Споделена история от Здраве

От динята надебелява ли се?
Здравейте!
Въпросът ми е кратък: От динята надебелява ли се? Полезна ли е за организма в големи количества? Защото аз почти всеки ден ям по доста диня, заради тая жега, ми идва много добре . . . А, за какво е полезна, и само в малки количества ли? :)

Коментари

1.   не се напълнява!!! тя е вярно сладка, но има малко калории, а захарта е фруктова.
ЯЖ КОЛКОТО МОЖЕШ ПОВЕЧЕ ДИНЯ, но не забравяй и нормалната храна, защото имаш нужда и от други неща, освен вода с малко фруктоза и витамини.

ПО ПРИНЦИП - няма ограничения за плодовете и зеленчуците, само за бананите и авокадото, картофите.
Яж до един банан на ден, картофите също трябва да пръсъстват на масата, защото имат важни витамини и са добър въглехидрат, но трябва да са готвени, варени и не пържени.
Сиренето е ОК, кашкавалът не.

2.   По принцип - с каквото се храниш, на такова заприличваш :) Например ореховите ядки влияят благоприятно на мозъка, понеже го наподобяват по форма!

3.   Да, напълнява се. Освен това може да станеш зелен или червен, в завистимост от това дали предпочиташ да похапваш и кората... :-)))))))))))
Що за абсурден въпрос? !

4.   Номер 1 защо да има ограниечение за бананите? За пръв път чувам такова нещо.

5.   №4, защото съдържат много скорбяла! Бананите, картофите и оризът са добри заместители на хляба. Оттам и терминът "бананова държава" (т. е. късаш от дърветата и ядеш без да ореш, сееш, жънеш, вършееш, мелиш, печеш... )

6.   Към номер 4: и аз съм чувала и чела, че от бананите се дебелее, и сущо, че един нормално голям банан съдържа около 100 калории. Истина е!

7.   аз съм номер 1
първо, НЕ Е ВЯРНО, че „каквото ядеш, такова ставаш“ - моля ви се, динята е 99, 99% вода и при жегите е НАЙ-ДОБРАТА ХРАНА, прочиства бъбреците, добра е за всичко! Яжте колкото можете от този зеленчук (да, динята е вид тиква).

Няма заместител на хляба - хляба си е хляб, бананите са си банани. Да, картофите, хляба, ориза, бананите - това са все въглехидрати, но всяка храна има ствоите свойства и НИ Е НУЖНА.
Хляб не се отказва никога напълно, защото в него (дори в белия) има витамин Е, както и други важни за кожата и за косата вещества. (на моя приятелка, която не ядеше хляб ? окапа косата)

Картофите са пълни с витамин Ц, полезни са много, но с мярка.
Оризът също е много полезен, но само Басмати и необработения, белият, обелен ориз не е по-полезен от белият хляб.

Бананите се ограничават, защото имат действително много калории за един плод, но преди всичко заради виското съдържание на захар. След хапването на сладко задстомашните жлези пускат едно коктейлче от инсулин, спада рязко захарта в кръвта и се чуваства глад.
Затова и вече забраняват диетолозите да се яло по 10 пъти на ден, ама по мъничко - ябълчици и такива неща - просто се играе с инсулина в кръвта и човек е винаги гладен! Яде се 3 пъти на ден, ама това си го знаехме от детската градина, нали?
Диня може да си похапвате, въпреки фруктозата в нея, защото е важен доставчик на вода, а точно сега, в жегата, рискувате да се обезводните!!!
Хапвайте с чиста съвест и кисело мляко, всякакви плодове и зеленчуци, немазно месо - бананите са също полезни, защото съдържат магнезии, което е много важно за спортуващите, без магнезии мускулите не могат да функционират пълноценно, почват да се свиват и да се отпускат трептейки неконтролируемо.
Яжте по един банан на ден! Няма друг плод, в които да има толкова полезен магнезии!

5. „бананова република“ идва от това, че бананите идват от южните държави, от Южна Америка, Африка, където хората са бедни - има действително цели републики, които живеят от износа на банани (Доминиканската, Куба... ). Има в народното стопанство действително още разделянето на беден Юг и богат Север, беден Изток, богат Запад - гледайте новини, югът дори в Европа е бананов.
С бананите не можеш да заместиш хляба, освен това там хората ядат друг вид банани, които се готвят и не са сладки.

8.   Не се напълнява! послушаи номер № 3 да вярно е че има калории

9.   Тиквата зеленчук ли е?

10.   Да наистина се надебелява! послушаи номер № 6....

11.   Какви са тия абсурдни теми, толкова ли изпростяха хората и не знаят елементарни работи? Как може изобщо да си помислиш, че се пълнее от храна, която е 94-95% вода? ! Що за глупости, нямам думи. Утре сигурно някой ще се оплаче че е станал слон от ядене на шопска салата. И за да споменем все пак цифри, динята е около 200 ккал на килограм, което е 20 ккал/100 грама. За сравнение, един шоколад е 500-600 ккал на 100 гр, което е 25-30 пъти по-калорийно от динята. Яжте яко диня, няма никакви ядове с нея.

12.   Бананите са хрнаителни, но не се дебелее от тях... Номер 1, говориш пълни небивалици... Да си виждал/а дебела маймуна???
Яжте плодове, хора, не случайте всезнайковците....

13.   Миналата година имах проблеми с десния бъбрек, имах песъчинки. Започнах да се храня по-здравословно и ядях много диня по 2, 3 килограма на ден. До края на лятото бях толкова отслабнала, че всичките ми дрехи ми бяха станали големи. Просто е смешно да се каже че от динята се пълнее. Да не говорим, че песъчинките изчезнаха.

14.   Да съгласна съм, че от плодовете не се пълнее, но повярвайте има различни натури и различни организми. Аз лично пълнея от диня, да колкото и странно да ви звучи е вярно, също така пълнея лятото а през зимата слабея обикновенно нали хората лятото слабеят а зимата качват но не и аз и майка ми е така. Говорите ми чисто на научна гледна точна кой плод или храна какво и по колко съдържал кил. калорий и прочие, хайде обеснете какво е тогава. Не бива да се изразявате толкова крайно, че било невъзможно да се пълнее от динята и това са глупости, понеже вие самите сте така не означава, че всички сме еднакви нали!

16.   oт плодовете се пълнее, и много ме кефите как всички гледате калориите а не се замисляте че е по важно от какво е калоричността белтъчини ли въглехидрат ли или мазнини, плодовата захар е бавна с по продължително освобождаване на инсулин в организма, няма как просто с качен инсулин да се чистят мазнини плодове се ядат сутрин до обяд и не на всеки колкото му душа сака и такива плодови диети за отслабване не съществуват,

19.   Значи ако спортуваш от 1 банан няма как да напълнееш ако питате мен от всичко се пълнее но ако спортуваш можеш да си позволиш и банани и ориз и картофи а до колкото от динята дали се пълнее лятото ядях само диня и тичах всяка вечер по 40 мин бях заприличала на манекенка смисъл аз съм си слаба но лятото бях станала 53 килограма попринцип съм 1,70 сега тежа 55 килограма и ходя на фитнес от 8 дни

20.   Абе хора как ще се пълнеее от динята. Куку. Тренирай повече, яж умерено, не яж сладки и сладкиши, замести ги с плодове като пъпеш диня праскови. А за хляба, че ти окапва косата ако не ядеш не е вярно изобщо. Аз от доста време не ям сладко нито хляб нито бели храни и съм си супер. Тренирам си 4 пъти в седмицата а останалите дни танцувам. Но има и нещо друго. Всяка сутрин пия хореща вода с лимон и винаги ама винаги един час преди хранене пия чист зелен чай. Захарта може също да я заместиш с една чаена лъжица мед но аз го пия чист понякога с лимон. И винаги преди лятане топла вода с лимон.

Ас винаги ставам в седем часа сутринта и пия гореща вода с лимон. След 30 мин. Пия зелен чай и след 30 мин. Закусвам само плодове.

Обядвам чиста салата от домати, краставици, лук и чесън
Но не прибавям олио а само чиста салата. Следобед може една праскова.

Вечерям само 100 гр. Кисело мляко и преди лягане естествено топла вода с лимон.

И също така два пъти в седмицаа ям риба но не на скара а на фуена без нищо. Не прибавям олио и други такива. И така...

За сега имам резултат и продължавам така с голям хъс...

Поздрави от мен!