Споделена история от Здраве

Хипофункция на щитовидната жлеза
Искам да попитам, това че имам хипофункция на щитовидната жлеза ли е причината да съм така? Пия витамини, храня се добре, не ям много месо, обаче, мразя го, ям само пиле и рядко свинско. Пия витамини постоянно, не мога да пия много вода. Често пия по 800 мл на ден, става ми лошо ако се насилвам, но ще се постарая.
Проблемът ми е, че косата ми капе постоянно. Бях бременна и от тогава почна косопада, но детето е вече на 2 години. Не кърмя от 5 месеца. Косата ми оредя, стои рошава и суха, устата ми постоянно се бели, ноктите се цепят и са меки, кожата ми е суха.
Постоянно ми се вие свят и ми иде да си легна някъде.
С това заболяване така ли е живота за нас или ако си пия хапчето всеки ден би трябвало да нямам тези проблеми и причината е другаде?

Коментари

1.   Здравей! С хашимото съм. Пия хапче, но въпреки това съм постоянно уморена, а сутрин се събуждам с болки в цялото тяло. Косата и ноктите също са симптоми. Мисля, че няма напълно решение на проблемите ,каквото и да пием, а само донякъде облекчаване на състоянието.

2.   За №1 няма спасение нейното е автоимунно, но авторката ще се оправи само с палео хранене. Спираш химическите "витамини" и започваш да се храниш само с храна пройзведена от баба на село, пиле но от на баба двора, зеленчуци пак от там и т. н. Вода за пиене трябва да си набавяш от някой извор около населеното място, за теб е вредно да пиеш както водата от кранчето така и бутилирана в пластмаса вода. Ако можеш купувай си храна от някоя баба в която си сигурна как отглежда зеленчуците и пии бутилирана в стъкло вода.
На твое място дори щях да се принеса на село да си отглеждам зеленчуците без химическа тор и отрови. Да удобствата на града са приятни, но здравето е най важно.