Споделена история от Здраве

Подуто тяло
Здравейте. От 3-4 месеца забелязвам, че тялото ми е адски подуто. Имам отоци в краката, прасците си ги усещам как всеки момент може да се пръснат, а корема ми е подут все едно съм бременна в 5-ия месец. Всичко това е задържане на вода в тялото. Това е един от факторите да кача и тегло. Пия над 2 литра на ден вода и няма ефект. Разхождам се всеки ден, правя тренировки, когато ми остане време, за да изкарам тази вода от мен, която се задържа. Намалила съм примера на въглехидрати, сол, тесто. Но всичко това няма ефект.
Пускала съм си кръвни изследвания и урина и всичко беше наред. Сега ще си пускам хоромнални (от женските) та да видим. (Всичко това според мен се дължи на това, че близо 2 години пих хапчета за нормализиране на цикъла). Качила съм 10 килограма и не мога да смъкна. (Сладкото ми е голям проблем, но също съм го спирала с големи мъки като съм го замествала с черен шоколад или мед). Не знам какво да правя за да спре това подуване навсякъде.
Ако ми препоръчате някоя диета, как да пречистим тялото с от токсини или някакви методи от личен опит ще се радвам.
П. п: Мисля да направя диетата на Ваня Червенкова, защото уж "пречиствала организма", но после 99% ще се върне всичко загубено. Та така. Ще съм много доволна, ало ми помогнете и дадете съветите си.
Благодаря за отделеното време.

Коментари

1.   Интересно защо си помисли, че подуването е от задържане на вода, а не обикновенно натрупване на мазнини? Защо си помисли, че от замяната на сладкото с черен шоколад или мед се пълнее по малко?
За да има сваляне на килограми човек трябва да харчи повече калории от колкото приема, това е закона.
Съветът ми е просто една седмица да записваш какво и колко си приела, както и точното количество вода, ако трябва напиши го тук заедно с възрастта си и точното си тегло, Примерно палачинка с мед и банан, пакет солети, две блокчета черен шоколад, чаша безалкохолно, капи кайсия, чай с две бучки захар, чаша вода, и т. н. Така ще можеш сама или с наша помощ, да прецениш колко всъщност калории приемаш. Ако опишеш с подробности и физическата си активност, разходка колко км за колко часа, какви тренировки колко време, може да се изчисли и разхода на енергия и да намериш своя баланс, така че хем да не спазваш диети ограничаващи важни за тялото ти елементи хем да направим така че да ядеш любими неща, но в количества според физическата ти активност, за да губиш тегло.
Иначе не мисля, че от диетата на Ваня Червенкова, ще се почувастваш по добре, надявам се да си чела негативите й, приема на само един продукт два поредни дни само лишава тялото от разнообразно хранене, да не говорим за двата последни дни с кисело мялко. Да то млякото е полезно, но два дни по 3-4 кофички на ден или 1, 5-2кг, ако си избрала 2% масленост, това е 600-800 калории за деня и си е изтезание на клетките в организма, особенно на мозъчните.

2.   И аз съм на същия хал. Нищо не помага, имам поликистозни яйчници. Не препоръчвам тази диета, ако си като мен. Монодиетите са вредни, научих го по трудния начин. Ще следя темата. Успех!

3.   Дюкан. Още първият ден ще се отводниш. И, да, забравяш за сладко. Въглехидрати - само от зеленчуци.

4.   Изследвай се за инсулинова резистентност.

5.   Не се наливай с толкова вода. Дори водата е вредна в прекалено големи количества. Това за 1,5-2 литра са глупости. Не отчита нито пол, нито тегло, нито физ. активност, нито околна температура. Големи количества вода стимулират апетита също.
За изхвърляне на задържана течност - диуретични чайове или най-вече кафе (чисто и без захар). От токсини пречистват пресните плодове и да - вода, но в умерени количества.