Споделена история от Здраве

Гастрит
Здравейте, има много теми за гастрита, но не намерих, това което търся. Вече 4 години имам хроничен гастрит. Ходих при различни лекари, едни и същи лекарства ми изписват, някои помагат за няколко месеца и после пак същото. Ужасни, непоносими болки в стомаха, имам чувството, че се обръща, започвам да дишам трудно и тежко, да треперя и в повечето случаи повръщам и понякога ми олеква, понякога не. Искам да питам хора, които имат същия проблем как се хранят. Изчела съм целия интернет на български и английски и не се оправям. Преди година се хранех само със закуски, тестени неща и често и нямах проблем цяла година, освен че качих 10 килограма и това не е решение за мен. Така че ви моля, ако някой е открил златната среда между балансирано хранене и без качване на килограми да сподели как. Ядете ли зеленчуци и дразнят ли ви и колко често и какво количество от кои храни ядете и има ли значение как ги смесвате? Извинявам се много за дългата тема, просто вече не издържам и ще се радвам на съвети. Пожелавам хубав ден на всички и дано модераторите качат историята ми. Благодаря предварително и целувки.

Коментари

1.   Ядеш малко и често, не преяждаш, белиш плодове и зелнчуци, за да не се дразни стомаха, не ядеш пържено и люто, избягваш кафе и алкохол, не пиеш газирано, не ядеш бобови (леща, боб, царевица, грах), изследваш се и за онази бактерия, която може да го предизвиква, защото за нея се изписва антибиотик и диета само няма да помогне, пълно спокойствие и липса на емоционални драми. Това са основните неща, които са валидни за всички. Всеки ден кофичка кисело мляко, леки варени и печени храни, без мазнотии. Зависи дали ти е високо или ниско киселинен играе роля, но щом повръщаш най-вероятно е високо. При обостряне аз минавам няколко дни на варени моркови, страшно полезни са за гастрит, и варени картофи с малко сирене, кисело мляко също, разбира се. Спазвай бебешка диета около месец и не се стресирай, щото наистина се обостря от проблеми. Иначе всеки има някакви тригери за гастрита, при мен прясно мляко например. Включвай след бебешката диета някакви храни една по една и виж кое ти понася и кое не. Ще мине! И моят уж е хроничен, но спазвайки тия неща, изобщо не се сещам за него :)