Споделена история от Здраве

Проблемен нокът
Здравейте! Миналата година началото изтървах метална тръба върху палеца на левия ми крак. Месец по-късно започнаха проблемите. Пръста ми се поду оказа се пълен с гной, нокътя ми спря да расте. Мазах го с какво ли не и в тетра го киснех, без резултат. Наложи се да премахнат нокътя, отдолу е започнало да расте нов. Известно време всичко беше наред, обаче палеца на десния ми крак започна да се рони и след време разбрах, че под него расте друг нокът. Преди два месеца реших да започна да го мажа с ексодерил десният палец изглежда много добре обаче левия е в същото състояние, в което е още от минаката година. Не расте и той се рони става още по-зле. Ходих да ми го видят, но за тях решението пак да го махнат. Знам, че няма да има резултат, защото и сам съм премахвал нокътя на този пръст, но няма промяна. Ще се радвам ако ми дадете някой съвет или някое лекарство, което може да ми помогне. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Щом се рони, предполагам че е гъбичка. И щом ти се рони и на двата пръста, най-вероятно си хванал на единия и после се е пренесло и на другия. Срещу гъбички има най-различни мазила. Йпдът е много ефикасен, майка ми го прилага ако и се появи на пръста. Мажеш палците всеки ден с помощта на памуче и така в продължение на месец. Лошото е, че оцветява пръста и изгаря леко кожата. Друг вариант са кремчета на база клотримазол. Не дразнят и не оцветяват. Също трябва да се мажат всеки ден в продължение на 3 седмици.
Помощна терапия е вана на краката с капки от масло от чаено дърво. Маслото от чаено дърво има антисептични свойства. Пълниш един леген с топла вода, да ти стига до глезените. И капваш няколко капки от маслото. После стоиш 15-20 мин така, след това си подсушаваш добре краката и си ги мажеш с коремчето против гъбички или пък ги напудряш малко с пудра за крака. Ваната я прави 2-3 пъти седмично.

2.   Проблема ти е в обувките.
Хубаво изтървал си тръба пукнал си нокът в корена след време се е възпалил от растежа на новия нокът отдолу. Обаче десния се е влошил без причина.
На твое място ще си купя нови обувки с половин номер по големи, ще си подсушавам краката с пудра за крака, и редовно ще ръся новите обувки със сода за хляб.
Все пак ако положението е по сложно от колкото си го представям, виж тази статия.
https://www.24chasa.bg/zdrave/article/6707718

3.   Виж човек има си лекари. Потърси няколко мнения и действай, не им обяснявай колко си компетентен. Някой е учил 6-8 години, за да знае какво се прави в случая.
Не търси мнения от хора, които не познаваш и не са подготвени да ти окажат помощ.

На мен са ми падали няколо пъти нокти след като съм ги удряла в нещо и минаги са израствали безпроблемно. Щом при теб проблема е с подобна продължителност само лекар може да ти помогне.