Споделена история от Здраве

Бяло течение
Здравейте, момиче съм на 16 години. Прочетох доста по въпроса, но още не съм напълно наясно дали има причина да се притеснявам. Имам бяло течение-не е много обилно, няма миризма, но не е прозрачно, а бяло. Нямам други симптоми-сърбеж, подутост, неразположение и т. н. Не съм девствена, но това течение го има от край време-промяна не съм забелязала. Ще помоля по-компетентните от мен да ми дадате съвет-има ли причина да се притеснявам от евентуална гъбична инфекция? Имате ли бяло тение? Белият цвят нормален ли е или показва проблем? Поддържам отлична хигиена, ползвам специален интимен душ гел.
Благодаря!

Коментари

1.   Иди на лекар. Може да има бактерия, може да са гъби. Със сигурност са някакви патологични микроорганизми, които ако са в сигнификантно количество излизат в изследванията. Ако не излезе, това не значи че няма изобщо. Питай лекарят да ти препоръча промивки с дамсйи душ и след това лактобацили капсули за вузстановяване на флората. Дамския душ премахва всички бктерии - и добрите и лошите, за това ти трябват лакъобацили на вагинални капсули след това. Когато има достатъчно лактобацили, те пречат на разрастването на патошогичните микроорганизми. Също си купи пробиотици за пиене. Ако наистина искаш да ти мине, трябва да започнеш нисковъглехидратна диета - без захат и почти нищо тестено, за да ограничиш разразстването на гъбата кандида. При мен тези неща имат ефект,.

2.   Здравей, мила! Аз имах бяло течение още преди Да ми дойде първият цикъл. ( тоест като бях около 12 години). Беше ме срам и не казах на никого, а там ми беше грешката. Моето беше доста обилно и с много неприятна миризма. Реших се да отида на гинеколог чак тази година, чак след като изчаках да се мине доста време от 16тият ми рожден ден. Отидох, взе ми секрет гинеколожката, изпрати го за проба и се оказа, че имам бактериална инфекция. Третира ме с антибиотик и други лекарства, но течението си остана, НО без миризма и без обилно количество. Взе ми пак проба и се оказа, че вече инфекцията е отминала. Обясни ми, че може да иваш течение и всичко да ти е наред. Щом нямаш миризма и не е обилно, мисля че всичко трябва да е добре, но не съм специалист и най-добре да се консултираш с такъв. Хубав ден!