Споделена история от Здраве

На 13 години, а имам стрии ;(
Здравейте!
Проблемът ми е такъв, че съм едва на 13 години, а имам стрии! ;( Миналата година бях 48 килограма, а сега съм висока 1. 60 и съм 55 килограма. Може би от това, че съм качила са се появили тези гадове?
Моля ви кажете ми как да ги премахна! Все още никои от приятелите ми не ги забелязва, но аз ги забелязвам и не мога да ги трая. Стриите за по бедрата ми. Има ли начин ако отслабна и примерно стана 50 килограма да изчезнат или поне да намалеят? Чувала съм, че се премахват с някакви лазери или козметични процедури, но родителите ми нямат големи финансови възможности. Моля ви пишете съвети (без обиди), защото ми е супер гадно ;(((
Извинявам се ако има правописни грешки.

Коментари

1.   нормално е. На повечето момичета им стават. Ще избледнеят с времето, но не могат да изчезнат. Не си виновна, просто е така - растеж. Не си играй с теглото!
На мен престанаха да ми стават, когато започнах да си мажа кожата след всяко къпане с лосион за тяло - няма значение колко евтин или скъп. Вземи даже бебешки. Важното е кожата да бъде снабдена с влажност, за да бъде по-еластична и да не се цепи. Има и специални кремове за стрии, вземи си и се мажи само там, където стават - бедра, корем, кръст, дупе.

П. П. - на мен ми станаха доста в периода на растежа, но избледняха. Приятелят ми не ги забелязва, мъжете не обръщат внимание на такива дреболии, споко! Не се опитвай да ги изпечеш на плажа, само ще си изгориш кожата, ползвай винаги слънчезащитен крем на плажа с фактор поне 25.

2.   От авторката:
Благодаря много на номер 1! :)
Очаквам с удоволствие и следващите коментари.

3.   Ведъж разкъсана съединителната тъкан не може да се възстанови. Т.е. стриите не могат да се махнат, но е вярно, че с времето се заличават леко. Имам приятелка, която даде 800лв. за въпросните процедури и ефектът беше нула, ама грам дори не поизбледняха. И верно-не се втелясвай, почти всеки има - при бърз разтеж, рязка промяна в килограмите и т.н. Това е до кожа. Нищо кой знае какво.

4.   Надали ще се зличат - зависи какви са. Примерно аз след ражданията имам и на корема и на гърдите и уви няма как да ги махна. Единственото е да мажеш кожата, за да е елестична - има различни кремове и тоалетни млека за тяло. И да няма рязко напълняване или рязко отслабване. Бавно и постепенно се отслабва, съчетава се съссторт, а защо не и с масажиране /можеш да гоправиш сама с мека подходяща четка/ на тялото. И се къпи с душ-гел и се мажи.

5.   Здравей мило момиче : ) Аз съм на 15 години и имам извествен опит с тези както ти ги нарече "гадове"... Напълно съм съгласна с това определение, да не си помислиш обратното ;д Такам преди време бях висока 1, 60, а за една година станах 1, 71 и ка4их около 5 килограма. Напълно нормално си е да кача. И макар че съм си в нормите на кг и на мен ми се появиха стрии. Ахх колко ги мразяяя ;д;д
Но спокойно почти всяка жена ги има. Някои ги полу4ават в пубертета като мен и теб други когато забременеят, качат или свалят рязко кг... И т. н.

Ще ти дам няколко съвета :) Зна4и важно е да хидратираш кожата си, за да бъде по еласти4на и да предовратиш появата на още стрии, и заедно с това може да се запишеш на някакъв спорт както и да внимаваш с килограмите. Да не сваляш мн бързо, нито пък да качваш. Има много кремове и мазила, които се предлагат в пове4ето аптеки, но 4естно да ти кажа не е нужно да си даваш парите, защото аз мисля, че не са особено ефикасни. Единственото мазило, което съм използвала и е имало ефект е на Икаров. Друго, което е доста ефикасно е зехтинът, но говоря за чист зехтин - " Екстра Върджин" Ще го намериш във всеки супермаркет. Може да се мажеш и със свинска мас, оба4е тя мирише доста гадно, а и от нея ти става топло. Просто трябва да намериш нещо, което да използваш и то продължително. Не две-три седмици, а с месеци наред и трябва да се придържаш към него. Аз лично те съветвам да изпозлваш зехтин.

И не се комплексирай стриите избледняват, само в на4алото имат лилаво-червеникав отенак, после стават бели. Едно ще ти кажа : Съединителната тъкан не може да добие тен, следователно ако мислиш, че като станеш черна като въглен ще из4езнат и няма да се виждат грешиш, ще се виждат пове4е.
Айде успех от мен и горе главата!

6.   Стриите се появяват от рязко нъпалняване ....

7.   Мила, не си единствената.. аз съм 57 килограма, а съм на почти 14 години.. вярно е, избледняват.. , но се опитай да не се тъпчеш толкова много, повярвай ми, ще ти помогне! :) Но най-важното, не се притеснявай, не си само ти :)

8.   Стриите избледняват с времето.
Получават се когато отлабваш рязко или напълняваш рязко.
От: Sweet Nightmare.

9.   Боже хора и аз съм на 14 и имам по целия задник по бедрата, а сега забелязах че имам и по гърдите какво да правя.. срамувам се от тях, комплексирам се как ще излизам лятото навън? а на плажа ;x ужас мила трабва да се постараеш да ги мажиж постоянно и дане си позволяваш резки промени в теглото. а до колкото разстежа не можеж да го спреш, е те моите от това се зазвиха :X :(

10.   Много кофти наистина... мога да се "похваля" със същият проблем. Най-много ме притесняват тези по гърдите. Мазах се с какво ли не.. ефекта беше нулев. Недей да ги приемаш толкова насериозно повечето жени имат подобни несъвършенства.

11.   Имам същия проблем и едва успявам да го прикривам. И направо ме е срам да съм на плажа, но поне се вижда по-трудно с по-бяла кожа. Аз от личен опит го знам и сега съм бяла като призрак.

12.   И аз съм на 13 и имам. Не знам какво да правя. Не съм каза дори на майка за тях. Срам ме е.

13.   Ох, и аз съм така. На 14 съм и имам единствено на корема и гърдите, но там са бели и едва се виждат, пробвах с отслабване е не стана свалих 9 кг и си е същото, не знам какво да ви кажа, освен ако се открие някакъв лек пишете.

14.   Честно да ви кажа и аз съм на тринайсет, и аз имам... Много ми беше гадно, като ги видях и до последно си се молех т'ва да са просто някакви рани ( даже ревах ;д ), докато мама не ми каза, че наистина са "гадове" ;Д На мен сега са ми червеникави, тоест в началото и се надявам да ги залича максимално.. Пожелавам ти и на теб късмет ^^...
ПС : Спокойно, това е нещо напълно нормално, а пък и може да ги направиш така, че въобще да не личат ^^!

15.   здравейте аз съм на 16 години и имам същия проблем :( от няколко седмици се чудя дали ще се поприкрият, ако примерно ги пробия с игла и след това ги дезинфекцирам наистина омръзна ми няма как да ги прикрия забелязват се, а до колкото до мазилата нищо не ми помага болка почти не усещам наистина се замислям дали да го направя красотата изисква жертви все пак, моля ви даите ми съвет... :(

16.   И аз съм на тринадесет. И аз имам стрии. И аз съм с големичко тегло. Висика съм 1. 75 а съм 70 кг някъде. Ще Започна да се мажа. благодаря че ми казахте!!!

20.   Сетих се как попринцип могат да се скрият- с татуировки! Но по-добре НЕДЕЙ. Казвам само попринцип, иначе не мисля че ще е добре да се татуираш. ;)

21.   Аз съм на 12 години и днес ги забелязах.. Мама ми каза че било нормално заради пубертета или защото аз ходя на фитнес пет пъти седмично с цел да оформя тялото си.. Стриите ми са в горната част на бедрата и върху паласките.. Четох в Интернет, че няма 100% ефективно и сигурно решение за премахване. За това ви благодаря за идеята с лосиона. Мисля да пробвам.. :-) с

22.   Аз съм на 14 години и също имам стрии :( Горе на ръката в долната част, както и малко по бедрата и корема. Тези на ръцете ги имам от около 3-4 месеца а на корема от седмица, дори все още не съм казала на майка си... Четох, че когато стриите са по-пресни смисъл от по-скоро , шанса да се заличът почти напълно - е големичък. Тук прочетох доста полезни съвети, Благодаря :)
П.С : не се срамувай, както казаха повечето, това е нормално :)

23.   Аз съм на 13 години висока сам 1, 67 и тежа 67кг. Имам стрий само на краката и ханша. МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ КАК ДА ГИ МАХНА...

25.   Аз съм на 12 и от скоро имам стрии. Много е гадно, защото всички мои приятелки нямат и все ходят с къси панталонки. Те сега почват да растат. И все пак разказах на някои от тях за това. Те не ме разбраха и мислеха, че им говоря за нещо като целулит. Но наистина почти всички имат и не се притеснявайте! Сега се мажа от седмица и виждам малка разлика. Само не забравяйте да използвате такива лосиони! Те помагат много!

26.   И аз имам от малка, почти всички имат. :) В момента съм на 20 и си обичам тялото, не е толкова драматично, дори не го считам за грозно. Какво да правиш, не си с толова еластична кожа, малко хора са с такъв късмет :)) Спокойно, не се задълбочавай в такива неща чак толкова. И противно на някои мнения по-горе, могат да се премахнат (потърси Dr. Simon Ourian - Epione например), но много малко хирурзи предлагат тази процедура, не мисля, че в България като цяло се прави успешно от някого. След 10 години, ако още те тормози, ще си ги махнеш :) Сега изчакай първо да се развиеш напълно, пък после ще го мислиш.

27.   Аз съм на 12 и имам стрии. Гадно е, но на лагерите птиятелите ми нищо не казаха. Някои имаха червени, други бели. Ако ви е срам се мажете упорито с кремове.

28.   Здравейте! На 15 съм и мисля че мога да помогна с една хитринка казана ми от моята майка.
1 Купете си бебешки крем '' Кря Кря''.
2 Трябва да се мажете всеки ден колкото си пъти искате. :)
На мен много ми помогна за стрийте на корема от две години ми бяха, заради това че много бързо напълнях. ще отнеме около месец най-много. На мен ми се махнаха на половина за 10 дни.
Раздавайте се на макс и ще успеете!!!

29.   Зрдавейте, аз съм на 15 и ми се получават стрии по гърдите. ПОМОЩ! Как да ги махна. Не мога да си представя винаги да имам такива по тялото си. Те не са толкова големи, но аз ги виждам, което е напълно достатъчно да ми свали самочувствието.

30.   Единственото, което помага е да се маже тялото. Аз съм се мазала като бременна с козметика за бременни и нямах стрии.
Здравословна храна, спорт, чист въздух, туризъм, хубави емоции и добро настроение.

И пиене на вода, чиста изворна вода.

При обезводняване на тялото се получава целулит.

Естсествено солени храни(задържат водата) и мазни храни като майонеза не са подходящи. Чипс, снакс, кетчуп, забравете за тях.

31.   Това също може да има ефект: алантоин
Алантоинът (Allantoin) е ботаническа съставка, която често се среща в продуктите за грижа за кожата. Производителите на козметика я използват заради двойното действие – смекчаване на роговия слой с подпомагане отделянето на мъртвите клетки и стимулиране на регенерацията на тъканите.