Споделена история от Здраве

Възстановяване на крак
Привет на всички! Имам въпрос, който ме мъчи доста време, но вече е необходимо да се направи нещо. Преди 10 месеца при попадане на една от гумите на мотокар в неравност при товарене на камион пале с метални тръби падна и ми счупи крака на 4 места. Транспортираха ме в София, в "Пирогов" ме мотаха малко, сложиха ми гипс и ме пуснаха след 24 часа. Сложих шина на крака, още я ползвам, когато ми се налага да излизам, защото една от фиксациите не беше направена както трябва и ходих повторно. В "Пирогов" обаче не можели да ми помогнат повече, да съм намерел специалист. Направих във ВМА снимка - зараснали, ама мястото на втората фиксация не било напълно готово. Казвам - добре, два пъти е пипано там, затова. Увредените нерви сега ги мисля - къде, как, при кого да ги лекувам. Сериозни са пораженията там. Никаква чувствителност на крака, освен на пръстите, които плахо допирам в земята. Къде, ако не в "Пирогов" и ВМА? Някъде някой специалист, с когото да изготвим програма и постепенно да тръгнат към добро нещата. Нервологично отделение, клиника към някакво лечебно заведение. Благодаря за съветите предварително!

Коментари

1.   Аз не мога да движа нищо от ходилото надолу, освен самото ходило малко надолу. Кофти, ама живея вече от 5г. така. Свиква се..

момиче, 18г.

2.   Една от историите, които са ме впечатлили е тази на д-р Бубновски, а другата на Г. Н. Максимов

Лесно по имената се намират в ю-туб техни лекции.
В първия случай, на 20 години Бубновски в казармата, катастрофа, кома, всичко потрошено, включително зъбите. Заявяват му, че ще остане инвалид.
Като пострадал по време на военна служба, му зарешават да учи медицина, но само психиатрия, понеже е инвалид.

Цели 27 години, първо на количка, после на патерици, преди да стане на 50 захвърля и патериците.
Още втори курс разбира, че медицината няма да му помогне, но завършва.
Започва експерименти сам със себе си, признава много грешки е направил.
Но, изводът до който достига е, че физически натоварвания да, но на всяка цена разпъване, не вдигане на тежести, разпъване.
Има много видеота в интернет, руският не е толкова труден, може да разберете идеята.

Другият, Максимов, за да спре танка на колегите си да полети в пропаста по време на обучение, подлага своя танк.
В резултат, пълен инвалид.
Отива обаче при някаква стара жена, някъде из тайгите.
Тя го завързва за леглото и започва поетапно шляпане, удряне с дланта по цялото тяло. Много болезнено. Но, резултатът е налице, жив и здрав и сега сам прилага тази техника.

Мой опит.
Собствена урина, памук напоявам с нея и на болезненото или обездвижено място, компрес, найлон отгоре, стандартно, предполагам знаете как.
Защо ли?
Дядо ми беше коняр. От него знам, че урината на младите кончета се е ползвала за счупено. Счупи ли се крак или ръка, компреси с урина на младо конче. От истории други знам, че и до днес това се прави в Кавказ например.
И понеже нямам конче, ползвах своя урина като ми се наложи.

Конската урина омекотява коста и тя се самонастанява. Човешката урина не е толкова силна, но аз нямах избор. И ми помогна.
Но спах отделно от другите доста време. Поне седмица не се отказах, настойчиво въпреки критиките на рода, аз настоявах на своето и не съжалявам.

Освен това, редовно самомасажи, на сухо, с пощипвания и навсякъде където има кост, с палците "ровя" под нея. идеята е да се усили кръвоснабдяването на мястото.

Сухожилията и нервите са в мускулите, така че отпуснат ли се мускулите, отпускат се и нервите.

Отделно пих Босвелия. Твърдя за себе си, че помогна.
Отделно, разбира се внимавайте да не изгорите кожата си, обилно заливам мястото с йод, пак повтарям внимателно, ако кожата е чувствителна, по по-малко.

Всичко е във ваши ръце.
Никакъв отказ, сядате както ви е най-удобно и започвате самомасаж, разбира се ако има кой близък край вас да го прави също, нека помага.

Масажите или на сухо, или със свинска мас и ако има и невен вътре, знаете как се прави, на водна баня.

А, сетих се и за повета, няма начин да няма още тия бели пухчета.

Също с тях на водна баня в свинска мас. На целия род набрах есента повет, ама кой си е направил, незнам.

Ще се оправите,
просто четете и ако знаете руски търсете помощ от сайтовете им. Идеята е важна.
Значи, повтарям, трябва да се възстанови кръвоснабдяването на мястото, да го нахраните така да се каже, за да се възстанови.
Във вашия случай може би шляпането с длан е добро начало.