Споделена история от Здраве

Какво е това и защо ми се случва?
Хора, както си седя и от нищото започва да ми се вие свят, имам чувството че си усещам бързият пулс из цялото тяло. Едвам седя на краката си. Едно такова ми става.... как да обясня, не знам. Все едно сърцето ми започва да бие много силно и това ме кара да се чувствам много зле, защото го усещам из цялото си тяло и ми притъмнява, вие ми се свят, трудно дишам. Буквално повторих това, което казах по - горе, хаха, но се надявам да сте ме разбрали поне. :DD
Пробвала съм в такива моменти да си меря кръвното и много рядко успявям. В смисъл, че просто апарата не ми засича пулсът ли, не знам, но ако успея да го измеря виждам, че пулсът ми е доста ускорен. Около 150 (и повече е бил)удара в минута, а кръвното- високо. Когато започнаха да ми се случват тези неща (преди година и нещо)бях под голям стрес и беше по зле - не само, че ми се виеше свят ами на всичкото от горе не можех да си поемам въздух, не виждах абсолютно нищо пред себе си и всичко беше черно или замъглено, треперех. Имало е случай в които съм се разплаквала, когато ми се случваха тези неща, защото наистина ми е било много зле. Нещата по едно време се оправиха и беше спряло да ми се случва това, но от седмица, две пак почна. Както казах не е толкова зле, като преди, но... щом е започнало пак няма от къде да знам, че нещата няма да се влошат. Знам, че трябва да ида на лекар, но бих искала да чуя вашите мнения. Какво е това според вас, случвало ли ви се е същото нещо, а ако да как се справихте?
П. с. На 18 съм

Коментари

1.   Това е аритмия. В твоя случай - тахикардия - сърцето бие по учестено от колкото трябва, от там се полуават аномалии в кръвоснабдяването - световъртеж, изтръпване, причернянване...
Много често се получава при недохранване (диети и тн) и употреба на алкохол, енергиини напитки и други субстанции.
Ако леко промениш начина си на живот тези пристъпи ще изчезнат.

2.   И аз бях така. Започнах да пия разтворим магнезий и за няколко дни се оправих. Прочети за него и си прецени дали да го пиеш, но в напрегнати и стресиращи периоди е добре да си подсилваш тялото с витамини и минерали. Успех!

3.   Това са паник атаки, все пак не е лошо да посетиш кардиолог, за да изключиш притесненията, че може да имаш проблем със сърцето.

4.   Да не пиеш енергийни напитки или по 4-5 кафета?

5.   Според мен това са паник атаки, но ще е добре да посетиш първо кардиолог. Аз почнах да ги получавам на 16 и личната ме прати първо на кардиолог, но нямах проблеми със сърцето. Сега атаките пак се върнаха с двойна сила и вече си знам какво ми има. Първият път, когато ми се появиха подобни на твоите симптоми обиколих доста лекари и всичко беше окей. Друг лекар, който може да посетиш е ендокринолог.