Споделена история от Здраве

Забременяване
Здравейте,
Четох много по темата, но не мога да намеря еднозначен отговор.
Има ли риск да се забременее извън фертилните дни на една жена, които са много малко в един месец?

Коментари

1.   Да

2.   Разбира се, ако ти е писано да забременееш, и в цикъл може да ти еовулацията и пак да стане. Други като мен, през ден правят опити за дете и целим овулацията, здрави сме и не става. Съдбата решава! Няма нищо сигурно, а овулацията е променливо нещо.

4.   Не е толкова лесно да се забременее. Аз опитвам от май месец тази година и то във фертилните дни около овулацията и досега нищо. Вече ми писна да правя секс по график - почнахме да го чувстваме като задължение - тъпо е така, чувствам се като идиот. Май ще зарежа следенето на календара и ако си стане, стане.

Но виж, ако е за беля и нежелана бременността съм сигурна, че и от раз в нефертилен ден може да сработи.

5.   Забременява се само, ако яйцеклетка срещне сперматозоид. Ти имаш 2 яйчника, които може да не са в синхрон т.е. единия да пусне клетка единия месец, а другия - на следващия. Може втория да реши да пусне по всяко време и тогава да забременееш. Ако са в синхрон, единствено може да забременееш около дните на овулация. Имай предвид и че сперматозоидите могат да живеят 5 дни в теб, така че може да изчакат яйцеклетката да се появи през това време.

6.   Това е Божа работа, казвам ти! С жена ми 2 години се мъчихме, целехме дни, после тя оставаше по 1/2 час да лежи по гръб и т.н. - нищо не стана. Чак когато се примирихме, че няма да стане, или че още не му е дошло времето (явно трябваше да предприемем след време ин-витро или нещо такова...) - то взе че стана!

Иначе по принцип сперматозоидите могат да преживеят до 5 дни в тялото на жената, т.е. до 5 дни преди овулацията могат да те таковат и от това да забременееш. Имаше даже две близначки - едната черна, другата бяла, снимката им дълго обикаляше из нета. Смятай как е станало това...

7.   Имам три бременности, две от раз през първата овулация и една през втория месец опити. Иначе всичко може. Сега повече се надявам да няма вече.

8.   Аз исках само едно детенце. Стана на трети опит защото все си изпусках овулацията предните два месеца. Чоже да стане и не на 14 ден а дори на 9.. при мен стана на 10.

9.   Можеш да забревенееш по всяко време и примери за това много, можеш да намериш невероятни случаи.
2 престани да следиш нещата и ще се случи, тестове, график и накрая нищо. Дори и всичко да е наред, психиката ви е претоварена.