Споделена история от Здраве

За втори път този месец имам цикъл
преди: 16 години, 1 месец, прочетена 124238 пъти
Здравейте! Преди една седмица цикълът ми спря и сега отново ми дойде!? На 17 години съм... много се притеснявам.. Какво ми има? :S

Коментари

1-50 от 108

1.   И с мен се е случвало. Може да се дължи на много неща. (Рязка промяна в климата, преживян страх или радост, уплаха, силна настинка или просто хормонално смущение).

По-добре иди на лекар, те са за това, да ни помагат в такива ситуации.

2.   Иди на лекар, за да ти предпише някакви хапчета.

3.   Това е нормално на тази възраст, иди на лекар да ти изпише нещо за регулиране.

4.   Не, не мисля че трябва да се притесняваш просто е поради рязката промяна на климата или уплаха или нещто от сорта но няма нужда да се плашиш.

5.   По-добре отиди на лекар и аз бях така имах много сериозни проблеми с мензиса не ми идваше по 6 месеца, а после ми идваше мн. често и съм била по 1 месец в мензис докато докторите твърдяха, че ми е нямало нищо. След 1 год. и половина ходене по-мъките разбраха от къде идва пробема че всичко е идвало от мозъка от мн. силни нерви и стрес. УСПЕХ!

6.   Хей не плашете момичето!!!! Тя е само на 17! И на жени по на 20 - 30 годишна възраст им се случва! Това е от промяната на времето, докато се регулира цикъла не е нещо опасно! Ако й върви обилно и не може да спре тогава вече е притеснително! Но за 2 пъти в месеца сега в края на лятото началото на есента е нормално! Спокойно това е от климата!

7.   И аз съм имала такъв проблем. Много време не му обръщах внимание, но след като цикъла ми не спря месец, потърсих помощ от генеколог. Често това "явление" се дължи на хормонален проблем. Мисля че, би трябвало и най-отговорно и добре ще постъпиш, ако потърсиш помощ от генеколог и си направиш изследвания. За всеки случай! ;) Поздрави!

8.   И аз имам същия проблем. На 19 години съм. Дойде ми на 21.10 и ми свърши на 27.10, но днес 03.11 пак ми дойде цикъла. Винаги до сега ми е бил редовен, никога преди не ми се е случвало такова нещо. Много моля ако момичето което е оставило статията е била на лекар да ми пише да ми каже какво са и казали и как се е оправила. Много ще съм благодарна. Притеснявам се.. :S

9.   Мисля че не е опасно. може през този месец просто в яйчниците ти да са съзрели две яйцеклетки.., а не една.. Двете съзряват по различно време, от там и цикъл през кратък интервал... Имате ли в рода си разнояйчни близнаци ???..по майчина линия.. :)) ако е така.. имайте предвид че не трябва да правите секс по време на цикъл.. т. е. без предпазни средатва.., защото можете да забременеете...

Друга причина за проблема би могла да бъде.., ако сте употребавали наскоро Ескапелле или постинор....:)) неллнокиа

10.   Благодаря ти, ами не, нямаме в рода си разнояйчни близнаци, но се стреснах, защото не ми се беше случвало.

11.   Здравейте може ли да ви попитам дали е възможно да са съм бременна ами месечния ми сикъл сварши на 03.12 започна на 27.11 и няколко дена след свършването имах пак нещото такова ами изцапах се пак и днес ми дойде на 30.12 имах подут корем и ме болеше претеснявам се бихте ли ми помогнали на 38 години съм.

12.   Ако мислите, че имате някакъв здравословен проблем, веднага отидете на лекар-гинеколог. Колкото по-рано го направите - толкова по-добре. Дори да няма проблем, профилактичния преглед ще ви помогне много.

13.   Мен ми дойде за 3ти път този месец значи дойде ми на 30.12.2008 след това ми дойде на 14.01.2009 и сега е 1.02.2009 и пак ми дойде

14.   Това е наистина странно, не знам дали е възможно да си бременна.. най добре отиди на лекар, това е моят съвет.

16.   На мен този месец ми дойде за 2 път и миналия месец ми беше дошло 2 пъти кажете от какво посъветвайте ме нещо много се притеснявам много ще съм благодарна.

17.   Моля ви кажете ми какво да правя дойде ми цикъл и не ми спря цял месец

18.   Отиди на лекар !!!

19.   Това е много кофти да ти идва 2-3 пъти в месеца. Аз съм на 22 години и до сега не ми се е случвало повече от 1 път на месец

20.   Доиде ми на 17 август тази година . моје ли да ми закаснява отначало ? и ако да какво мога да направя за да не стане това ??

21.   Кажи на колко години си и обясни по подробно проблема ти!Дошло ти е на 17-ти и кога ти свърши?Сега не ти идва ли ??

22.   Аз съм по същия начин този месец... свърши ми преди седмица и половина и сега пак ми дойде и ми е много странно . чудя се какво става :( а предния път беше странно защото бързо свърши и не беше много силно, а обикновено е по 5-6 дена и на 2,3,4 е много силно. и сега пак ми дойде но е по-странно. незнам какво става защото досега не съм имала такива проблеми и аз съм на 17 но цикъла ми се е регулирал ,защото го имам от вече 8 години. След първата година ест , винаги е бил редовен и нормален . И сега се чувствам много странно :(

23.   И аз съм така.. Свърши и на 6ти някъде и сега имам леко кървене, но количеството на цикъла ми беше доста по-малко... :?

24.   Здравейте !Аз съм на 40г работим за бебе,миналия месец ми дойде два пъти, нещо нетипично за мен,помислих си, че проблема е в това, защото бяхме на море... Цикъла беше отначало с много леко кървение , което след 1 ден се засили, имах и постоянни болки. Отидох на гинеколог още първия ден, защото се уплаших, че може да съм бременна, а имам и раничка на шийката на матката,каза ми , че кървенето е от матката и ако съм бременна ще се установи по-късно ,но на 3 ден ми падна доста голям съсирек от който изпитах ужас... само един единствен. Цикъла като цяло беше доста различен,дори и по продължителност. Отидох на преглед отново и ми каза, че или съм била бременна или е част от ципата от предишна менструация. А сега кога отново ще ми дойде,всички симптоми започнаха още преди 6 дена... пак ще се ходи на лекар,май ... слънчев ден на всчки !

25.   здравейте пак съм аз :) след като ми дойде втори път , но с доста по слабо течение и непостоянно , продължи 12 дни на 12-я свърши, но реших че трябва да отида на гинеколог. Откриха ми киста , не е страшно но трябва да се наблюдава. Затова казвам на всеки с моя проблем, да отиде на гинеколог , хубаво е да ви видят. Не е нищо страшно , но ако има нещо такова хубаво е да види специалист и да го махне .

26.   Здравейте и аз този месец имам този проблем с двата пъти. На 14 съм не искам да ходя на гениколог. Задължително ли е да ми има нещо ако това се е случило.. ?

27.   Не мисля,че трябва да се притесняваш,тъй като си само на 14,сега организма ти тепърва настъпва в този цикъл и е нормално да не ти е редовен цикъла,но е хубаво да отидеш на гинеколог,профилактичен преглед,за да си спокойна и ти самата!Отиди и после сподели с нас.

28.   Здравеите много се притеснявам за6тото този месец не ми е спирало и на няколко пъти ми запо4ва6е по силно .какво да правя

29.   Отиди на гинеколог!!!

30.   Здравейте , на мен този месец ми дойде два пъти. Първо на 10.01. и след това на 28.01 като втория път ми вървя само 4 дни а по принцип ми е по 6 дни.А месец декември на 19.12. с гаджето ми правихме само един път опит зе бебе :) Дали има вероятност да съм бременна:)) Ще съм много благодарна ако някой ми отговори:))

31.   Здравейте , на 16 години съм и цикала ми дойде на 07.02. и ми свърши на 11.02 , но сега сме 28.02 и пак ми дойде.. през този период с приятеля ми правихме секс , беше ми за пръв път (използвахме предпазни средства). Как мислите.. нормално ли е ?
Ще съм ви много благодарна ако ми отговорите : )

32.   здравейте .. аз имам такъв проблем. Дойде ми на 7 .продължи само 2 дена и след 1 седмица отново, но страшно обилно със съсиреци и вече 7 дена не е спряло обилното кървене . Знаете ли нещо по въпроса ? Ще съм благодарна а не ми се ходи отново на гинеколког :( На 18 съм

33.   Моля,някой да ми каже как протича прегледа при генеколога, защото и аз имам малък проблем и мисля че трябва да отида на преглед но ме е страх :S

34.   Здравейте искам да споделя с вас че този месец бях подчти целия месец в цикъл можели да е следствие на това че миналия месец пих фостимон и да си е получила хормонално нарушение

35.   Здравеите. искам някои който е по навътпе с нещата дами обясни защо ми доиде за 3-ти път за един месец.моля ви помогнете ми.
благодатя ви предварително

36.   Искам някои да ми каже защо ми доиде вече за 3-ти път този месец.

37.   Аз още не съм в цикъл но мисля ,че това е нормално.аз съм на 10 и се надявам скоро да ми дойде за да разбера какво е.

38.   Аз съм на 13 дойде ми на 9.09 и ми спря на 15.09 сега на 29.09 пак ми дойде за 2-ри път.. :S Кажете има ли ми нещо и друг път ми се е случвало два пъти в месеца. Не знам какво ми има.. а съм уплашена

39.   Аз съм на 24 години и имам дъщеря на 1 година и 10 месеца. Биха ми преди време една инжекция против забременяване в 1-вия ден от цикъла ми и оттогава не ми спира значи от 24.01 до 04.10.2010г. Моля ви, помогнете ми,ходих при всякакви доктори,пих лекарства,но нищо не помага. Може би е от тази инжекция или пък после ми казаха, 4е имам възпаление на яйчниците,което лекуваха 2 месеца,но все още ме боли, дори и кръста и ходя на половин час по малка нужда.

40.   Здравейте мога да ви препоръчам много добър лекар в Майчин дом професор Чернев които със сигурност ще ви помогне

41.   Здравейте.. аз съм на 14 имам болки в областа на единия яйчник и когато ме боли ми тече кафяво.. също така сега ми дойде за 2ри път.Можете ли да ми помогнете? притеснявам се от гинеколог.. и затова не искам да ходя

42.   А да питам как изследват..? Щото ми се струва твърде нелогично да се бърка, при все че има течове.., от една страна... Но пък от друга.., как да стане.., като външния видозон "не бил" абсолютно показателен?
Аз имам подобен проблем за втори път! Но този е твърде обилно! Миналия път се подложих на "проникване".., но този път не смятам да го правя.., та да препоръчате лекар в София, който не се смята за велик.., и не само се навира в женските дебри.., ами и прави някакви изследвания.., ако обичате.

Аз не съм първа младост.., раждала съм веднъж, преди 10 години... и досега като цяло съм "редовна".., макар малко "обилна"...
Благодаря!

43.   Здравейте... аз съм на 23 год. и за първи път ми идва 2 пътя в месеца. 1 път ми дойде на 07.10 и ми свърши на 10.10, а сега ми дойде на 21.10. Точно между 2 цикъла претърпях много тежка раздяла с приятеля си, може ли да се дължи на това.

44.   на 44 год. сам.ЗА ВТОРИ ПАТ МИ ДОИДЕ. ТРАБВА ЛИ ДА СЕ ПРИТЕСНАВАМ.

45.   Не трябва да се притеснявате.., защото от това ни белеят косите.., и нервната ни система отслабва! ... но е добре да отидете на лекар! - те са затова!
На мене ми се случи за втори път, през последните 3-4 години.., през миналия месец... Ходих на лекар, прегледаха ме обстойно.., нямам "лоши" образования.., хурмоните ми си правят каквото искат.., дължи се на стрес! - такъв е моят случай! Пък и имам друга диагноза, която тясно си сътрудничи с гинекологията ми... - щитовидната жлеза! (Това обаче не значи, че и при Вас е така... )

Изписаха ми хапченца... и спря на втория ден, а трябва да направя три курса по схема... Но на самолечение не се подлагайте! Схемата и вида лекарство са индивидуални.., а и симптомите на много различни заболявания си приличат.., така че просто вървете на лекар, щом има промени в цикъла...

46.   здр, преди 3-4 дена ми сварши, но тази сутрин силни болки ниско доло в корема и ми трагна пак минаха се само 4 дни вазможнолие пак да трагне но с силни болки прекалено силни моля отговрете ми.

47.   здравей те,аз имам такъв проблем,преди месец време се върнах от чужбина.дойде ми цикълат както обикновенно.тече ми 7 дни,но вчера пак ми дойде за първи път ми се случва.и ми тече много малко,дали е възможно от климата или от многото нерви,който имам на главата.много се притеснявам,надявам се някой да ми помогне.благодаря

48.   Здравей,според мен няма място за претиснение.И аз мисля че проблема е от климата и от нервите който имаш,защото аз когато съм ходила до чужбина и винаги ми е идвало много по-рано.А също така на мен преди няколко месеца ми дойде два пъти за един месец и аз бях претиснена,защото ми се случва за първи път ,но нямаше нищо слава богу |на 25години съм,ако има знчение за теб|Ще те посъветвам най-добре да посетиш гинеколог няма нищо страшно и срамно.

49.   на мен ми дойде за един месец 3-пути и се плаша моля кажете ми какво е това

50.   здр.какво да ти кажа може да е на нервна уснова или си сменила климата.времето сега е много променливо.ако се безпокоиш много отиди на лекър.

51.   Здравейте ! На мен също за 2ри път ми дойде този месец. Първият път беше на 14.12 - без много забележки, освен една сериозна - нямаше ги симптомите на мензиса (подустост, болки, пъпки по лицето)
Още снощи, когато видях, че имам кръв си помислих, че съм се протрила, защото няколко часа преди това правих секс с приятеля ми. След това се паникьосах, защото никога преди не ми е беше случвало да ми дойде за втори път през месеца и ми минаха куп неща през мислите - цветна бременост, преждевременен аборт(на 22.12 пих Ескапеле(няма и 12 часа след гафа), защото след приключване на половия акт презерватива остана в мен. Предния месец отново стана същото и отново го изпих). Въпроса ми е това от Ескапеле-то ли е и имам ли причина да се притеснявам ?

1-50 от 108