Споделена история от Здраве

Не мога да забременея
Добър ден обвързана съм с приятеля ми вече 1 и половима в началото на връзката ни пиех противозачатъчни пиех ги общо 4 години не по мое решение бяха ми изписани за определен период, но така и не ги спрях докато ги пиех свършваше в мен нали всичко окей, но реших да ги спра понеже осъзнах, че нямам вече нужда от тях вече 7 месеца не ги пия през тия седем месеца на всеки наш полов акт той свършва в мен. Всъщност ние с него никога не сме искали конкретно и не сме говорили, че искаме дете, но осъзнаваме че и двамата го искаме живеем заедно, заедно подновяваме мястото където живеем, имаме общи планове и всичко общо взето е ние не аз и той, обичаме се подкрепяме се наши това са излишни конкретики и всеки месец вече 7 месеца си ми идва като по часовник на датата като не сме прибягвали до лекари понеже както казах не е нещо към което се стремим и не обсъждаме всеки месец ама сега защо не стана или защо не се получи, но се пригеснявам за във бъдеще в неговата рода брат му, братовчед му не могат да имат деца и се притеснявам да нд би и той да има проблеми или пък понеже имам 2 аборта. Вие как мислите това реално създава ли повод или аз се вкарвам във филми

Коментари

1.   Има един пастор и се моли за хората в ютуб и съм чувал свидетелства как жена която не е имала 12 години възможност за дете след тия молитви е забременяла.
Всеки четвъртък от 21:00 часа в ютуб пиши пастор Пламен Петров

2.   Мен ме притеснява, че си правите каквото си искате без да говорите един с друг. Даже взимането на куче се обсъжда, за дете да не говорим. Освен това не си и много грамотна - работа у образование имаш ли? Дете можеш ли да гледаш и издържаш?

3.   Ние пробваме от 5 месеца. Гинекологът ми смята, че едва след година-година и половина опити, ако няма резултат, следва да се допусне че е възможен проблем и да се почне с изследванията.
Аз обаче мисля, ако до 2-3 месеца не стане, да се обърна и към ендокринолог, да тестваме дали са в нормите половите хормони, защото май най-често там била при леките случаи причината.

5.   По-скоро, че имаш два аборта!!!! , защото и с предните си била лекомислена както сега, като прочетох написаното от теб оле майко

6.   7 месеца е много малко време. Ако за 2 години не стане работата, тогава вече има основание за притеснения.
А дори и да има такива основания, не забравя, че има 50% шанс причината изобщо да не е у тебе.
Защо не го пратиш да си направи една спермограма. Лесно и бързо е, и не струва почти нищо...

7.   Отиди на лекар. Като цяло съветват по неуспех повече от година да се потърси мнение на специалист.

8.   Хвърлях ви боб и показа, че трябва да се изследвате и двамата! Що за разум имате младите, и двамата са съмнителни, не правят това което трябва(да се изследват), а тръгнали по форуми да пишат!?

9.   Бог е отредил на всекиго определен брой деца. От твоите ти две си убила. Разкай се и се моли да са ти били отредени поне три. Разкаянието и молитвите може да помогнат. И не се вкопчвай в идеята за деца - така още по-малък е шансът за успех. Често бездетните семейства получават свое дете след като осиновят чуждо детенце без родители.

10.   Авторката
Не очаквах такива коментари как преценихте, че съм неграмотна понеже пиша от телефон и се изяждат букви познаваме ли се и контактувахте ли с мен та си извадихте такова становище, и не нищо не съм убила получих два спонтанни аборта драги читатели. Като цяло поисках съвет, а не да ми казвате каква съм и дали да, се моля и подобни глупости. А относно това какви доходи имам повярвайте имам достатъчно, за да не съм лишена от нищо и за да работя за себе си, а не зс друг. А вие?

11.   Нека си направи спермограва, а ги основен преглед. Не гледай, дати, овулация...Просто се отпусни. Но ако той е фамилно обременен или ти имаш някакъв проблем след тези аборти, трабва да знаете какво е в крайна сметка.

12.   9 няма определен брой , забременявам лесно , ако реша всяка година по едно мога да ражам
Опитай се да не ядеш храни с Е- та и не използвай пладтмаса , да се изчисти организма .
Изчисляваш ли овулацията добре ?
Не се фиксирай , живрй си .

13.   Авторке, не ги слушай тия сектанти. Първо, имах аборт и аз, 7 ми месец и говорих с лекаря вярна ли е вероятността да нямам деца вече. Моят аборт също беше спонтанен. Той ми каза - и не само този лекар, че това са глупости и в днешно време почти всяка жена има спонтанни аборти и деца или дете после. За справка ще ти кажа, че тогава детето ни се получи в 9 месец на опити. Лекарите казват, че проблем има ако след година и половина опити не се получава. Ако реално има проблем, за установяването му пращат мъжа на спермограма при уролог. На жената й правят редица изследвания. Не мисля, че имаш някакъв проблем. Опитите ви нямат две години.

14.   13 Както е възможно да имаш спонтанен и после дете така е възможно да нямаш дете после. Разбирам те че искаш да дадеш кураж на авторката, но истината специално за нея може да й каже само специалист.
Въпросът който е задала авторката не бива да се задава в анонимен форум а на гинеколога, само той може да й каже какво как защо. Особеннно щом не са коментирали това с мъжа си, или ако иска първо да коментира с мъжа си после да идат двамата по лекари да питат за помощ. Във форума нито може да я прегледат, нито дете да й направят.

15.   На маймун дере в Хисар, или на Иванчова поляна край Вършец се забременява със сигурност. Доказано на 100%!