Споделена история от Здраве

Със самолет при проблем с ушите?
Здравейте. Момиче, на 17 съм с мечти да видя други ширини освен България. Никъде не съм излизала извън пределите на родината ми, а съм убедена, че има много какво да видя. Имам пари, скоро ставам и пълнолетна. От малка обичам да гледам клипчета от борда на самолетите. Толкова много приятели и роднини са ми разказвали колко е невероятно да пътуваш със самолет. Особено първите няколко пъти. Освен това е бързо за далечни дестинации. Но, аз имам проблем- ушите ми заглъхват страшно, дори само при пътуване с автомобил при малка промяна, например леко изкачване. Отделно имам и шум, който се засилва при запушени уши, а и така и не разбраха от какво е. Често ме дразнят и шумовете от външната среда. Например едно шумкане от отваряне на чипс действа страшно неприятно за ушите ми. Ползвала съм тапички, но на втората минута ушният ми канал почервенява и страшно сърби. В допълнение имам страх от машини. Не съм сигурна дали мога да пътувам в самолет с такива проблеми. Ако някой знае нещо, моля да ми каже. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз пък имам заглъхване в ушите целогодишно, пооправям се зимата или докато съм легнал. Пътувах със самолет служебно, също много се притеснявах да не се влошат нещата, но си казах, че не може да позволя на един страх да ме спъне. Пътуването по никакъв начин не се отрази негативно на здравето и ушите ми, не мисля, че с проблемите, които описваш и на теб ще ти стане нещо. Можеш да направиш и една консултация с лекар УНГ, дори и да не пътуваш, хубаво е да ти видят ушите - не че на мен помогнаха, но все пак.
Успех и ще се радвам ако пишеш какво ти е казал лекаря, ако отидеш де :)

2.   Капки/спрей ЗА НОС с ксилометазолин във всяка от ноздрите веднага след бординга и поне 15 мин преди излитането. Облекчава се веднага налягането върху ушния канал, тъй като носа и ушите са свързани. Половин час преди кацане - същото. Проверено е, винаги действа, при мои познати, които винаги са имали проблеми при излитане/кацане също е помагало. Отделно преглъщай нарочно - това също изравнява налягането.

3.   Мен понякога направо ме болят когато се приземявам. Открих, че прозяването помага и сега гледам преди полет да не спя много, за да се прозявам като луд :D а така проспивам и полета :)

4.   Благодаря и на двамата! Ще се посъветвам с УНГ и ще попитам и за тези капки/спрей

5.   Това е проблем с надбъбречните жлези.

Така, че билката Корен от Сладък корен или Женско биле е другото име.

Или се пие като чай, или се слага в друг чай, подслажда силно или просто се смучи самия корен.

Плюс самомасаж на ушната мида.

Разбира се всякакви билки за бъбреци помагат.