниците, които са много опасни. При мен след аборта цикъла не беше обилен както преди, болката също беше много по-малка. Явно имаш притеснения, че 2 път не ти е дошъл цикъла, така ли? Посъветвай се с лекар. Не ти препоръчвам противозачатъчни, разбъркват целия организъм, не мога да повярвам, че има лекари, които ги изписват без повод.

4.   Здравей! Вярвам, че вече цикълът ти се е нормализирал. Не се притеснявай, че после няма да имаш деца. Абортите вече се правят по много съвременна технология, а не да те остъргват насляпо, както е било преди 30-40 години. Самата аз имам два аборта, и после без проблем забременях, и то с близнаци веднага, след като срещнах НЕГО и решихме да имаме деца. Ако не си се чувствала готова за това, си взела правилното решение за аборта. (: