Споделена история от Здраве

За втори път този месец имам цикъл
преди: 16 години, 1 месец, прочетена 124236 пъти
Здравейте! Преди една седмица цикълът ми спря и сега отново ми дойде!? На 17 години съм... много се притеснявам.. Какво ми има? :S

Коментари

51-100 от 108

52.   ммм..така, аз говорих с генеколог и се оказа, че моят проблем е от Ескапеле-то. Ако вторият цикъл се появи след приемане на Пустинор или Ескапеле няма за какво да се притеснявате, всичко е в промяната в хормомите от приетото хапче. Всичко е наред :)

53.   Здравейте! В момента съм много уплашена .... На мен ми дойде на 19.01 и ми свърши на 25-ти . Тогава правих секс с приятеля ми и той май малко се изпусна но не бяха минали и 12 часа от това и аз пих хапче Escapel. Днес е 02.02 и сутринта пак ми дойде ... Искам да попитам дали може да съм бременна или си внушавам . Благодаря предварително!

54.   От шибаното хапче, което си пила е, №53. Чиста проба хормонална бомба! Ползвайте презервативи, за да няма опасност ако пак се ..."изпусне малко"!!!

55.   здравейте ние с мъжа ми не се пазим на 26.01 ми доиде на31.01 ми свърши,днес 07.02 пак ми дойде ,има ли възможност да сам бременна,или е на нервна почва,има ли за какво да се притеснявам,на 21 години сам!

56.   до всички -
аз заради стрес и испити качих 10 кг. за три месеца, след като предадох дипломната работа почна да ми идва по два пъти на месец.
След третия месец отидох на препоръчана лекарка - тя само погледна с видеозона дали имам кисти и като не видя, ми каза да си ходя и да чакам организмът ми да се намери сам.

И така, след още 3 месеца всичко си се нормализира без медикаменти!!!!.

Нашето тяло е перфектно, дайте му шанс!
До 55. не вярвам да си бременна, но отиди на лекар, като ти свърши, за да види дали имаш кисти...
Спокойно, ти си много млада и тялото ти ще намери себе си!

След едногодишна почивка свалих килограмите и сега съм свежар!
Хера

57.   здравей те на 39г имам проблем преди2месеца ми доиде цикала редовно беше нормално но след 2дни пак ми дойде с силни болки отидох на лекар казаха ми че ми нима ништо дадоха ми лекарства мина за 1м нпрмално и пак проблеми на 4.02 ми дойде нормално кара ми 5дни но 16.02 пак ми дойде за втори пат и незнам каквп ми е

58.   Здравейте! Преди 1 месец някаде пих хапче escapelle тогава ми ойде два пъти за месеца сега наближава датата ми и гърдите ми са много твърди и ме болят до онзи ден ме болеше корема ниско доло , тази сутрин се събудих помислих , че ми е дошло но като се погледнах бях мокра .... незнам точно каква беше тази течност но не ми е ставало до сега . Възмоожно ли е да съм бременна , моля Ви помохнете ми много ме естрах , а неискам да ходя на лекари ...

62.   Здравейте! Аз съм на 33г. Преди месец ми закъсня с 1 ден, но сега е осми и е нормално да ми дойде по-рано, а цикъл нямам. С мъжа ми не се пазим. Само гърдите ми са подути, но не и корема. По принцип имам безболезнен цикъл и редовен. И миналия месец имах същите симптоми и ми дойде, но ми закъсня. И този месец ми закъснява. Дали е някакъв хормонален проблем, стрес ит. н. или бременност.
Не съм се тествала още.

64.   здр, вчера ми дойде, а съм на 10 и нищо не ме болеше.
нормално ли е?

65.   ЗДРАВЕЙТЕ ВСИЧКИ,МОЛЯ ВИ ВСИЧКИ ОТИВАЙТЕ НА ЛЕКАР,АЗ СЛЕД ТАКОВА ЕДНО ИДВАНЕ ДВАПЪТИ НА МЕСЕЦ ЩЯХ ДА УМРА,БЯХ БРЕМЕННА ИЗВЪНМАТЪЧНО,ТАКА ЧЕ НЕ ОТЛАГАЙТЕ А БЯГАЙТЕ НА ЛЕКАР.

67.   Цикълът ми дойде за първи път януари тази година. През февруари дойде на същата дата, но беше много по-слабо и към края на месеца ми дойде отново. През март също ми дойде два пъти, а сега през април също. Има ли някакъв проблем? Не искам много да ходя на лекар, но май ще се наложи.. :S На 14 съм иначе.

68.   А 64 напълно нормално си е!! Не всеки го боли, като е в цикъл! ;) Но, плс, някой за мнение по моя въпрос (коментар 67)!! Мисля да ходя на лекар... Но нито имам време, нито желание. Но това вече продължава 3 месеца!!

69.   Здравейте! Аз също имам подобен проблем, на 16 години съм и точно преди една седмица ми свърши и сега пак съм цикъл обаче при мен е малко по различно, защото е ненормално обилно с огромни съсиреци! Дали има опасност от анемия тъй като и първия път беше обилно, разбира се не чак така като втория или си е нормално в пубертета?

70.   Здравейте. Аз съм на 15 години а ми идва за втори път за този месец. Много съм уплашена моля ви кажете какво ми има... посъветвайте ме. Опасно ли е? Благодаря предварително

71.   ЗА мен това си е нормално и на мен ми се е случвало и то не един път не се притесняваи ако ти е дошло в началото е нормално и в края на мен секи път ми е така НЯМА ЗА КАКВО ДА СЕ ПРИТЯСНЯВАШ

72.   Здравейте. Аз съм на 22 години и сприятеля ми вече 2-ри месец правим опит за бебе. Този месец ми дойде за 3 дни спря ми и след един ден пак ми дойде но много слабо, продължи само 1 ден. Възможно ли е да съм с цветна бременност. Правих си тест, но той беше отрицателен.

73.   при цветна бременност дава положителен тест. При теб е важно да нямаш извънматочна, но и тогава дава май положителен тест (питай тук).
Знам, че много ти се иска да имаш дете и е голям стрес, но просто 2 месеца са малко. До 1 година се пробва. Вуйна ми не е могла 2 год. да забременее без причина, после пък два пъти едно след друго.
Вместо да се вкарваш във филми, просто се радвай на секса с приятеля си, сега ти се е паднало да не се пазиш. Правете го ей така, без мисли за дете, а само си казваш - сега ще имаме секс, сега ми е паднало да не се пазя.
Мисли само за вас двамата. Природата си знае работата. Не е зле да отидете на почивка, далеч от стреса на ежедневието или поне някъде събота и неделя само двамата. Успех

74.   Здравейте, искам да попитам дали е нормално да ми тече вече 6-ти ден. На 13 години съм и по принцип когато ми тече е за най-много 4-5 дена! Та въпроса ми е имам ли някакви проблеми и дали ще трябва да ходя на гинеколог, и ако трябва каква точно е процедурата, защото малко ме е страх да отида :). Благодаря предварително :)!!

75.   зависи, колко ти тече. Изчакай още ден-два, междувременно се храни с месо, шоколад, вземи си от аптеката вигтамини Желязо с витамин Ц. И изобщо, вземи една удърна доза витамин Ц.
Ако не ти се оправи до понеделник, отивате с майка ти на лекар. Проблемът е, че губиш кръв.
Няма да те преглеждат долу, ако от това те е страх, ще ти вземат кръв сигурно и ще ти дадат хапчета.
Това е често на момичета в твоята възраст. Една моя приятелка беше загубила много кръв и лежа в болница. Не оставяй да се стигне до там

76.   А нормално ли е след година и половина пак да ми дойде, аз съм на 53, и втори път този месец

77.   Да, всичко е нормално, когато си в критическа възраст.

78.   Здр. и аз имам подобен проблем с цикъла вече за 3-ти месец ми идва 2 пати в месеца ходих на гинеколок изписа ми витамини. и ми каза до 3 мсеца ако е така ще ми прави хормонални изследвания, нормално ли е да ми идва така постояно последния пат на 12-тия ден лсед цикала правих секс с приятеля си и вазможно ли е всичко това да е от секса (правим го само с КОНДОМ ) някои правил ли си е хоронални изследвани?

79.   здр приателката ми и е много оплашена на 15 е и идва за 3 пьт в месеца нормално ли е това защтото неиска да ходи на лекар заштото ги е срам и за това реших да ви помолия да ми кажете за да знам, какво да правя с нея да е водя ли на лекар мс предварително

80.   79, имах същия проблем заради стрес - университет, дипломни, местеници... Идваше ми на всеки 2 седмици в продължение на поне 3-4 месеца.
Отидох на лекарка, много известна в града, тя изобщо това като голям проблем не го отчете.
Само ме погледна за кисти с видеозон - с това, което гледат бременните жени - НЕ ТЕ СЛАГАТ НА МАГАРЕТО, само лягаш и ти мажат корема с един гел и с този апарат гледат.
Нищо нямах, каза тя, че е от стреса и просто трябва да изчакам организмът ми сам да си влезне в равновесие...
1-2 месеца по-късно се оправих.
Иначе ти изписват хормони, които също имат негативни страни.
Не ви трябват родители за този преглед иначе.
Успех!

81.   Здравейте! На 46 години съм имам проблем-септември ми дойде цикъла на 20, свърщи на 23 и след 3 дни ми дойде пак. Октомври не ми дойде -ноември пак дойде на 20, свърши на 23 си на 27 пак отново ми дойде. Дайте съвет!

82.   81, майка ми беше така, когато почна критическата при нея. Съжалявам, дано не е това.

84.   Здр, миналия месец ми дойде два пъти, а на следващия изобщо не ми дойде според вас нормално ли е?

85.   А на мен миналия месец ми дойде на 21. 12 и ми свърши на 25. 12 сега пак ми дойде на 06. 01 но само малко ми изцапа и не знам утре как ще е. Много се уплаших, а миналия месец 2 седмици преди да ми дойде страшно много ме боляха гърдите а това при мен никога не го е имало (дори бих казала, че нямам никакви признаци, че ще ми идва) Уплаших се дали не съм бременна, но след като ми дойде се поуспокоих... но сега и това!!! Вече не знам какво се случва с мен? !?? ! Някой ако е имал подобна ситуация да сподели. Не искам да правя от мухата слон, защото приятелят ми много иска да си имаме мъниче, но нямам с кого друг да споделя това и да натрупам знания. А за тест и лекар мисля, че ми е рано... не ми се прибързва с такива неща.

86.   Имам един въпрос... моля ви помогнете ми. За този месец ми дойде втори път и корема ме боли всеки ден? На какво се дължи това.. доста съм уплашена до сега не ми се е случвало това.

87.   86, здрасти. И на мен ми се случи - преди години - покрай изпити и дипломни работи, от стрес. Случваше ми се в продължение на месеци. Отидох на гинеколог - каза, че е нормално при стрес, прегледа ме само за поликистозни яйчници и ми изписа много силни медикаменти, които да взема, само в краен случай. Посъветва ми да не взимам нищо и да изчакам, защото съм здрава и нямам кисти. И така - след месец всичко си се нормализира от само себе си. За болезнен цикъл препоръчвам Спазмалгон

88.   86, мерси много. Успокоих се поне малко, но за всеки случай мисля да отида на гинеколог. :)

89.   Здравейте! Бих искала да попитам дали е нормално месечният ми цикъл да продължава вече 15 ден? Миналия месец ми дойде на време и продължи 5 дни.... и сега дойде на време, но ме притеснява обичното течение и дългото продължение. Моля помогнете ми, какво мога да направя?

91.   Здравейте, искам да ви попитам след като ви е дошло 2 пъти в месеца на следващия идва ли ви, и кога (в смисъл на старата или на новата дата? )

92.   91, няма стара и нова дата!
Цикълът е времето между първия ден на една менструация и първия на последната. Цикълът трае между 28 и 36 дни, но няма нищо общо с месечния календар. Може да ти дойде в един и същ календарен месец така два пъти, но ти си брой дните от първия ден на менструацията - на-рано 26 дни, след това чакай...
Иначе, нормални са отклонения от +- 14 дни. Не сме машини

93.   Здравейте, на 24 години сам, все още сам девствена, вчера си направих кола маска на триъгълника, а днес по обед получих кръвотечение, съвсем малко, цикълът ми свърши на 06. 02 и се притеснявам, каква може да е причината според вас? Благодаря ви.

94.   Здравейте, на 33 години съм. От две години насам цикълът ми започна да идва по-рано с три-четири дни, на два пъти имах и прокървяване между циклите. Ходих на лекар, два пъти си правих цитонамазка, според лекаря ми, няма нищо обезпокоително. Октомври месец ми дойде на 18 ден, не се притесних, но сега пак подрани и ми дойде на 17 ден! Дали има повод за притеснение?

95.   Здравейте , аз съм на 18 години, от 2 месеца не съм спала с приятеля си януари и февруари ми идваше норма, аз кървя нормално, не е много силно, но не е и много слабо . Върви ми по 4 дни февруари ми дойде на 4. 02. 2012 и ми свърши на 7. 02. 2012 днес е 21. 02. 2012 и пак ми дойде, не съм бременна със сигурност дали е вероятно да е от климата или да взема и аз да ида на генеколог и задължително ли е да ме рови, за да ми каже какво е ,защото съм ходила на генеколог и да ви кажа не ми е приятно, когато съм в цикъл пък и както казах си имам приятел.

96.   Здравейте :)
някой да има идея поради каква причина може да продължи менструацията повече от 7 дни? В декември ми се случи да ми дойде и след като свърши след седмица пак ми зацапа, ходих на лекар и ми каза, че нямало място за притеснение. Тогава бях и болна и ми смениха два вида антибиотици и имало голяма вероятност да е от това. Този месец ми дойде на 01 нормално за седмица и на 22 отново като продължава леко зацапване и след седмия ден. Благодаря предварително.

99.   Здравеите, имам един проблем имах нередовен цикал с кафеникаво зацапване исписаха ми оргаметрил 5 дни по3 и като ми доиде на 16 ден 10 дни по 2 да но за еди месец ми доиде 2 пати през 8 дни и сега не зная кога да пия пак оргаметрил след парвото карвене на 4. 03 или след второто на 13. 03 да броя 16 дни моля помогнете ми ако знаете нешто по моя вапрос

100.   100. Здравейте, на 47 години съм на 25 03 съпруга ми получи лек исхемичен инсулт, работата ми също е доста напрегната и изнервяща по цял ден на компютър.
През месец март ми дойде на 13-ти и ми вървя 5 дни както обикновенно, но след това през апри на 01 04 ми прокапа нещо кафяво и след 1-2 дни спря, след това на 13 04 ми дойде и ми тече обилно 5 дни, след това намаля и спря и след 1-2 дни пак ми дойде, не сме имали сексуални контакти, но се натоварих с ремонт у дома пренасяне на мазилка и чистене.
Моля Ви отговорете ми от стреса, натоварването, или от ЕГН-то са всичките тези аномалии?
Смятам да се консултирам и със гениколог до 1-2 дни.

101.   това е нормално смятай колко ограничени жени имало, срамота..

102.   Здравейте, аз съм на 17г. Идва ми вече читвърти месец 2 пъти в месеца, всеки месец първия път е силно и нормално както всеки път, а втория път трае само 2, 3 дни и е слабо, мноого слабо. Нормално ли е и възможно ли е да съм бременна въпреки, че с приятеля ми правиме секс с предпазни средства и не са се е случвало да се скъса презерватива... Моля кажете ми, притеснено ми е.

103.   Здравейте, аз съм на 14 и този месец ми дойде за втори път. Преди една седмица ми спря и днес пак ми дойде... Притесних се... Като чета някои коментари, че може да съм се разболяла от нещо или нещо такова се изплаших, защото не искам да ходя на гинеколог! Посъветвайте ме нещо, ако може. Благодаря ви предварително :)))

106.   Здравейте, аз съм на 24г имам редовен цикъл с обилно кръвотечение и сега от два месеца цикъла ми е много кратък и не толкова обилно. Направих тест за бременност излезе отрицателен. Не знам какво да правя да се обадя ли на гинеколога си! Моля дайте ми съвет.

108.   Здравейте! Аз съм на 12 и този месец цикъла ми доиде 2ва пъти!! Много се притеснявам моля ви помогнете ми!!!

110.   Здравейте аз съм на 17 години миналия месец (01. 01. 2013) в началото на месеца ми доиде и после накрая на месеца пак ми доиде, сега и този месец се получи така една приятелка ми каза, че ако съм пила "Ескапеле" затова може да ми е така и не знам какво да правя смисал малко ми е странно защото този месец ми доиде на 3ти и ми сварши някъде на 10ти и сега на 14 пак започна така да се каже да ми тече първо само като ходех по нужда имах, а днес 15. 02. 2013 ми е потекло и не знам какво да правя нямам възможност да отида на гинеколог

112.   НЕ СЕ БОЙЙ! Аз сам само на 10 и имам цикъл просто е нормално матката ти озрява и започва да се обазуват яйцеклетки...

113.   Здравейте!!! Аз съм на 24 години и този месец ми дойде цикъла вече за трети път. Това ми се случва за първи път, досега винаги ми е бил редовен. Преди няколко месеца бях на преглед при гинеколаг и вички резултати бяха добри. От какво може да е??? Моля ви помогнете ми!!! :-)

114.   Ами да ви кажа какво ми се случи.. Пих ескапел и знам, че трябва да ми дойде до няколко дни.. На 3. 08 го пих на 10-ти ми дойде.. и така на 15 вече нямаше нищо.. но на 27. 08 пак ми дойде.. помислих си, че заради хапчето стана така и се успокоих, че всичко е нормално, защото не за пръв път пия такова и горе долу знам какво трябва да стане.. ноо ето че и на 8. 09 пак имам някакво кръвотечение.. вече втори ден е така.. първо имаше леко зацапване, ноо сега се усили.. страх ме е да не съм бременна, ноо налии ако е така, не трябва да ми идва за 3-ти път вече :D.. казват ми да отида на генеколог и трябва да го направя в скоро време, ноо ме е страх.. чее и се разделихме с приятеля ми, как ще му съобщя ако има нещо, простоо не ми се мисли.. хаха.. :) дали е защото съм напрегната и имам доста мисли и нерви на главата, илии може да е киста... кажете мнението си.. Благодаря предварително :))

116.   Здравеите искам да ви попитам на 17 години съм доиде ми цикъла на 07. 10 отначало беше много силно като, че ли сега понамаля в момента е 11. 10 маика ми иска да ме води на генеколог кажете ми да се притеснявам ли и да отида ли :)

51-100 от 108