Споделена история от Здраве

Аз съм в тотален упадък и не мога да спра да пропадам
Здравейте,
Малко за мен: на 31 съм, мъж. Без висше, без роднини, без приятели, без грам самочувствие. Бях на върха на света и той ми бе в краката докато израствах. На 18 години бях с TOEFL с резултат 267 от 300. Исках да уча в чужбина и започнах. Почнах да уча в Швейцария, но проблеми със семейния бизнес прекратиха учението ми. Имах тогава и кола с 367 коня, която я няма отдавна, но това е отделно. Върнах се в България и почнах да се лутам. Лутах се из различни компании и имах много познати и "приятели". Винаги съм бил човек, който се е опитвал да сплотява хората. На 20 ме диагностицираха с МС. Тогава бях в компания, която пиеше много и аз почнах покрай тях. Пиян почти всеки петък. Бях на лечение в Китай и там пиех също, тъй като един от компанията следваше точно там по това време, и с него се напивахме почти всяка вечер. Едното мина и другото дойде и така докарах до 26. По чиста случайност и огромна доза късмет ме препоръчаха в IBM и те взеха, че ме взеха. Работа като работа в call centre. Работата бе да обслужвам клиенти на Honda и го вършех доста добре. Имам няколко награди от това време. На първото ми интервю ме интервюираше жената, която и до ден днешен смятам за най-красивата, невероятна, неописуема жена. Тогава не го разбрах и се хванах с една ненормалница, която ми разруши така и така разрушения живот - само некви тъпи игри си играеше с мен. Чак сега разбирам какъв съм бил глупак, и че само аз съм си виновен. И така вършех си аз работата и след 2 години ми се отвори шансът да направя дарителска кампания със Соломон Паси (бившия министър на външните работи) и аз я направих. Давах интервюта по Нова ТВ и имаше много статии за мен по медиите, той се заливаше с ледени кофи, то и още си ги има. Преди щях да се притесня, че може да се разбере кой седи зад този текст, но в момента съм толкова апатичен, че не мога да си контролирам и малкото емоции, които усещам и следователно и пет пари не давам. Изтрих си Фейсбука, депресирах се и се затворих в себе си. Просто не разбрах колко бях щастлив, докато бях в Хонда и въпреки че работата изглежда постна и проста ми даваше някакво усещане, че върша нещо значимо, за разлика от сега. Сега ми е трудно дори да стана и знам идеално, че всичко е от мислите ми, но не мога да ги владея. Единственото хубаво е, че се запознах с едно момиче напълно случайно, която прави опити да ме държи над повърхността, но тя не ми е гадже и няма и да ми бъде, тъй като си има приятел от 5 години, въпреки че ние сме лика-прилика с нея. Еднакви сме във всякакви отношения. Помогна ми да получа интервю в една фирма, която изглежда супер и работата изглежда супер, но разбира се по идеално стечение на обстоятелствата имах пристъп точно тогава, а не бях имал от година и половина. Поне в това отношение мислех, че съм се стабилизирал, но както и да е. Та, отидох на интервюто и тотално го оплесках. Разбира се, не ми върнаха обратна връзка и не очаквам и да го направят. Имам усещането, че съм си изгърмял всички патрони и не виждам път напред. Опитал съм всичко, което ми е дошло на ум и вече вадя само празни карти от шапката ми. Просто исках да си споделя болката. Нищо не очаквам, нито искам, то нищо вече не ми носи наслада и това слънце ще ме довърши. Пожелайте ми успех да не се самоубия, щото друг изход от доста време насам не виждам, а имам нужда всичко това да спре веднъж за винаги.

Коментари

1.   Аз така и не разбирам какво ти е. Ти си млад умен комуникативен и си пълен с възможности. Ти си заровено съкровище и просто трябва някой да те намери. Жив и здрав да си.

2.   Отивай да работиш на някой строеж.
Повярвай, точно за теб е!
От най-ниската работа, да носиш кофите и желязото.
Не се майтапя!
Ще ми благодариш после.

3.   Дръж се може и всичко да е много по зле както е при мен. Имам един развод и запор от 50000 и на всичкото отгоре и 8 акции от полицията всеки път нищо не откриват и все още не съм се предал. В момента единственото което ме крепи е да ги изчукам и да плащат кредита ми който дефакто не е дори мой

4.   Забрави какво е било и се съсредоточи върху това какво може да бъде. Никоя работа не е последен шанс. Търси и ще намериш дори по-добра от досегашните. От думите ти личи, че ти липсва любов. Постарай се да намериш момиче, с което да се обичате и да създадете семейство. Използвай интелигентността си и натрупаните знания и опит, за да пробиваш там, където искаш.

6.   Не трябва да се депресиращ. И аз съм в твоето положение. Излизай. Чети. Готви си. Чети духовна литература. Ошо, Дон Мигел Руиз. Препоръчвам горещо Милена Голева. Късмет. И не се наричай упадък. Пропадат добрите, духовните, чувствителните. Останалите газят и ръчкат, та затова успяват.

8.   Значи от това дето си написал не се разбира много. Разбрал си, че всичко е от мислите ти-това ок...И това е важно и би помогнало. Не разбрах от къде идва проблема, от здравословно състояние ли. МС множествена склероза ли е. Ако да, обърни си внимание на здравето, другите глупости ги остави

9.   Опишете с какво се храните и какви напитки пиете?
Вегетарианец ли сте?

Помагам само на хора желаещи да си помогната сами!
М