Споделена история от Здраве

Женски проблем
Извинявам се за заглавието, но не знам какво друго да напиша.
Не знам дали това е нормално или не, до преди 2 месеца не ми се беше случвало. Два дни преди да дойде менструацията ми имам тъпи болки долу ниско под корема, в областта на яйчниците мисля че е по мои данни, предимно в ляво или по средата, а и също разстройство. И тези два дни изхвърлям кафяво петно слуз няколко пътя дневно. После 2 дни силна болка в целия корем и обилно течение. Като за последнен ден след всичко това просто леко нормално ми прицапва и не усещам болка. На 15 години съм, остават ми 2 месеца докато направя 16. Няма как точно сега да отида на гинеколог и не мога да споделя на майка ми. Не съм имала полови контакти, но съм мастурбирала и с пръсти, и с търкане.
Нормално ли е това течение преди да ми дойде и тази болка? Също, безопасно ли е да тренирам през тези два дни, преди обилното течение?
Моля, нека модераторите на сайта да одобрят проблема ми. Извинявам се, ако съм допуснала правописна грешка.

Коментари

1.   Настържи една краставица и си я сложи отдолу докато спиш. Ще мине.

2.   Симптоми преди цикъл. Сигурна съм 50 на 50. Виж, при мен винаги е различно.Понякога имам болки 10 дни преди цикъла, друг път ме болят различни неща преди и по време на цикъл. Болели са ме гърдите, клитора...каквото се сетиш.
Също така може да имаш кисти или бактериална инфекция, но не е сигурно. Отиди на гинеколог, ще те погледне на ехограф. Не е страшно.

3.   Отиди на гинеколог, ще те гледа с ехограф щом си девствена. Няма нищо страшно.
Мен преди цикъл ме болят гърдите и кръста, имам и мигрена. Рядко в овулация ме боли корем.
Преди имах много тежка менструация и съм лежала по няколко дни, не ходех и на училище.
В последствие ми откриха поликистоза и започнах противозачатъчните - от тогава нямам чак такава тежка менструация, само главоболието си остана, ама пак е по-добре.

4.   Аз изпитвам болка в долната част на корема преди цикъл, а понякога и в края му. Странно при мен че освен болки в началото преди да почне изпитвам и сексуална възбуда, странна комбинация, обяснявам си я с подготовката на матката за предстоящите спазми, или със притока на кръв към нея... Де да знам, не съм лекар, но твоето не изглежда много добре, защо да не можеш да споделиш с майка си, и също трябва да се прегледаш. Гинеколозите преглеждат и девствени жени.

6.   За мен това е нещо проблемно. Кажи на майка ти. Според мен трябва да идеш на гинеколог!

7.   Както писах в коментара, който ми изтриха (идея си нямам защо, предполагам модераторско е мъж, който е решил, че си пиша буквички) ПМС - предменструален синдром за невежите.
Т.е моето момиче това е напълно нормално състояние за организма ти. Но всяка от нас е различна, има късметлийки, които нямат болки. Сори изтеглила си късата клечка като мен. Но имай предвид, че и ни боли не само с различна сила, но и на различни места. И още нещо - не знам защо не искаш да споделиш с майка си, и тя е жена, дори да е от късметлийските ще те разбере и помогне. Аз като бях на твоята възраст отидох на гинеколог точно заради болките, не защото се чудех защо ги имам, а исках да ги премахне. Предписа ми противозачатъчни, аз не водех полов живот и реших че нямам нужда от хормонална бомба. И ето вече 20 години си живея с тях. Какво да ти кажа, все си боли, но вече сякаш си му хванал цаката как да го преживееш.
Може би ако водиш полов живот или болките са нетърпими отиди на гинеколог, предполагам че лечението ще е същото. Вече ти сама ще си прецениш, не си малка, и голяма не си щом нямаш смелост да говориш с майка си за нещо толкова обикновено за всяка жена.

8.   Благодаря на всички за коментарите ви!
Вчера трябваше да ми дойде (петък), но все още не ми е дошло (събота). Отдавам го на промяната на времето и че бях по-активна през този цикъл. Споделих на майка ми и тя ми каза същото като вас - че мисли, че е ПМС. Имам диария и запек, но ще почна да пия чайове и се надявам след като менструацията ми дойде всичко да се нормализира. Болките продължават, а кафявото течение спря. Ще ви държа в течение с нещата,
Още веднъж благодаря и лек ден на всички!

От авторката