Споделена история от Здраве

Запушен нос без хрема
Здравейте, преди 6 месеца имах синузит и в евстахиевата ми тръба имаше гной имах и пукане в ушите, което и още го имам това пукане то така и не се оправи. Синузита го излекувах, но сега от няколко дена носа ми е запушен без да има хрема, без нищо? Вече много затруднено дишам и бих искал да ви попитам какво ли може да е преди да отида на УНГ?

Коментари

1.   Според мен алергия. Имах такова запушване на носа без хрема - лигавицата на носа е по-дебела от алергия. При мен беше към прах и животински косми.

2.   Сигурно е пак синузит. И при мен е така, от няколко месеца постоянно набъбва лигавицата и не мога да дишам. Ползвам капки, защото няма как да стоя и да дишам само през устата. Те не трябвало уж да се ползват повече от 2 седмици(мъконазал), ама няма как, тия боклуци с кортикостероиди няма да ги взема повче, предния път два месеца не можах да спя, на 2 часа се будех от тях. Ако ъи изпишат, не взимай, ще си скапеш здравето, пада имунитета от тях и след няколко месеца става пак същото. Изписаха ми нагревки с инфрачервена лампа. Купих си, обаче отнема време. Трябва всеки ден да се нагряваш за месец-два ще мине. Сигурно ще ти изпишат изследвания за бактерии, но ако бактериите са в синусите като при мен и още не са слязли към носа и гърлото, нищо няма да излезе в изследвянията, дори и д имаш синузит. Съветвам те да не се връзваш на твърдения на алерголози, че си алергичен, защото на мен така ми объркаха диагнозата и ме тъпкаха един месец с лекарства, от които ми беше много зле и естествено не помогнаха. Иди първо на рентген и ако не излезе синузит, тогава обсъждайте алергия. Щом вече имаш един прекаран синизит, значи сигурно и сега имаш същото. Само нагревки с лампа помагат. Аз мисля като си отпуша носа, след няколко седмици, чрез тази лампа, която убива бактериите, да си взема и капките назик. Те уж имали някакви полезни бактерии и предитвратявали повторна поява на синнузит, обаче не съм ги пробвала до сега. Не мога да ги комбинирам с лампата, защото ще умрат и полезните бактерии. Целта ми е като се излекувам сега, да предотваратя рецидив, но не знам дали ще стане. За втори път съм със синузит, със същите оплаквания като теб и е много гадно и досадно. Иди на унг, ако трябва при повече от един и не позволвай да те тъпчат с хапчета за алергия преди да ти направят рентген. Няма жив човек по тая планета, дето да няма поне една алергия, това не значи че от алергии не може да диша. Успех, дано се разбере реалната причина.

3.   Номер две съм, капките са нарине, не назик, объркала съм се. Но не знам дали действат, както казах.

Забравих да спомена, че трябва да следиш какво ти обостря синузита. Последния ми лекар - унг специалист, каза че може да се обостри от дим и от влажен въздух, както и от други неща. Забелязах, че като пуша ми се запушва пак носа и капките спират да действат, за това избягвам. До скоро живеех на морето и ми се обостря синузита и от влагата май. Обърни внимание на тези неща и стой далече и от мухъл.

4.   Само ще ви кажа, дрън, дрън, дрън. Добре дошъл в клуба!!! От 2015 съм така, напълно здрав съм без алергии и тнт.. След 2 операции съм. Това не се оправя. Пробвал съм абсолютно всичко! Само докато се движиш носът ти ще е отпушен! Всяка сутрин половината ми нос е запушен както и през деня!! Ноздрите се сменят! Няма оправия това нещо. Никой лекар няма да ти каже причина ако ще да е професор академик. Нямам крива преграда според лекарите съм супер!! Ще ти кажа нещо надявай се да си мине един ден само. Досега не знам никой да се е оправил от хронично запушен нос...