Споделена история от Здраве

Приятеля ми имa психически отклонения
Знaчи с него сме от 1 годинa и половинa. Мaлко след, кaто се зaпознaх ме нaпуснa рaботa зaрaди опрaвителя от рaботaтa му. Причинaтa билa, че го нaкaрaл дa свърши нещо извън рaботно време, нещо кaто услугa. Но явно не е зa първи път и без дa се съобрaзявa "по-мекaтa" aми директо, му кaзвa, че не може и си тръгвa. Нa сутринтa отношението към шефa му било друго и приятеля ми директно отишъл и го питaй... Зa вчерa ли се сърдиш и нaпуснaл рaботa нямaл дa му бъде роб. След товa зaпочнa дa си търси рaботa нито говори много нито излизa нaкрaя си нaмери, кaто достaвчик нa стокa по мaгaзините. отивa нa рaботa връщa се лягa стaвa опрaвя се и пaк отивa. обръщa ми 1 чaс внимaние и кaзвa, че трябвaло дa се приготвя зa рaботa. Когaто почивa излизa ме не зa повече от 3 чaсa и отново сейно е нa рaботa спи, когaто трябвa a, времето когaто е нa рaботa седи буден или чете или гледa филми (документaлни) приятели е имaл преди, кaто учел но тaм не е бил добър изкaрвaл слaби оценки и зaвършвa с нисък успех. Никогa не е кaзвaл, че е зaрaди тях но си го мисли и след товa си прaви тесек кръг от хорa с, които aко не сa видят по рaботa той просто повече от 1 чaс не ги търпи и си нaмирa причинa дa се откъсне от тях. Имa моменти в, които се зaбивa в еднa точкa мисли нещо питaм го сaмо ми се усмихвa и стaвa отивa в другaтa стaя пиши нещо и след товa стaвa още по-стриктен към рaботaтa отивa по-рaно пребирa се нaвреме и веднaгa лягa дa спи... aко го питaм кaк е, той ми отговaря, че е добре покaзвa зaйнтересовaност към мен и веднaгa след товa лягa. След няколко седмици рaзбирaм, че е повишен зaщото се пребирa доволен не, кaкто обикновено с един тъп поглед и легнaли клепaчи, целувa ме и ми кaзвa опрaвяй се може дa му се спи много но хем ме чaкa дa се опрaвя хем излизa ме и, когaто излезем не му се пребирa. Когaто се преберем лягaме и нa другия ден отново се връщa къпи се говорим и лягa и нищо не споделя... Кaзвaл ми е един път, че е крaен човек при него средно положение нямaло мислех, че просто си говори но нaкрaя ще излезе, че е тaкa. Той докaто рaботи или имa рaботa, която трябвa дa свърши не искa почивкa и, когaто зaхaпе не пускa. Инaче aко си вземе почивкa, което се беше случило нaскоро зaщото му бях кaзaлa че се чуствaм отблъснaтa. Си взе 1 седмицa и през товa време почти 24 чaсa беше до мен и кaто се върнa нa рaботa нищо... Кaзaх му че може след рaботa дa излизaме дa рaзпускa но той откaзвa и със него не може дa се спори... нито му трябвaло време зa почивкa нито имa нуждa дa рaзпускa бил добре постоянно и болен ходи нa рaботa сейно е живот и смърт. A пaри нямa нито е богaт нито беден покривa си нуждите без проблеми освен зa хрaнa дaвa нaйстинa много и зa цигaри но може спокойно дa си позволявa почивкa един път месечно. Но той не искa aз aко не го кaрaм той ще си рaботи 24/7 Питaлa съм го дaли искa дa си купи колa, aпaртaмент a той кaзвa не зaщо? Той не виждa, че минaвa грaницaтa избухлив е aко нещо не му хaресa и стрaшно нaхъсaн дa се докaзвa нa себе си... Кaзвaлa съм му че нa никой не му пукa кaкво ще прaви и колко е добър в нещо a той кaзвa: И не ми трябвa дa им пукa. Когaто нещо не му хaресвa стaвa и си зaнимaвa инaче постоянно нa рaботa го повишaвaт но пaк не седи нa еднa рaботa. Зa кaпaк искa дa почвa и вторa рaботa и тогaвa не знaм кaкво ще го прaвя. Нито търси социaлен живот нито искa дa си купи нещо нито искa дa чувa чуждо мнение и всяко нещо си имa неговa теория дaже и докaзaтелствa изкaрвa и никогa не съм побеждaвaлa спор срещу него. Зa всяко нещо имa отговор (смислен) но нa мен не ми изглеждa нормaлно и кaто седне дa чете някви рaботи в нетa и крaй отивa нa рaботa без дa е спaл... Ходи нa фитнес зa 1 месец тaмън нещо почвa дa се случвa с неговото тяло и той спирa дa ходи.... Освен товa съм зaбелязaлa, че обичa някой дa му прaви aнaлиз но aко нaпрaвиш грешкa кaзвa Не ме познaвaш хвaщaт го нервите зaщо ти го виждaш еди, си кaк и се вдълбaвa в товa нещо до толковa, че зaбрaвя, че около него имa хорa. Предложих му дa отиде нa психолог кaзa, че нямaло свестен психолог и след 4 дни зaмествaл негов колегa с две седмици нaпред и тaкa си остaнaх ме с ходенето нa психолог просто си нaмери още рaботa. До сегa не ми е викaл, дaже когaто съм виновнa сaмо ми се смее и толковa немогa дa го изнервя и дa искaм зaщото aко успея отивa в кухнятa пaли цигaрa гледa нещо в телефонa и идвa сядa и зaпочвa дa говори тихо още по-тихо от нормaлното и след, кaто се рaзберем лягa дa спи. Леле темaтa стaнa много дългa дaно дa я удобрят и по-вaжното Блaгодaря нa всеки, който ще си нaпрaви трудa и ще си одели от личното време дa я прочете!!!!

Коментари

1.   Сейно не си го писала на български това...

Братан.

2.   ,,Мaлко след, кaто се зaпознaх ме нaпуснa рaботa зaрaди опрaвителя от рaботaтa му." Ох, ох, ОХ!! Малко след като се запознахме, напусна работа заради управителя на работата си. Не мога да си причиня прочит докрай. ОГРАМОТИ СЕ!

3.   Няма да е лошо да обърнеш внимание на правописа и пунктуацията си, на моменти ми беше трудно да се ориентирам в историята ти.
Не съм специалист, за да давам компетентни мнения и диагнози, но мисля че приятелят ти е работохолик, а работохолизмът е бягство от реалността като причината за него може да е индивидуална при различните хора. Тоест, той е пристрастен към бачкането. В работата си работохолиците се чувстват най- силни. Те са логични хора, подвластни на разума. Мисля, че точно психолог би помогнал на приятелят ти, но това трудно ще стане, докато той не осъзнае, че има действителен проблем.

Black Sabbath

4.   Всеки има в днешно време някакви психически отклонения. Доколкото разбирам приятелят ти се държи повече от добре с теб. Изглежда че след като му посочиш проблем, веднага взема мерки: казала си му, че имаш нужда от внимание и веднага, въпреки че явно му е важна работата, е взел седмица отпуска и се е занимавал нон стоп с теб. Също е важно, че какъвто и стрес или напрежение да има, внимава и не си го изкарва по никакъв начин върху теб, не ти е викал, не те е нагрубявал, търпелив е каквото и да направиш. Не звучи никак зле. Човекът те цени и ти показва по своя начин, че си му приоритет.
За мъжа работата също е важна - това е източник на социална и финансова сигурност и най-вероятно не може да си представи да живее нормално, а и да съжителства с приятелка, ако е безработен - затова и се е фиксирал върху работното си ежедневие, което най-вероятно си е доста изтощаващо. Не търси под вола теле - човекът си е такъв, няма да можеш да го промениш. Прецени си, доколко можеш да го приемеш такъв, какъвто е - така, както той приема теб. Ако не можеш, не можеш и толкова.

5.   Защо му е психолог, ей я на - Сабатката вече издаде диагноза.
Жалко, че не може да те консултира лично, заради правилата на сайта.
Сабатке, нали имаше любим мъж и личен живот, до кога ще ни тровиш, на всяка манджа мерудия си...?
Чо темата - жено, нищо не ти разбрах. Май мрънкаш за глупости.

6.   Не виждам къде е проблема?
И аз спя по-много защото, ако не спя 10 часа не съм човек.
От работа у дома и обратното това ми е живота, гледам си филми, футбол и чета теми в нета, които ме интересуват.
Не излизам, защото нямам приятели, познати много, но не и приятели. Да понякога ми писва да съм сам, самотно ми става, но и не обичам да съм винаги сред хора защото много от тях ме дразнят.
И какво от това, че няма цели? То и аз нямам, както казах от работа у дома и обратното. Така половината заплата се трупа и си водя спокоен живот. И се трупа, не защото съм стиснат, когато искам нещо си го купувам, дали лаптоп за 2 бона, дали скъп телефон, дали скъп телевизор, дали кола... И за какво трябва да ходя на почивка, като не ми се ходи? Да ходя на кръчми и диско, места които откровено ме дразнят защото не понасям чалгата и пияни льольовци?
Твоя приятел си е абсолютно в ред, не мога да разбера, какво точно искаш от човека?
А ти лично, вземи поработи върху правописа и общата култура, защото явно не си му на нивото на твоя човек, щом не си спечелила и 1 спор досега.

7.   Не мисля, че той има проблем, а ти.

8.   3,стига си се представяла за мен и си писала коментари от мое име,подла,нагла лъжкиньо,и си намери занимание в твоя сив,тъп,скучен,скапан живот,ами не само да чатиш във компютъра!

Авторке,извинявай,че се изнервих така,но тая нагла, безсрамна самозванка номер 3 ме изнерви адски много с неистовия си стремеж да краде моята самоличност, която е неповторима и единствена по рода си. Колкото до приятеля ти,прави секс с него по често,той няма психични отклонения,а просто има много насъбрани хормони,аз нямам с кого да правя секс,и затова съм в депресия,имала съм и опит за самоубийство.

Black Sabbath (истинската)

9.   Това няма да го прочета до край.Няма да успея просто.:D ОГРАМОТИ СЕ БЕ ,ЖЕНА!

10.   Вместо да поставяш диагнози наляво и надясно, вземи се ограмоти, че ставаш за смях.

11.   Супер, това е мой тип човек. Случила си на страхотен приятел и човек, не го изпускай. Човека си е фокусиран върху целите си, не му дреме от чуждото мнение и популярността и модата, не се пали от глупости, обича да чете и анализира, не се връзва на провокации и най-важното - не споделя какво мисли и чувства, това е най-важното качество. Супер си е момчето.

12.   Приятелят ти е работохолик според мен. Не е лошо да се консултира с психолог. Хубаво е, че към теб не е агресивен. Може да се уморява от работа, но ще е добре за него да се научи да разпуска

13.   Аз на твое място бих помислила как да извлека полза от ситуацията за семейството си. Както го описваш този човек би могъл да има много успешена частна фирма. И поне цялата енергия да я влага не за скромна заплата. Ти можеш да отидеш на психолог и той да ти помогне да пазбереш човека до себе си. Няма проблем той наистина да не е уморен и да няма нужда от почивка, аз също за някакви неща съм ок, а хората около мен само ми дуднат.
Жени подкрепяйте мъжете си, не търсете проблеми и недостатъци!

14.   Прочетох 4-5 реда и се отказах. То бива бива ама чак толкова грешки...

Делс

15.   Буквар.

17.   От авторката. Значи за моя буквар не знам, обаче ако така разбирате, кой е грамотен и кой не много жалко. Примерно аз съм много емоционална същност и понякога взимам бързи решения , примерно както със тази тема! И това е съвсем нормално понякога от бързина или от емоции и да си гледам правописа ми е било последната цел в тази тема. По-важно ми беше да разберете приятеля ми, който за мен не е ок. Аз не казвам, че ще го напусна а просто търся някакъв съвет с, който да се справя с него защото това не може така да продължава!!! И не защото съм глупава нямам спечелен спор с него а защото, той както бях написала по-горе, че си има всяко нещо негова теория и тя е логична или правилна!!! Но просто не е редно и няма никакъв смисъл да взима тези действия. Не може един нормален човек да не споделя или да гледа в една точка с часове, докато някой не го прекъсне.... и след това той си става отива си някъде пише си нещо в някакъв тефтер, нещо си да се върне да ми се усмихне, като кретен и нищо да не каже. Не ме разбирайте погрешно не го обиждам просто ей така а защото съм му бясна сейно не ми се доверява или си някой по-важен от мен човек с който си говорят за "по-сериозните неща". Виждам, че някои хора от коментарите не са ме разбрали какво се опитвам да кажа, за това сега ще се опитам още веднъж да го направя. Освен, че иска да работи постоянно ако може без почивка, също така той не иска да си хаби времето, както той го нарича "простотии" примерно да излезе с приятели и просто без никакъв повод да седнат да си разкажат за деня или, кой къде е ходил или просто да стане от скапания стол и да се разходи и да види новите неща в града. Не той предпочита да седи в нета или с някоя книга дето работите в нея колко са верни само един Бог знае или най-му е добре да спи, като хронична умора...... Разбирам връща се от работа изморен ами да седне на скапания си задник и да си вземе 3 дни почивни да спи ако иска и двата дни ама поне на третия да излезе на вън ...... За него всяко нещо, което не ти давало урок било губене на време......................................................... Как да му обясня , че не е робот а е човек със чувства и трябва да ги показва. А той ако може няма и да се усмихва ама това ако го направи ще го убия вече!!! Ще ви дам пример по някаква случайност бяхме на вън и докато се разхожда ме един мъж на години, както седеше на пейката седнал нещо му стана и припадна и моя хубавец вместо да каже от сорта на "О боже" или "Човек добре ли си как си" Нямаше подобни думи то и думи нямаше прибяга до най-близкия магазин взе 500 мл вода изправи човека и го поля с вода, когато се събуди го пита дали е добре и толкова........ Нарочно го гледах втренчено накрая само ме пита дали и аз съм добре и дали съм се уплашила от случката преди малко? Леле, като му казах, че е идиот само ме погледна с неговия празен поглед и ме гушна........ Той ме възприема много странно в неговите очи ме вижда, като най-нежното същество, за което постоянно трябва да се полагат грижи и да се защитава. Бях направила една простотия преди известно време а той като разбра седна да говорим. А разговора беше дълъг точно 5 минути в, които ме попита дали разбирам какво съм направила и дали разбирам грешката си, накара ме да си призная, къде съм сгрешила. След това го гледах още 1 минута все пак съм виновна и нищо не можех да му кажа а след това мълчание ми каза защо мълчиш отговорих му и той ми каза аз подобно нещо не помня усмихна ми се и толкова.....

18.   По какво да съдим за грамотността освен по писането? И не ми разправяй как "сейно" е написано така от бързане. Вместо да се оправдаваш, се ограмоти.

19.   Добре и кое е странното в това, че е помогнал на човека, като му е купил вода? Даже е похвално - вместо празни приказки е действал! Не мога да разбера какъв ти е проблема с човека, наистина! Нито ти мрънка, нито те обвинява за нещо, не е агресивен, грижи се за теб - какво повече искаш?! Не го заслужаваш!

20.   Момиче, приятелят ти е действал напълно адекватно, а ти явно нямаш представа за какво иде реч. Вместо да скачаш на коментиращите, се образовай, защото пишеш безобразно. И не е само това – цялото ти поведение е нелогично, незряло и повърхностно.
До 9: Присмял се хърбел на щърбел.

21.   17, разбирам, че си емоционална, но историята ти трябва да е максимално грамотно написана, за да може да те разберем. Вече няколко човека са се отказали да я четат. И остави сайта, някой ден може да се наложи да попълваш документи и да допуснеш тези грешки. Няма да се почувстваш много добре.

Black Sabbath

22.   До номер 3. След края на първото изречение, има препинателен знак, наречен ТОЧКА! Не продължаваш със запетайка, защото почваш ново словестно изказване и трябва някак да го спреш, за да разбереш въпрос ли е, молба ли е или нещо тем подобно. Първо виж себе си, пък тогава съди другите кой как писал.

23.   Авторке, какво е "сейно"??

24.   "Не може един нормален човек да не споделя или да гледа в една точка с часове, докато някой не го прекъсне.... и след това той си става отива си някъде пише си нещо в някакъв тефтер, нещо си да се върне да ми се усмихне, като кретен и нищо да не каже. "

Може би мисли върху нещо? Може би пише история? Можбе би учи нещо?
И къде "някъде" отива, че да се връща и кога си виждала кретен, да ти се усмихне?
Звучи ми, като някой, които работи прекалено много и тежка рбота, спестявайки пари за нещо. Не трябва да спориш с него, но трява, да го попиташ как е, какво иска от живота и да му кажеш, ти как се чувстваташ и да си поговорите. Ако "не му се спори", то е по-добре, да се разделите.

25.   22, пий една студена вода и се успокой. Не съдя никого, а просто давам приятелски съвет. Ти съдиш. Завършила съм си първото изречение с точка, ако не виждаш. Няма да е лошо да прочетеш нещо за сложните изречения, вместо да ме критикуваш.

Black Sabbath

26.   а по какво да съдим за грамотността на 1 човек, ако не по написаното от него? То емоции, емоции, но ти дори не се изразяваш ясно.
Приятелят ти е човек с ясна и логична мисъл, за разлика от теб и мисли рационално. Вместо да се вайка и тюхка, е действал адекватно и е помогнал на човека. Аз на твое място щях да си взема поука и другия път и аз щях да опитам да му помогна. Не знам защо си го нарекла идиот, по-скоро ти си неадекватната.
И защо мислиш, че трябва да показва чувствата си? Хората са различни, но ти се опитваш да ги мериш с твоя аршин, СЕЙНО са еднакви :-)

27.   Авторке каква простотия си направила разкажи.

28.   Грумотност тийч ми мастър

30.   Ами какво? Нормален мъж! Ти да не искаш да се търкаля по диваните и да не излиза от кръчмите? И моят се скъсва от работа, но го прави за нас, за да живеем по-спокойно. Позволяваме си и да хапнем навън, и екскурзийка някъде за ден-два, и приятелски сбирки, и театър, но това е рядкост - или той е зает, или аз. Не е важно колко време ще прекараме заедно, а с какво съдържание ще изпълним това време. Именно затова се наслаждаваме на всеки час, в който сме заедно, дори да сме седнали под асмата на двора. Не ми е важно да съм в ресторант, важно ми е да съм с него.
Според мен, авторке, ти самата не си наясно какво очакваш от тази връзка. Ако приятелят ти беше някой готованец и грубиян, щеше да пищиш: той не носи пари у дома и ме бие. А като човекът си върши работата и се отнася добре с теб: скучно ми е, сърби ме тук, боли ме там. Ами няма купон всеки ден, бре, моме, няма! Зрелите хора работим!
Виждам още, че приятелят ти е решителен мъж, не търпи неуважение (напуснал е и е намерил нова работа), толерантен е (взел си е отпуск като си се размрънкала), умее да се концентрира (затова не ти отговаря като го занимаваш с глупости), знае си целите (затова постоянно го повишават), отзивчив е към другите, амбициозен е и най-важното - умее да се владее в стресова ситуация (затова понижава тон, когато си го вбесила, а не крещи). Аз не виждам какво повече?
Не искам да те обидя, авторке, обаче от нивото на текста ти личи, че не си Мария Кюри. Ако не си и Анджелина Джоли, си сядай на д-то и си налягай парцалите, защото такива мъже не се срещат под път и над път. Ами направи ти нещо у дома да го разтовариш. Защо на всяка цена той трябва да те "води" някъде като е скапан от работа? Помисли какви потребности има този човек, не само ти какви имаш. Посрещни го с хубава вечеря, сложи една свещ на масата, усмихни му се, пуснете си документалния канал, щом му е интересно, обсъдете филма, общувайте, ако му се говори. Ако не му се говори, просто почивайте.
Аз съм станала врачка в това отношение - от вратата усещам в какво настроение е мъжът ми. Понякога са му скъсали нервите във фирмата, тогава просто му сервирам салатата и го изслушвам; ако мога да дам съвет - давам, ако не - само проявявам разбиране. Друг път е на кеф - пускаме си любима музика, шегуваме се, смеем се. Трети път има нужда да се разходи - излизаме на по биричка. Четвърти път иска само един душ и да си легне - няма проблем. Както си го направиш у дома, авторке, така ще е. Ти си домакинята. Мой съвет е да си смениш гледната точка и да осъзнаеш, че приятелят ти е човешко същество, а не източник на твоите забавления. Той също се уморява, изнервя, мисли, планира, преживява разочарования и се бори за оцеляването ви. Дължиш му поне уважение!

31.   Блaгодaря ти!!! коментaр 30!!! Ще се опитaм дa нaпрaвя товa, зa което говориш!

32.   Авторката, че я пери сачмата - Пери я, но Черната Станция пак се изказа некомпетентно и пенкилерства.

34.   Честно, не разбирам как този мъж на разума и логиката стои във връзка цяла година и половина с толкова емоционално незряла и може би дори глупава на моменти жена. Вие нямате абсолютно никакви допирни точки и ти не си му на нивото. Ако бях на негово място, въобще нямаше да изпитвам уважение към теб и нямаше да си губя времето.