Споделена история от Здраве

Месечният ми цикъл не спира
Аз съм момиче на 14 години и имам цикъл от почти година. Менструацията ми е по 7 дни. Миналия месец беше 9 като последните два дни беше съвсем малко. Този месец е 14 дни и още не е спряла.Моля ви помогнете ми, дайте ми съвет. Какво да направя ????

Коментари

1.   Здравей, приятелката ми имаше същият проблем. Първо не се паникьосвай! Трябва да спортуваш редовно, да се храниш правилно и не на последно място да отидеш на гинеколог все пак те са за това :)
Успех

2.   Първо - кажи на майка си. Второ - отиди на гинеколог. Може да са хормонални проблеми, може да е друг гинекологичен проблем - само лекар ще прецени. Знач, ме по принцип се пие витамин С, но чак при 14 дни цикъл има нещо друго. Изобщо не губи време, а сподели с близките си и първо личвият лекар, а после при специалист. В тази възраст подобни неща се случват така, че не се стряскай прекалено.

3.   Ама как може толкова да чакаш? Отивай веднага на лекар!!!!

4.   първо, кажи на майка ти - ВЗИМАЙ ВЕДНАГА от аптеката най-високодозирания препарат „желязо с витамин Ц“, който имат. Яж много червено месо, шоколад и утре НА ЛЕКАР.
От загубата на кръв, можеш да свършиш много зле. За това се влиза в болница, не искам да те плаша, но може да се наложи да лежиш. Имах една приятелка точно на твоите годинки, лежа две седмици в гинекологично, изгубила беше много кръв! Не се бави, това не е шега, губиш кръв!

5.   Престанете да плашите момичето!!!
Мило момиче, най-напред се успокой! На всяка жена и се е случвало да има по-продължителен цикъл поне по веднъж. И при мен също, дори беше доста по-дълъг от твоите 14 дни преди да отида на гинеколог. Вероятно си емоционално пренатоварена и затова се получава така. Сподели с майка си и отидете заедно на гинеколог. Храни се добре, хапвай повече месни продукти, салати и по 1 фреш от портокал! Всичко ще е наред, просто бъди спокойна и вярвай повече :)

6.   Не съм съгласна с 5. В началото цикълът е нередовен и всяко момиче няма с месеци, но за това, че всяка имала менструации от по 14, че и повече дни, за пръв път чувам.
Авторке, може и да е така какво казва 5, но по принцип не е нормално да ти е толкова. Единственото, което можеш да направиш е да отидеш на лекар.

7.   Всеки е индивидуалност и както няма два напълно еднакви човека, дори и близнаците се различават, така и всеки организъм е различен. Това, че в началото е нередовен и всяко момиче няма с месеци са пълни глупости! При всяка жена е напълно индивидулано и нормалното за една може да е ненормално за друга, така че бъдете по-внимателни, когато давате коментари особено към по-млади хора!

8.   Здравейте, искам да попитам нещо. Аз съм момиче на 13 години. Когато бях в 6 ден от цикъла, аз се самозадоволявах /почти не ми течеше кръв/. На следващия ден отидохме на море и сега - 4 дни по-късно отново ми дойде цикъла. Майка ми ми даде витамин С, но ще видим дали ще ми спре и като се приберем, ще ме води на лекар. Та въпроса ми е - има ли нещо общо това, че съм се самозадоволявала, когато съм била в цикъл? Благодаря предварително!

10.   Здравейте аз съм на 18 години и имам проблем с месечния си цикъл дойде ми на 20 декември вървя ми 5 дни и последния ден правих sex с приятеля ми уж ми свърши и след 1ден отново ми дойде първо беше кафяво, а днес забелязах че започва да се засилва днес е втори януари а нямам никакви признаци да спре даже се засилва какво да правя на какво може да се дължи това ???

12.   Аз съм момиче на 22. Подрани ми с 5 дни (за пръв път ми се случва да ми подранява), 13 дни имам много слаб цикъл. Днес на 13тия ден ми се усили много и беше придружен със силни болки в кръста(както се случва на първият. Следователно ще имам най-малко още 7 дни. Много съм притеснена. Говорих с личната си лекарка и тя беше силно притеснена. Каза ми веднага да ида при нея да ми даде направление за гинеколог. Не знам защо така се случва. Водя здравословен начин на живот.

13.   Като гледам темата е стара и авторката отдавна е решила проблема, обаче мили момичета, не пренебрегвайте проблема. Преди години сестра ми имаше същия проблем, цикълът и продължаваше прекалено дълго и няколко пъти лежа в болница и слагаха някакви инжекции за да го спрат. А в нейната стая имаше момиче, което беше загубило толкова много кръв, че трябваше да и преливат! Така, че положението е сериозно и ако имате такъв проблем първо пиете много калций и витамин С и ако не спре веднага при лекар! Че да знаете ходих на свиждане на сестра ми, в тия отделения е доста гадно! И изобщо лежането в болница си е доста гадно преживяване! За това вземайте мерки, че да не стигате до там! Аз поне ако видя, че цикълът ми продължава повече от 5-6 дни, веднага почвам с калция и да чукам на дърво до сега сериозни проблеми съм нямала.

14.   Здравейте аз има дъщеря, която е на 11 години. Дойде и за първи път и беше 10дни после нямаше 5 месеца. Сега и дойде на 10 януари и тече вече 18 ден и няма изгледи за спиране на трима лекари гинеколози я водих и всички казаха едно и също било нормално... гледаха и на видеозон и всичко е наред... било хормонално