Споделена история от Здраве

Трептене пред очите (движещи се точки)
Здравейте. От година виждам трептене или движещи се точки. Постоянно е. Появи се след като пих Околут Комби и хранителна добавка Очанка, която не ми беше изписана от лекар, но я пиех защото вярвах, че ще ми подобри зрението. Пих ги заедно по една капсула Околут и две Очанка. Имах комплекси от това да нося очила... На петия ден, след като започнах да пия Очанка започнах да виждам светлинки пред очите и отидох на очен лекар. Направиха ми изследване с разширени зеници и стъкла, но ми казаха, че ми няма нищо и да се консултирам с невролог. Ден след изследването ми се появи трептене, което виждам и до днес, но по-слабо. За около месец беше силно, но после намаля и спрях да му обръщам внимание. Преди го виждах докато чета, но вече не. Когато се взирам продължително в даден предмет го виждам по-скоро като движещи се точки. Потърсих второ и трето мнение, но отново ми казаха, че ми няма нищо. Ходих и на невролог, минах и през доплер на кръвоносните съдове, но отново не откриха нищо. Ще се радвам ако някой е имал подобен проблем да ми помогне.
Ж 22

Коментари

1.   Ами какво да ти кажа, аз например виждам движещи се точки, като мухички, когато ми падне кръвното, но твоето ми изглежда друго.

2.   Настъпва частично отлепване на стъкловидното тяло. Консултация със лазерен специалист. /Очен/. За София - втори етаж на 7мо ДКЦ.

3.   Не пий съмнителни добавки. Ако ходиш на лекар ходи само в клиники а не в някои кабинет просто. Аз имам също черни точки пред очите и като маръня.
А за комплекса за очила не се излагай. Очилата отдана са аксесоар, който доста хора използват и ако това ти е комплекс причината дали е очилата или в теб. Милиардери носят очила, но доста хора на ниско ниво се присмиват и не могат да го приемат.

4.   При промяна в кръвното ми се случва.

Веднага, ама веднага започвам активно да стискам очите, и в такова положение движа очната ябълка.
Плюс задължително лед, затварям очите и ги "мия" отвън. Сутрин, вечер, когато се сетя.

На мен ми помага, мога да кажа лекува, след първия случай около година беше добре, но наскоро се притесних, почина много близък млад човек, вдигнах кръвно и пак разни мушички, даже светлини на тъмно, като светкавици понякога.

В момента съм на етапа пак стискане, движение на очната ябълка и лед.
Освен това да се намали и претоварването на компютър или телефони напрягането на очите.
Да се даде на очите възможност да гледат надалеко.

5.   Ако използваш компютър/лаптоп/смартфон често на тъмно се получава това трептене. Вземи си Гератимин, хранителна добавка с витамини А и Е и го пий известно време и ще се оправиш (ако проблема е от гледането на тъмно).

На предишната си работа работех на компютър и като си лягах вечерта гледах сериал на тъмно, което ужасно много натоварва очите. След като смених работата и си взех горното лекарство, това трептене изчезна.

6.   Благодаря ви!