Споделена история от Здраве

Режим на хранене?
От много време се старая да ослабна. Олабнах с 3 кг има ефект но много бавен. Пробвала сам много диети. Знам че трябва да намаля сладкото и хляба аз и така направих. мното бавен ефект има. Да се представя момиче на 12 години висока 1.56 и 65 кг . Моля за савети моля ви !!!!. Ако има правописни грешки много се извинявам много бързо пиша . Извинявам се много . Благодаря Някъв савет ? моля

Коментари

1.   опитай с режим на бягане! Никакво сладко и много плодове, зеленчуци, немазно месо. Звучи банално, но само това е начинът - отслабването по трудния, стар начин... трай бабо за хубост

2.   Много, ама много тичане ти трябва. Така най- се отслабва. Може и с други спортове да пробваш. Не яж мазно и сладко. Хубаво е, че не ядеш хляб. От него доста се дебелее. Успех!
*Яса

3.   И аз съм на твоята възраст, но се грижа за себе си всеки ден. :) Верно, че похапвам някои вредни храни, но това много не ми пречи.. Преди 1 година бях започнала много да ям и доста напълнях.. От тогава почти всеки ден бягам сутрин, а през деня правя много упражнения. Преди бях 67, а сега съм 40 :) Не съм се отказвала от храната, нито съм пазила диети.. Просто тренировки и търпение :) Потърси в youtube клипчета с упражнения, аз от там намерих.. Има за много неща.. Прави като мен и ще успееш. Успех ;).

4.   Газираното, чипса, изобщо храните с консерванти - пастети, филета, наденици, кренвирши и пр. Пълни са с консерванти и сол. Плодовете и зеленчуците - повече и сурови. И естествено спорт. По-добре бавно, но така се задържат килограми. Опитай и разделно храненен /виж в Гугъл/, но пак с по-малки количества. Сега растеш и може да отслабнеш в пубертета, както стана с детето на моя приятелка. До 12-13 направо беше дебеличка, а сега на 17 е мацка и половина.

5.   Спри пици, дюнери, макдоналдс, кфс, газирани напитки и алкохол. Колкото и странно да звучи, от алкохолът много се дебелее. Повече упражнения, не се ограничавай от към други храни. Не спирай напълно хляба, а просто го ограничи до 1-2 филии на ден - вярно, че не е хипер диетичен, но съдържа много полезни неща, които в твоята възраст са важни за тялото ти. Повече движение и не прави рязки диети. Просто ограничи количеството и спри вредните храни и бавно, но славно и трайно ще отслабнеш. Защото аз съм на мнението, че човек, за да задържи килограмите си такива каквито са, трябва да си изгради един режим на хранене, който винаги да го спазва - с малки изключения. А не две седмици не ям и после да си наваксаш за тея 2 седмици подобаващо. :)
Ана

6.   Ана е много права. А от алкохола се дебелее, защото се преработва до глюкоза т. е. чиста захар в кръвта!
Баща ми обича да си попийва и сега не случайно е диабетик, същото е сякаш пиеш всяка вечер чаша разтворена захар.
Трябва действително човек цял живот да внимава какво яде. Аз действам точно, както го описва Ана, но правя и минимум 2 часа фитнес на ден и килограмите се топят бавно, но сигурно.
Мис Северна Каролина (САЩ) е жена, която от малка е била дебела, истински дебела! Лекарите ? казват, че просто глезените ? вече не могат да издържат тежестта ? и тя в рамките на 3 години отслабва с над 60 кг. - по стария начин, казва тя. Просто спорт, здравословна храна. След това и лицето и става толкова красиво, че е избрана за МИС! Може да стане и мис Америка 2011!
Няма тук никаква тайна - хапчета, операции - само здравословна храна и спорт! И ВРЕМЕ! Постави си реалистични цели и си дай срок - една година да ги постигнеш. Никакви диети, а промяна на хранителните навици ДО ЖИВОТ.
Аз също си позволявам чат-пат някой дюнер, но гледам да е с пилешко, да е без пържени картофи, без мазен сос. Не си забранявай нищо, но много рядко се отклонявай от нормата. Ако цялата ти компания отиде след диско да хапва дюнери, вземи си и ти - не се лишавай така, но в ежедневието си внимавай

7.   Благодаря за саветите! ...
Няма вече да ям слатко
повече плодове ште ям
Благодаря ви много....
Много полезни савети.. ще се опитам да ги спазвам..
Благодаря

8.   А да попитам плодовете вредни ле са?

9.   не, нищо, което природата ни е дала да ядем, месото включително, не е вредно.
може да ядеш плодове и зеленчуци без лимит - пълнят стомаха и съдържат малко калории, много жизненоважни витамини и минерали, много баластни вещества.
Внимава се само с
- банани, манго, грозде (твърде много захари)
- картофи, обработен ориз, пшеница и продукти от нея
-ядки
- свинско месо, каймата и продукти от нея (забранена!!! ), всякакво мазно месо
кожичката на пилешкото можеш да хапваш по малко, защото е пълна с важен цинк и важни омега 3 мазнини. (но с мярка)

За сметка на това пък можеш да си хапваш всякакви други плодове и зеленчуци, зехтин в салатата, 2 филийки хляб на ден, колкото искаш обезмаслено кисело (гледай под 3, 5% мазнини), в мярка бяло сирене, шунка на корем, както и всякакво немазно месо.

Кашкавал, маргарин, салами и всякакви изкуствени полуфабрикати - чао им кажи. Кашкавалът може, но има много мазнини - само по мъничко, като награда.
Шоколад - в мярка, гледай да е с над 70% какао.

Боб, леща - много полезни.
Риба - всякаква е полезна, дори мазните сортове сьомга и тон, защото са от добрите мазнини, прочистват артериите като с гъба.

Препоръка за лятото като меню
- закуска - ако закусваш - мюсли с кисело мляко
или две сварени яйца или филия (една) с мармалад, или филия с малко бяло сирене и домат... (аз например не закусвам, измисли си сама)
най-добре е чаша фреш, един банан, някакъв плод според мен с кафето... а в него малко мляко, без захар
- за обяд - таратор с филия хляб, шопска салата, диня на корем или друго въглехидратно ядене по избор, без хляб, ако има в него ориз, картофи и т. н.
- вечеря пилешко пак с шопска или друга салата (сиренцето да е само настъргано леко отгоре), риба може също... БЕЗ ХЛЯБ задължително и без картофи, ориз и т. н. прости въглехидрати!

3 ядения! не повече, това е лимитът.

Не дори яж плодове между другото - ябълка например, качва ти се захарта, после пада рязко и си гладна.
Яж много плодове като десерт например. МИНИМУМ 2-3 ЛИТРА ВОДА, пълни стомаха!

Ако все пак ти пригладнее - краставица и едно сварено яйце, кисело мляко (натурално) си смеси ти самата с плодове. Внимавай също с гроздето! Много захар, прави гладна!
никакви чисти въглехидрати между другото!

най-малко 2 часа спорт всеки ден, ти си във ваканция!
това се спазва цял живот и не е диета, всеки нека си измисли формула, но без спорт не може.

10.   Благадаря ти много много си права мерси..

11.   А да попитам за последно Колко пъти на ден да се храня?
1 или 2 или 3???? Моля отговорете

13.   Е се пак ви благодаря че ми казахте какво да правя Благодаря!!

14.   Ако може оште савети моля моля ви....

15.   Виж сега, въпреки изчерпателния отговор на номер 9, не съм мн съгласна с него/нея. Първо, ти не трябва да се ограничаваш от нищо - нито от банани, нито от грозде, нито от картофи и хляб, просто всичко трябва да е умерено. Старай се да не превишаваш лимит от 1600 ккал на ден - ти си тийн, имаш нужда от калории. Занимавай се със спорт, пробвай тае-бо от Били Бланкс - тоя пич е страшен, има го в Ютюб, тичай, карай колело и, естествено, пий МНОГО вода. От време-на време яж шоколад, храни се редовно по малко-това е в основата на всеки режим според всеки диетолог. Забрави за 3 пъти дневно ядене, защото по едно време огладняваш мн зверски и си готова да упостошиш цял шоколад. И така - яж от всичко по малко, спортувай, пий вода, снабди се с огледало и гледай как килата се топят ;)

16.   да да много си права мерси това кото каза много ми помага благодаря. Да и ште си купя огледало ;) ;)

17.   То ако изглежа че няма резултат, това е така заради самя организъм. При някой е бавно, при други бързо. Аз примерно това лято свалая по 2 кг за 2-3 седмици, при много интензивен спорт. Хранене по 3-4 пъти на ден по малко, дамек когато съм гладен тогава ям :) Шоколади и др т. к. вредни рядко, най много по 1 от изброените горе на седмица. В смисъл шоколада помага в определени ситуации на натоварване, затова си копувам и от него. Поне сигурно е че със спорт развиваш всичко в тялото, не само да сваляш киолограми. Най важното от всичко, дори и от храната която ядеш е постоянството. От там идва успеха.

18.   От авторката : Номер 17 ти, наистина си много прав.
Чесно казано при мен много бавно се свалят килограмите но, пък сам благодарна че поне свалям 2, 3 кг.
Благодаря за съвета!! .